Apocryphal Academy

Автор Тема: Виждане на аурата на другите.  (Прочетена 7906 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Веско

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Виждане на аурата на другите.
« -: Юни 28, 2017, 11:33:27 pm »
Виждане на аурата на другите.

Филмите са създали грешна представа за всичко и тъй като очакваме нещо различно, не можем да видим реалното.

Ние използваме около 20-25 процента от възможностите на очите, с подходящи упражнения, можем да увеличим нюансите на светлината която виждаме от 50-60 хил. на 500-600 хил. цвята /ако имаме добро зрение не е нужно да го подобряваме за да успем да видим аурата на някой/.

Как се случва.

Ставаме на няколко метра от човека,трябва да има фон – стена и по възможност да е бял или светъл цвят, отпускаме се максимално, концентрираме се върху челото на обекта, мисловно си представяме, че сме едно цяло, разфокосираме си очите, без да мигаме и аурата се появява. С растенията е същото.

Как се научих, имам цвете в нас, светлината е между него и мен, до стената е , тя е светло жълта, сядам във фотьойла срещу него, отпускам се до такава степен / концетрирайки се върху някое по-голямо листо/, че накрая аз и то сме едно цяло,  когато установя тази цялост е достатъчно да разфокусирам  и аурата се появява, не трябва да се мига, отначало е бяла / нещо като по-плътен въздух и след секунди става червена искряща – на това цвете/.
 
Не съм задълбавал, защото не ми е интересно.

п.п.  По същия начин може да се види и праната, излизаме на светлина, да ни е отстрани слънцето, избираме си сектор пред нас, отпускаме се, разфокусираме и виждаме безброй танцуващи точици.
« Последна редакция: Юни 28, 2017, 11:44:42 pm от Веско »

λ

  • Hero Member
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Виждане на аурата на другите.
« Отговор #1 -: Юни 29, 2017, 10:23:01 pm »
Едно време като се учех да гледам точките, се бях заровил в нета да видя какво още се споменава... но стигнах до информацията, че това са белите кръвни телца (понеже са по-големи), които се движат по микроскопичните капиляри точно над ретината. Твърди се, че това е причината да се движат заедно с погледа - понеже се движат заедно с роговицата, те са върху нея.

Веско

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Виждане на аурата на другите.
« Отговор #2 -: Юни 29, 2017, 11:40:15 pm »
Знам го от един учител по йога и никога не съм го подлагал на съмнение. Не знам дали говорим за едно и също нещо.  Аз ги виждам като рояк от стотици бели танцуващи точици, движещи се в различни посоки на ръка разстояние. Не съм забелязал да се местят с погледа. Но ще опитам с една точка както ми каза. :)

kipenzov

  • Newbie
  • *
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Виждане на аурата на другите.
« Отговор #3 -: Септември 20, 2017, 12:39:17 am »
Белите точици ми направиха впечатление преди няколко месеца, щото станаха бая по-ярки от обикновено обаче ги виждам само на фона на небето. Винаги съм мислел, че са следствие на падналото ми кръвно, но пък като стана доста по-осезаемо наличието им и ми стана странно. Когато попитах една приятелка що като гледам небето виждам толкова много, хаотично движещи се бели почти светещи точки ми каза че това е енергията. Маллко се позамислих с неверие. Малко по-късно почнах да виждам и между мен и обектите нещо като ситен ръмеж. Все още си мисля, че просто ми отслабва зрението, но като проверя не е така. Този момент с волевото обвързване с обекта на наблюдение не са ми го казвали. Пробвал съм да гледам хора, но е много конфузна ситуация когато и те забележат моите действия - явно трябва да е близък човек :) иначе почнах най-накрая да виждам енергийния отпечатък на пръстите си както го описва автора в Селестинското пророчество.

λ

  • Hero Member
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Виждане на аурата на другите.
« Отговор #4 -: Септември 20, 2017, 12:24:48 pm »
Мен ме няма по тези неща, както знаете. Но като такъв, който не прави тези неща, или смята че не ги прави, имам въпроси.


Специално по горния коментар, kipenzov, правил ли си някакви опити за доказване на обективността, като цяло или дори само за себе си и своя лична увереност? Например... можеш ли да виждаш нечии чужди енергийни пръстови отпечатъци? Долавяш индикации за принадлежност, или просто знаеш че наблюдаваните са твои, защото знаеш че си ги наравил като контролирано действие?

Предполагам, че тези и подобни въпроси ще се изяснят, ако разкажеш повече за всичко това  :)




Аз също вижам рояка от бели точки на фона на небето. Но не бързам да обвързвам наблюдавания свят с поддържаните от мен вярвания за момента.

И се зачудих - след като ВСИЧКИ ги виждаме, както излиза, тогава защо не съм срещал никъде това да се споменава в античността? Древните философи, които са обръщали внимание на наглед незначителни неща в античната история, да не би да не са ги виждали? Нима китайските източници и школи не споменават тези "енергийни" частици във въздуха?



Това, което намирам в нета, е "феноменът на Шеерер", германски офталмолог, който обърнал клинично внимание на това нещо през 1924г. Нарича се и "ентоптичен феномен на син фон" ("ентоптичен" е дума, която се отнася за случвания вътре в органа на окото).

https://en.wikipedia.org/wiki/Blue_field_entoptic_phenomenon

Може да е полезна отправна точка при следващи сърфирания.
« Последна редакция: Септември 20, 2017, 12:27:13 pm от λ »

kipenzov

  • Newbie
  • *
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Виждане на аурата на другите.
« Отговор #5 -: Септември 20, 2017, 05:22:06 pm »
Точно по този въпрос не съм си правил труда да анализирам - просто се радвам на това което ми се привижда. Братовчед ми е офталмолог и с удоволствие ще го подкача на тази тема. Виждам некви по-светли периметри около обектите, но към момента съм почти сигурен че е илюзия от разфокусирания поглед.
Но пък усещането на енергиите на другите .... цял живот ме мъчи. Още повече че повечето хора са така, но не се замислят защо ги боли главата след повечко срещи с хора, особено ако ги занимават с проблеми. За това си има защити, които от непоследователност при прилагането им все още не съм активирал. Иначе принципът е същия както описваното създаване на "пазачи" от Веско и Psyhea - волево визуализираш енергийно поле около теб.

Веско

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Виждане на аурата на другите.
« Отговор #6 -: Септември 21, 2017, 11:29:28 am »
Много рядко приемам нещо на доверие и все резултата е един и същ  :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Blue_field_entoptic_phenomenon

Поздравления  λ, виждам точиците както е показано на симулацията в дясно  - двете ръце на син фон / друго си е да е прана, но уви не е, поне това което виждам аз/.

кipenzov, може да опиташ с някакво цвете с по-големи листа като се концентрираш върху някое от тях.  А човека е добре да ти е познат :)

Преди години бях попаднал на форум на осъзнати енергийни вампири   /може да се научи много от тях по отношение на визуализацията, мисловното сливане../ .. когато си набележат жертва / първия път трябва и да я виждат, обикновено в градския транспорт/ си представят нишка която свързва третото око на жертвата с тяхното и започват да визуализират поток на енергия /от жертвата към тях/. За съжаление им се получава.
   
« Последна редакция: Септември 21, 2017, 11:32:16 am от Веско »

λ

  • Hero Member
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Виждане на аурата на другите.
« Отговор #7 -: Септември 21, 2017, 07:09:45 pm »
Преди години бях попаднал на форум на осъзнати енергийни вампири   /може да се научи много от тях по отношение на визуализацията, мисловното сливане../ .. когато си набележат жертва / първия път трябва и да я виждат, обикновено в градския транспорт/ си представят нишка която свързва третото око на жертвата с тяхното и започват да визуализират поток на енергия /от жертвата към тях/. За съжаление им се получава.

Абе, форумите настрана... там единственото, което се наблюдава, е това как в класическата психология на тълпата се развива масова психоза на база групово самовнушение.

По-интересно ще е дали има някаква сериозна литература, която да дефинира какво в контекста на случая се счита за "успешно", и която се занимава с емпирични изследвания на тази успеваемост, която се твърди?

Аз самият имам някаква теза... понеже имам тежък характер, който винаги оставя някакви впечатления у хората, с които влизам в контакт, и имам все пак някакви наблюдения за тези неща, тоест за поставяне на други хора в зависимост чрез траен ментален образ, което се прави чрез осъществено общуване. И... това ми мнение за тези неща, като се опитвам да го вкарвам, все пак, в релсите на вече установените психологически закони на съответните човекоопознавателни дисциплини или науки... не съвпада съвсем с начина, по който се описва осъществяването на този "енергиен" вампиризъм.



Определено, АКО такива неща се правят както се описва (което не е малък въпрос сам по себе си), то виждането на това, с което се борави (в някакъв план, дори и чрез косвено зрение), според мен е задължително.

Но пълноценна основа за сериозни разговори биха били евентуално нечии изследвания по научния метод. Тва с форумите... нали от там избягахме... знаеме до къде стига.

fin

  • Гост
Re: Виждане на аурата на другите.
« Отговор #8 -: Септември 22, 2017, 11:08:32 am »
Аз самият имам някаква теза... понеже имам тежък характер, който винаги оставя някакви впечатления у хората, с които влизам в контакт, и имам все пак някакви наблюдения за тези неща, тоест за поставяне на други хора в зависимост чрез траен ментален образ, което се прави чрез осъществено общуване. И... това ми мнение за тези неща, като се опитвам да го вкарвам, все пак, в релсите на вече установените психологически закони на съответните човекоопознавателни дисциплини или науки... не съвпада съвсем с начина, по който се описва осъществяването на този "енергиен" вампиризъм.

Това не е вампиризъм, а обсебване.
А що се отнася до техники, може би ще ги намерите в сатанистката литература, ако някой се занимава... в популярната такава се описват само ефектите и как да се избавим от тях. Това, обаче, не е нещо, с което човек би желал да се занимава нито основно, нито за постоянно, ако няма изградена стабилна личност и съответно добра защита от чуждо влияние, щото контактът е двупосочен. Любопитно ми е,  λ, ти какво би могъл да кажеш по въпроса, след като явно имаш наблюдения.
А иначе за насока по тематиката мога да дам няколко източника:
Системата ДЕИР, например, има направление за влияние. Терон Дюмонт, ако щете! Спомням си, че имаше и част от системата за далечно виждане (remote viewing), която се занимаваше с това (влияние от разстояние или remote influencing), и Чарлз (Чък) Козимано, който се занимава с псионика и радионика и има публикувани няколко интересни по стил и съдържание книжки :) Кято цяло, обаче, ми се струва, че руснаците ще трябва да имат повече информация по темата.



Веско

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Виждане на аурата на другите.
« Отговор #9 -: Септември 23, 2017, 11:36:09 pm »
От старите вампирски форуми /отдавна затворени за такива като нас/... λ подценяваш темата :)


B-L-O-T- 03-26-2007

Ник - имаш ли някакви техники които да споделиш за да не дърпаме това което не трябва от човекът който му прилагаме енергийният вампиризъм ,че много боли инак . . . ?

Abathor- 03-26-2007

Аз незадържам енергията в себе си - тая която тегля.Това го разбрах в последствие защото в дискотеката където бачкам понякога правя мизерии на черните(зависи в какво настроение съм).Но от пиян човек е гадно защото понякога ако прекаля и мен ме боли главата на сутринта.
Затова пак се появяват златистите нишки от него които идват към мен но не ги абсорбирам а образувам нещо като топка пред мен и я отпращам нанякъде без цел и намерение.Ефекта от атаката е същия както когато абсорбирам - до 10-15 мин си тръгват.

Intoxicated- 09-13-2007

Ами аз бях чела доста сложни системи за вампиризъм в един сайт и ги опростих по моя си метод - мисля че действа също толкова добре...веднъж в тролея една женица си разсипа ябълките върху мен и аз започнах да точа. Тя стоеше точно пред мен. Като приключих тя се обърна към дъщеря си и я помоли да и даде от нейните хапове че изведнъж и било паднало кръвното и и станало много лошо - изтощена се чувствала и т.н. И винаги когато съм точила от някого повечко точно за такива неща започва да се оплаква - изведнъж се чувствал без капчица сила и т.н. може просто съвпадения ама аз си вярвам че ги точа - после и аз си се чувствам по-бодра. :lol: А не съм забелязвала симптоми описани от nick. Винаги точа само от непознати или някой с който не си говоря много много :P

5A- 09-13-2007

Начинаещите вампири да точат само от деца.Децата нямат запушвания на потоците енергия и каквото и количество да им дръпнеш те си го набавят отново почти веднага, а и начинаещия вампир не може да дръпне много.Освен това енергията е чиста и заредена положително.От пияни и дрогирани не теглете, като и от възрастни и болни ако не сте се научили да пречиствате.

B-L-O-T- 09-14-2007

Така е . Не се знае каква енергия можеш да източиш ако си неопитен .

FireSun- 09-14-2007

И да си опитен, ако човека от когото точи и ти прати друга енергия - пак си преебан...

Intoxicated- 09-18-2007

Не мисля че пластмасите от класа ми биха си помислили че някой тегли енергия от тях - заети са да объсъждат покачването на цените на фон дьо тена

FireSun- 09-18-2007

От тях не, но като общо трябва да се внимава от кой и как се прави !

Intoxicated- 09-20-2007

Естествено че трябва. Дори и да си напреднал пак трябва да внимаваш - никога не се знае дали няма да попаднеш на някой по-напреднал от теб :wink:

Zail- 09-23-2008

хмм на мен би ми било интересно някой да сподели (може и на ЛС) как точи той, защото това ми е изключително интересно наскоро попрочетах някои неща но бих искал да поговоря с някой който е опитен в енергийното теглене.

Tribal~Pig_74_- 11-14-2008

Начинаещите да смучат от бебета,че са по-лесни и по-чисти.
Ефекта си се усеща на момента и по-лесно се разбира кога стават нещата както трябва, защото започват да реват и да викат, а като прекъснеш спират.

Psyhea

  • Гост
Re: Виждане на аурата на другите.
« Отговор #10 -: Септември 24, 2017, 10:26:28 am »







Веско,с теб надничаме на едни и същи места.. :)






"[/size] [/size]АУРАТА Е КОЖАТА НА ДУШАТА, ТЯ Я ОБГРЪЩА И Я ПАЗИ[/size]Всяко същество, независимо дали това е човек, животно, растение или дори камък, е обгърнато от характерна само за него флуидна обвивка, съставена от неизброими частици. Тези частици са продукт от излъчването, от еманацията на това същество, а обвивката, която те образуват, се нарича аура.Аурата може да се сравни с кожата. Всеки от вас знае каква роля играе кожата за човешкото тяло. Подобно на щит или черупка тя служи за защита срещу удар, срещу вредни дразнители или изгаряния. Изпълнява обменна функция- участва в дишането. Тя е сетивен орган – чрез нея усещаме температурата, допира, болката и т. н. Може да се каже, че аурата е кожата на душата. Тя обгръща душата и я предпазва. Чрез нея душата може да усеща. През нея преминават космическите лъчения и се извършва целият обмен между човека и всички създания и небесни тела, обитаващи Вселената. Чрез нея се осъществява обменът между душата на всяко създание и Всемирната Душа.ЧОВЕКЪТ САМ СЪЗДАВА СВОЯТА АУРАМожем да сравним аурата и с атмосферната обвивка на Земята. Да! Колко внушително! Земята е защитена от един воал, от една кожа! Тя наистина е по-дебела от нашата, но изпълнява същата роля. Благодарение на нея Земята е защитена от неизброимите опасности, които я дебнат по нейния космически път.Чрез нашата аура следователно се извършва един непрекъснат обмен между нас и природните сили. Отражението на тези влияния върху нас зависи изключително от нашата аура. От нейната чувствителност, чистота и окраска зависи дали ние ще преживеем или не определени сили.Във вашите писма питате от кои фактори зависи изграждането на аурата? От абсолютно същите, от които зависи и образуването на кожата. Различаваме груби, грапави, сухи или гъвкави, фини и нежни кожи. Никой, или почти никой, не може да определи от пръв поглед качествата на една кожа. От своето физическо и психическо състояние човекът сам създава своята аура. Сами разбирате, че излъчванията само на материалното тяло не са достатъчни,за да се изгради аурата. Тя е комплекс, комбинация от излъчванията и на всички наши субтилни (качество, което е почти или съвсем непознаваемо с известните ни човешки сетива.) Етеричното тяло на човека създава аура, която прониква в аурата на неговото физическо тяло. Тази съставна аура е отражение на здравословното и енергийно състояние на личността. Те са отражение на характера на човешките чувства и мисли.АУРАТА Е СПЛАВ ОТ ВСИЧКИ ЕМАНАЦИИ НА ЕДНА ЛИЧНОСТЗатова, когато един просветен си постави за цел да опознае някого, той не се задоволява с впечатлението си от неговия външен вид: физиономията, жестовете, израза, а се старае да надникне в неговата аура. Да прецени всички цветове, сили и флуидни излъчвания, които обвиват човека и които никой не е в състояние да скрие или контролира. Така че един истински просветен човек вижда и разбира кога хората са в състояние на хармония или хаос. Кога от тях струи нещо съзнателно, плодотворно, одухотворяващо, светло. Една атмосфера, в която можеш да се пречистиш, възстановиш или обратно – да се покриеш с тиня. НАШЕТО ЗДРАВЕ СЪЩО СЕ ОТРАЗЯВА В АУРАТАСъстоянието на дробовете, мозъка и всички анатомични органи намира своето отражение в аурата. Тя просто е една книга. Ако човек е чист, неговата аура е бистра и прозрачна. Ако е интелигентен, тя ще бъде по-светла. Ако живее интензивно, тя усилено ще вибрира. Ако човек има силна воля, неговата аура ще бъде мощна. Ако човек се отдаде на духовен живот, неговата аура ще расте и ще се усилва непрестанно. Аурата притежава още много нюанси, но аз ви споменавам само по-важните.Тя е един добре организиран и в йерархично отношение свят. Както Дървото на живота тя е разпределена на райони, където живеят ангелите, природните духове, както и съществата от по-нисък ранг. Всичко зависи от живота на човека. Онзи, който е получил благословията да бъде обитаван от светли духове, притежава чудните дарби на ясновидец, лечител, творец на чудеса. А онзи, който е станал свърталище на лоши същества, си е спечелил мрачната слава на зъл магьосник.
Човек трябва години наред да работи упорито, за да направи от своята аура чувствителна антена, с която да привлича всичко най-красиво и благословено в света. "


Веско

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Виждане на аурата на другите.
« Отговор #11 -: Ноември 21, 2020, 08:44:32 pm »
От старите вампирски форуми /отдавна затворени за такива като нас/... λ подценяваш темата :)


B-L-O-T- 03-26-2007

Ник - имаш ли някакви техники които да споделиш за да не дърпаме това което не трябва от човекът който му прилагаме енергийният вампиризъм ,че много боли инак . . . ?

Abathor- 03-26-2007

Аз незадържам енергията в себе си - тая която тегля.Това го разбрах в последствие защото в дискотеката където бачкам понякога правя мизерии на черните(зависи в какво настроение съм).Но от пиян човек е гадно защото понякога ако прекаля и мен ме боли главата на сутринта.
Затова пак се появяват златистите нишки от него които идват към мен но не ги абсорбирам а образувам нещо като топка пред мен и я отпращам нанякъде без цел и намерение.Ефекта от атаката е същия както когато абсорбирам - до 10-15 мин си тръгват.

Intoxicated- 09-13-2007

Ами аз бях чела доста сложни системи за вампиризъм в един сайт и ги опростих по моя си метод - мисля че действа също толкова добре...веднъж в тролея една женица си разсипа ябълките върху мен и аз започнах да точа. Тя стоеше точно пред мен. Като приключих тя се обърна към дъщеря си и я помоли да и даде от нейните хапове че изведнъж и било паднало кръвното и и станало много лошо - изтощена се чувствала и т.н. И винаги когато съм точила от някого повечко точно за такива неща започва да се оплаква - изведнъж се чувствал без капчица сила и т.н. може просто съвпадения ама аз си вярвам че ги точа - после и аз си се чувствам по-бодра. :lol: А не съм забелязвала симптоми описани от nick. Винаги точа само от непознати или някой с който не си говоря много много :P

5A- 09-13-2007

Начинаещите вампири да точат само от деца.Децата нямат запушвания на потоците енергия и каквото и количество да им дръпнеш те си го набавят отново почти веднага, а и начинаещия вампир не може да дръпне много.Освен това енергията е чиста и заредена положително.От пияни и дрогирани не теглете, като и от възрастни и болни ако не сте се научили да пречиствате.

B-L-O-T- 09-14-2007

Така е . Не се знае каква енергия можеш да източиш ако си неопитен .

FireSun- 09-14-2007

И да си опитен, ако човека от когото точи и ти прати друга енергия - пак си преебан...

Intoxicated- 09-18-2007

Не мисля че пластмасите от класа ми биха си помислили че някой тегли енергия от тях - заети са да объсъждат покачването на цените на фон дьо тена

FireSun- 09-18-2007

От тях не, но като общо трябва да се внимава от кой и как се прави !

Intoxicated- 09-20-2007

Естествено че трябва. Дори и да си напреднал пак трябва да внимаваш - никога не се знае дали няма да попаднеш на някой по-напреднал от теб :wink:

Zail- 09-23-2008

хмм на мен би ми било интересно някой да сподели (може и на ЛС) как точи той, защото това ми е изключително интересно наскоро попрочетах някои неща но бих искал да поговоря с някой който е опитен в енергийното теглене.

Tribal~Pig_74_- 11-14-2008

Начинаещите да смучат от бебета,че са по-лесни и по-чисти.
Ефекта си се усеща на момента и по-лесно се разбира кога стават нещата както трябва, защото започват да реват и да викат, а като прекъснеш спират.


Случайно попаднах на този канал, в общи линии всичко което споделя момчето е вярно, имам предвид и другите му видеа, качвам го  с информациона цел. Няма добри и лоши канали :)



Psyhea

  • Гост
Re: Виждане на аурата на другите.
« Отговор #12 -: Ноември 26, 2020, 02:48:43 pm »
Когато някой се опитва да ме точи,усещам едно особено гадене в слънчевия сплит.Дори когато знам,че човекът е тотален невежа и го прави несъзнателно,било с прекомерна радост или гняв..Пак е гадно физическо усещане.
С времето започнах инстинктивно да се затварям..Сякаш преди това дори не си давах сметка,че съм "отворена"..И пак така,по инстинкт,мигом си се представях като един лотус ,който е чувствителен като мимоза,и листата на лотуса мигом се затваряха..Това ме успокояваше и прилошаването отминаваше по-бързо..Но усещането за умора оставаше..И започнах да визуализирам ,че веднага след затварянето на лотоса,тичинките му започват да пулсират и изиригват в светлина,която ме облива цялата.. Това много ми помага за възстановяване на енергията..То на моменти чак сърцето и челото ми почват да пулсират в същия ритъм в който визуализирам и тичинката ,и сякаш ,че се отнасям в няква мимолетна медитация и после съм свежарка..


Но,не съм точила намерено от други,по-скоро съм се опитвала да се възпра,когато се усетя,че го правя..Зареждам се от животни и дървета,това да..ОСобено дървета и мога да кажа,че в Борисова градина има много готини  екземпляри:)
Чак до слънцегледане не съм стигнала,макар ,че през седмица,всяка сутрин да наблюдавам изгрева..Но,се случва когато ми е студено и некомфортно,примерно е облачно и вали,да се вгледам и дори да се помоля на Райко, да ме стопли и сгрее,и се получава наистина..


Може би е време да започна да се уча и контролирано да точа от хора,защото така ще придобия контрол над процеса и първо,няма подсъзнателно да ги точа и второ,ще знам какво правя и няма да навредя никому..А така,неук,да се пробваш умишлено да точиш от хора,не знам,да не стане някоя беля...Но си е време да се започне с тренинга,да.


Веско,тенкс за този пост.
Наистина бях забравила за енергийния вампиризъм..