Apocryphal Academy

Автор Тема: ФРАНК СТОУНЕР: Митът за извънземните, Ню Ейдж наратив  (Прочетена 46558 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vesso6

  • Newbie
  • *
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Не знам немците дали и с кого са направили връзка преди Втората световна война, но за кратко време са осъществили значителни научни и технически постижения. Резултати на тези постижения могат да се открият и видят и днес.

Glasberg

  • High Priority Members Plus
  • Jr. Member
  • ****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Не знам немците дали и с кого са направили връзка преди Втората световна война, но за кратко време са осъществили значителни научни и технически постижения. Резултати на тези постижения могат да се открият и видят и днес.

Франк твърди, че връзката е с интер-дименсионални същества, а не с извънземни.

Т.е. той вярва в съществуването на нещо като други светове, но не вярва, че на Земята има някакво извънземно присъствие.


Простете ми, приятели, но аз мисля точно като него. Нямам нищо против онези, които не мислят като мен. В крайна сметка, точна затова е интересно.

Франк не казва, че Алистър Кроули лъже, но се съмнява в добромереността на съществата, с които са общували Блаватска, Кроули и нацитата.

И защо непременно трябва да са общували с извънземни, че да направят някакви открития нацитата?

Тесла да не би да е бил посетен от извънземни?

Парният локомотов и той ли е транфер на know-how от извънземните?

Сигурно и Илон Мъск си приказва с извънземни. А Стив Джобс?
« Последна редакция: Януари 09, 2020, 01:41:37 am от Glasberg »

иван

  • Newbie
  • *
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Айде да посмятаме малко. В нашта галактика има 100 до 400 млд. звезди. Приемаме по 1 планета подобна на Земята - излизат 100 млд. относително комфортни планети. После в нашта вселена има 100 млд. галактики. Умножаваме и получаваме - 1000000000000000000 потенциални планети с възможен живот подобен на нашия. Не коментирам тук дали са зелени, жълти, сиви, с 3 пръста, 7 крака......
Нима тази вселена е създадена за нас ?!
Кой беше казал, немислимо е в това огромно пространство да сме само ние... иначе, „си е чиста загуба на пространство".

Glasberg

  • High Priority Members Plus
  • Jr. Member
  • ****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Айде да посмятаме малко. В нашта галактика има 100 до 400 млд. звезди. Приемаме по 1 планета подобна на Земята - излизат 100 млд. относително комфортни планети. После в нашта вселена има 100 млд. галактики. Умножаваме и получаваме - 1000000000000000000 потенциални планети с възможен живот подобен на нашия. Не коментирам тук дали са зелени, жълти, сиви, с 3 пръста, 7 крака......
Нима тази вселена е създадена за нас ?!
Кой беше казал, немислимо е в това огромно пространство да сме само ние... иначе, „си е чиста загуба на пространство".

Четене с разбиране.

Никой не твърди, че принципно няма живот другаде. Твърденето е, че не идват на екскурзия на планетата Земя.


Ако си толкова добър със смятането, може би можеш да кажеш, каква е вероятността за възникване на живот някъде си.

Освен ако нямаш предвид трансспермията.

Дай малко повече инфо за трансспермията, ако това ти е теорията.


И теорията на Дарвин сигурно ще се наложи да обясняваме, че тя отлично пасва на наратива за извънземните.


« Последна редакция: Януари 09, 2020, 12:33:28 pm от Glasberg »

иван

  • Newbie
  • *
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Цитат
Твърденето е, че не идват на екскурзия на планетата Земя.
Защо да не идват, какво им пречи, ако от Алдебаран ;)  до нас пътуват за час и половина!

Цитат
Ако си толкова добър със смятането, може би можеш да кажеш, каква е вероятността за възникване на живот някъде си.
Вероятност – 100%, затова е създадена вселената, да кипи живот и съответно – екшън!

Цитат
Освен ако нямаш предвид трансспермията.
Даже бях забравил за тая дивотия, та трябваше да си я припомня с гугъл.

Цитат
И теорията на Дарвин сигурно ще се наложи да обясняваме, че тя отлично пасва на наратива за извънземните
Какво да говорим за Дарвин, пък и теорията не е негова, а открадната.

Glasberg

  • High Priority Members Plus
  • Jr. Member
  • ****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Цитат
Твърденето е, че не идват на екскурзия на планетата Земя.
Защо да не идват, какво им пречи, ако от Алдебаран ;)  до нас пътуват за час и половина!

А защо въпросните от Алдебаранци си общуват само с медиумите на нацитата и то по време на ритуал?

Пречат им пространствата. Това им пречи.



Цитат
Ако си толкова добър със смятането, може би можеш да кажеш, каква е вероятността за възникване на живот някъде си.
Вероятност – 100%, затова е създадена вселената, да кипи живот и съответно – екшън!

100% означава, че на Слънцето и Луната има живот.




Цитат
Освен ако нямаш предвид трансспермията.
Даже бях забравил за тая дивотия, та трябваше да си я припомня с гугъл.

Животът, според теб, прогресира от планета на планета, или просто си възниква навсякъде самостоятелно?



Цитат
И теорията на Дарвин сигурно ще се наложи да обясняваме, че тя отлично пасва на наратива за извънземните
Какво да говорим за Дарвин, пък и теорията не е негова, а открадната.

Допускам, че вярваш в нея. Тя е свързана с възникването на живота и развитието на видовете. Т.е. нищо интересно. Можем да вземем учебниците по биология, защото там ги пише тия неща.


Между другото, абиогенезата доказана ли е от учените?
« Последна редакция: Януари 10, 2020, 12:12:17 pm от Glasberg »

λ

  • Hero Member
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил

Между другото, абиогенезата доказана ли е от учените?


Ааа! Ето ги интересните води! :) За жалост, още не съм сколасал да предоставя материали. Иначе да - Вилхелм Райх доказва абиогенезата с неговите биони. Публикува "Die Bione: zur Entstehung des vegetativen Lebens" през 38-ма и има английско издание от 79-та, "The Bion Experiments on the Origin of Life".

Става дума за документираното, експериментално и повтаряемо възникване на органичен живот от напълно нежива материя. Единственото, с което за сега разполагаме на български в Библиотеката по въпроса, е споменаване на Райховите "биони" в двете лекции на д-р ДеМео за етера и оргона: http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=466.0   и   http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=469.0



Обект на цяла една публикация е да се изгради спекулативна представа за възникването на разумен човешки живот чрез бионна абиогенеза на дадена планета. Затова не исках да се намесвам с коментар без достатъчно месо по него... но просто да знаете, че в Библиотеката, за жалост, имаме още много работа :(

Glasberg

  • High Priority Members Plus
  • Jr. Member
  • ****
  • Karma: +0/-0
    • Профил


Вилхелм Райх говори ли за еволюцията?

Няма да крия, че Райх ме ужасява.

λ

  • Hero Member
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Хахаха, защо те ужасява? ;D


Доколкото съм запознат, не мисля, че Райх говори за еволюция.

Glasberg

  • High Priority Members Plus
  • Jr. Member
  • ****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Хахаха, защо те ужасява? ;D


Доколкото съм запознат, не мисля, че Райх говори за еволюция.

Ужасява ме, защото слага Фройд в малкия си джоб по лудост.

Повече уважавам Юнг.

Добре, но след като доказва, че има абиогенеза, тогава би следвало да има и еволюция. Това си е конвенционален наратив.

Glasberg

  • High Priority Members Plus
  • Jr. Member
  • ****
  • Karma: +0/-0
    • Профил

Трябва да прегледам експериментите с абиогенезата. На Земята има бактерии във въздуха и абиогенезата не може просто така да бъде доказана. Трябва да е в Космоса някъде, където всичко е стерилно.

λ

  • Hero Member
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Добре, но след като доказва, че има абиогенеза, тогава би следвало да има и еволюция. Това си е конвенционален наратив.

Еволюцията като контекст също си има подтекст.

Развитие на организмите най-вероятно има, защото промяната на организмите е лесна за доказване според археологическия запис.

Еволюцията е концепцията за механизма, по който да се тълкува археологическия запис.



В този смисъл, Дарвиновата еволюция е еволюция, която твърди, че организмите се развиват на принципа, че оцеляват най-приспособимите. Което остава недоказано и критически уязвимо.

Друга концепция може да е, че организмите се развиват спрямо характеристиките на йоносферата на Земята (а не според фактора на приспособимостта или годността), както може да се заключи от ESTC 2018 ---- Електрокултура и генна експресия, където се излагат научни доказателства, че видовата промяна е функция на електростатичното поле. Очевидно, приспособимостта не е функция на електростатичното поле, така че това е пример за научно доказателство, което доказва развитието на организмите, но отхвърля Дарвиновата теория.


Така че нищо не обвързва абиогенезата със сценария на Дарвиновата теория - че развитието на вселената следва фактора на приспособимостта. А ако не следва фактора на приспособимостта, това означава, че следва интелигентен дизайн, много по-близо до религиозната представа (креационизма).

Glasberg

  • High Priority Members Plus
  • Jr. Member
  • ****
  • Karma: +0/-0
    • Профил

Нека за момент отхвърлим Креационизма ...

Ако имаше такова чудо като абиогенеза, и другаде в Слънчевата система би имало живот или поне някакви микроорганизми.

λ

  • Hero Member
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Да има, е едно - да разберем, че има, е друго.


Ние разчитаме на докладите на НАСА, за да разберем, дали има или не. Както обяснявам в пълния анализ на казуса, това означава да разчитаме на един корумпиран картел в НАСА, който е в очевиден конфликт на интереси.

Не можем да разчитаме на официалната информация за космоса, първо защото повечето от нея е теоретична, уязвима и силно податлива на опровержение (лекциите на ДеМео за космичния етер), и второ защото емпиричните данни за космоса стигат до нас под общия знаменател на конфликта на интереси.

Тоест...

...не можем да дадем окончателен отговор в този ден и час.
« Последна редакция: Януари 11, 2020, 03:27:12 pm от λ »

Glasberg

  • High Priority Members Plus
  • Jr. Member
  • ****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Не можем да разчитаме на официалната информация за космоса, първо защото повечето от нея е теоретична, уязвима и силно податлива на опровержение (лекциите на ДеМео за космичния етер), и второ защото емпиричните данни за космоса стигат до нас под общия знаменател на конфликта на интереси.

Тоест...

...не можем да дадем окончателен отговор в този ден и час.

Съгласна съм, че не можем да разчитаме на НАСА, но предполагам, че те биха били абсолютно нетърпеливи да ни кажат, че са намерили живот другаде, защото това отлично пасва на конвенционалната теория.

Живот в Слънчевата система, освен на Земята, би им паснал страхотно на промиването на мозъци и на поробването на плебса. Това е мейнстрийм, откъдето и да го погледнеш.


Да преведа ли ето това:

https://rationalwiki.org/wiki/Abiogenesis

http://www.talkorigins.org/faqs/abioprob/abioprob.html

« Последна редакция: Януари 11, 2020, 04:57:51 pm от Glasberg »

Тагове към темата: