Apocryphal Academy

Автор Тема: Глобалния миграционен пакт на ООН  (Прочетена 9096 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Glasberg

  • High Priority Members Plus
  • Jr. Member
  • ****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Глобалния миграционен пакт на ООН
« Отговор #15 -: Ноември 22, 2018, 08:53:11 pm »
Цитат на: λ
А какво би накарало хора като теб например да се махнат от робските общества и да отидат при по-малко робските общества?
Нищо повече от интересно занимание, което да ми дава илюзия за смисъл. 

λ

  • Hero Member
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Глобалния миграционен пакт на ООН
« Отговор #16 -: Ноември 22, 2018, 09:45:12 pm »
Да разбирам ли, че смисълът не е бил открит, дори и след това преместване?


Аз си мисля, че всички трубва да спрем да търсим илюзията на смисъла. Мисля, че много добре знаем какво има смисъл да се прави, но бягаме точно от смисъла, предпочитайки залъгалките.

Особено в последно време си мисля за Федерацията на анархистите в България. Както пише, ФАБ работи за... ФАБ участва активно във... ФАБ се бори за... Само че аз никога не съм чувал за ФАБ, където и да е и от когото и да е. Разбрах, че съществува такова нещо като ФАБ, чак когато този сайт вече беше организиран (Апокрифна Академия) и един ден си казах, "Нима в България няма абсолютно никакви анархисти?" и реших да посърфирам.

И това е проблем според мен. След като работиш, участваш активно и се бориш, би трябвало аз или хората като мен поне да са чували за това, а не да разбират за това в обратната посока.


Искам да кажа, че всеки трябва да започне да упражнява онова, в което вече вярва. Както счита за добре или по какъвто начин му хрумва. Това е единственото интересно занимание на света.

Glasberg

  • High Priority Members Plus
  • Jr. Member
  • ****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Глобалния миграционен пакт на ООН
« Отговор #17 -: Ноември 23, 2018, 12:28:18 am »
Да разбирам ли, че смисълът не е бил открит, дори и след това преместване?


По всяка вероятност не съм спряла да търся илюзията на смисъла и предпочитам, къде съзнателно, къде несъзнателно залъгалките.

Дезилюзиниорането е изключително болезнен процес, особено когато човек силно е вярвал в една илюзия, т.е. когато много дълго време и много силно се е заблуждавал.

Немската дума за разочарование е Enttäuschung, т.е. ent- (раз-) täuschen (заблуждавам се, мамя се).

Все още не знам, какво има смисъл да се прави. И ако знаех, няма ли да е поредното раз-очарование?



Благодаря сърдечно за референцията към сайта на ФАБ. Ще го прегледам.


Веско

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Глобалния миграционен пакт на ООН
« Отговор #18 -: Декември 11, 2018, 12:25:31 am »
Продължението :)

Меркел много доволна от приемането на Глобалния пакт за миграцията

Германският канцлер Ангела Меркел определи приетия по-рано днес глобален пакт за мигрантите като "крайъгълен камък" в разработването на многостранен подход по въпроса, съобщават германските медии.

В изказването си на конференцията на ООН в мароканския град Маракеш Меркел подчерта, че пактът бил голяма стъпка в битката срещу трафикантите на хора.

"Миграцията е нормално явление и когато е легална, е нещо добро", настоя германският канцлер.

Според Меркел икономическата миграция е нещо, от което страни като Германия могат да извлекат полза.

Тя предупреди, че отделни страни не могат да се справят със световната миграция, а само международната общност като едно цяло е способна да го направи.

https://news.bg/int-politics/merkel-mnogo-dovolna-ot-priemaneto-na-globalniya-pakt-za-migratsiyata.html


Glasberg

  • High Priority Members Plus
  • Jr. Member
  • ****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Глобалния миграционен пакт на ООН
« Отговор #19 -: Декември 11, 2018, 08:21:45 am »
Позволявам си да постна малко актуална информация относно Глобалния Пакт за Миграция на ООН и церемониалното приемане на пакта в Маракеш на 10.12.2018.

164 държави от общо 193 приемат пакта.

Австралия, Австрия, Латвия, Чехия, Унгария, Чили, Доминиканската Република, Полша, Словакия, САЩ отказват да подпишат пакта.

България, Естония, Италия, Израел, Словения и Швейцария се въздържат.

Общото събрание на ООН ще приеме резолюция, с която официално се одобрява споразумението, на 19 декември в Ню Йорк. 

Тагове към темата: икономика политика манипулация