Apocryphal Academy

Автор Тема: Трактат за Свободната Енергия  (Прочетена 61778 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

λ

  • Hero Member
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Трактат за Свободната Енергия
« Отговор #30 -: Декември 25, 2018, 08:41:51 pm »
И евентуално триенето от събирането на тока през четките, ако е в показания на чертежите вид (когато статорът съдържа постоянните магнити).

Мислиш ли, че е осъществимо да се репликира?

vesso6

  • Newbie
  • *
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Трактат за Свободната Енергия
« Отговор #31 -: Декември 25, 2018, 10:02:23 pm »
Последното ми предположение лесно може да се провери само със една сърцевина без намотки и 2 еднакви магнита.Вариантът с въртящи се магнити ми изглежда по-лесен.Със сечението на проводниците, брой намотки начин на свързване на отделните намотки в група, обороти на въртене /съответно честота на тока / трябва да се експериментира, като за проба може да се събере подобно опростено устройство с по- малко труд. 100% без проби не мога да съм сигурен.

λ

  • Hero Member
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Трактат за Свободната Енергия
« Отговор #32 -: Декември 25, 2018, 10:27:45 pm »
Но може и да не стане.

Какво пречи и двата края на сърцевината (на ротора, по схемите) да се намагнетизира с S. N ще е в средата. Питър Линдеман посочва в своите лекции, че единствените ефикасни електромотори са онези, в които няма постоянни магнити. Причината е, че постоянния магнит винаги ще привлича желязото, и това винаги ще е пречка. Ефикасни са онези мотори, които разчитат на ефекта, че соленоид (с въздушно ядро) ще привлече в себе си частично вкарано желязно бутало. Тогава има чист превод на магнитното привличане в механично действие. А постоянния магнит никога няма да допусне на желязо да си отиде от него безнаказано.

В действителност, ако желязната сърцевина (върху ротора) НЕ Е плътно залепена за магнит в единия си край, в другия си край тя няма да отблъсне магнит. Ако няма директен контакт, и двата магнита ще прехвърлят борбата си в средата на сърцевината, оцветявайки двата края на сърцевината еднакво.

Виж и тази тема -> Динамо на Фигуера
« Последна редакция: Декември 25, 2018, 10:29:23 pm от λ »

λ

  • Hero Member
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Трактат за Свободната Енергия
« Отговор #33 -: Декември 25, 2018, 10:53:15 pm »
Говоря за това - експеримента на 4:25:

vesso6

  • Newbie
  • *
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Трактат за Свободната Енергия
« Отговор #34 -: Декември 26, 2018, 07:34:47 pm »
В схемата на генератора на Кромри статорът е електромагнит, но той не се прекъсва, така че все едно е магнит. Ако схемата е верна, засега не се сещам за друга причина за да работи. За динамото на Фигуера трябва повече да се мисли за да се повтори по-лесно при домашни условия. Това е без желязна сърцевина-прикачена снимка /не мога да прикача целия файл, защото има ограничение за големината/.

vesso6

  • Newbie
  • *
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Трактат за Свободната Енергия
« Отговор #35 -: Декември 27, 2018, 06:20:27 pm »
На отговор №32 " Какво пречи и двата края на сърцевината (на ротора, по схемите) да се намагнетизира с S. N ще е в средата."
Ако е така може долният магнит да е S а не N като горния /макар че на схемата ги виждам еднакви/ и тогава пак може да се изпълни моето предположение от отговор №29 "Двете сили са равни по големина но с противни посоки и се неутрализират. Така магнитите все едно не действат на сърцевините а само на намотките." Конструкцията трябва да е симетрична за да са еднакви силите. Линдеман е авторитет, но железната сърцевина има и положително действие, трябва отрицателното действие да се неутрализира. Генераторът на Кромри е пример за това, има и други начини.Само разсъждавам защото не съм си набавил магнити и не мога да експериментирам.

atanas

  • Newbie
  • *
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Някой работи ли по въпроса ...
« Отговор #36 -: Януари 21, 2019, 06:58:09 pm »
... практически, или тук само се преговарят теоретическите постановки? Имам основни познания по материята, но, нямам никаква практика. Ако някой от вас се е захванал сериозно, мога да дойда и да му помогна.
Моето схващане за внедряването на такава енергия е, че първите практически резултати трябва да се споделят със съседите, приятелите в селището, после познатите извън селището. Алчността за печалбата от патенти е довела света до това нанадолнище.
В Шумен съм и съм готов за една разумна помощ.

λ

  • Hero Member
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Трактат за Свободната Енергия
« Отговор #37 -: Януари 21, 2019, 11:15:35 pm »
Аз самия в момента съм замразил всичките си проекти, защото ме влече в друга посока сега. Иначе, по въпроса, съм се пренасочил към електростатиката.

Доколкото оставам с впечатление от заниманията ми през годините до сега, практическият въпрос е отделен от теоретичния не само метафорично. Става дума за това, че след като се изчистят теоретическите разбирания - тоест, когато човек най-сетне спре да вярва, че КПД>1 е невъзможно и теоретически се убеди в обратното, тоест че е възможно, се започва един изцяло нов път.

В този нов път става дума за това, кое за кого е достъпно. Аз на ден днешен не вярвам, че магнито-двигателите или електричеството в смисъла на КПД>1 трансформатори и прочие са технология, която е достъпна за средно-статистическия майстор. Повечето теоретично просветлени хора се занимават с това... само че, като направя обзор на всичко, за което съм се постарал да се осведомя, трябва да отбележа, че този клас машини е достъпен за способностите на учени с много добро образование и много добри средства - достъп до индустрия и лаборатория, с помощници. 90% от теоретично просветлените хора нямат този изобретателски калибър.

Затова, след всичко до сега, аз за себе си започнах да търся кое от всичките възможни енергийни полета най-добре отговаря на моя калибър възможности.

За себе си смятам, че това е електростатиката. Когато отново почувствам импулс в тази посока, със сигурност ще се занимавам с КПД>1 в електростатиката. Тя просто е по-достъпна, по-разпространена и по-естествена в природата, електрическият ток е прекалено рафиниран вид енергия, с който лаиците просто си губят времето според мен, защото нямат възможностите да постигнат нещо там. Нещата, за които четем в литературата, са на много по-високо техническо ниво, отколкото им се струва на повечето хора.





Електростатиката прилича повече на познатите ни изкопаеми ресурси и възобновяеми източници. Тя е на "по-земно" ниво. Нейната среда е естествената околна среда... а не вакума, Нулевото пространство и останалите метафизични квантови представи, които по-обикновените хора просто не могат да адресират без лаборатория и достъп до индустрия и финансиране (и солидно образование, естествено).

Много по-лесно е да се направи "електростатичен акумулатор", на същите по-нормативни методи като петролните сонди, вятърните турбини, слънчевите панели и тн., защото електростатичната енергия е навсякъде около нас, а не отвъд нас.

Има добри и функционални електростатични мотори, разполагам с добра информация, свободно достъпна на английски, все още не съм я превеждал. Започнал съм някои неща в Библиотеката...

Хубавото на електростатиката е, че не е нужно да се изхвърля и заменя даден ресурс, който се ползва като носител на електросаттичния заряд. Зарядът се възстановва сам от околното пространство постоянно. Просто е по-лесно разбираем подход за КПД>1 и е много по-лесен за инжениране, технически.



Проблемът с това пък се оказва, че никой не разбира от електростатика! Не съм сигурен дали това се учи въобще като отделна дисциплина! Така че явно се наложи да преведа нещо като учебник по въпроса, книга, на която да може да се разчита. Не знам дали има истински учебници по електростатика, но все пак реших да направя свой принос към всичко това...

И така еволюцията на този въпрос отдалечи лично мен от практическата работа по него.



Това е просто мнението ми. Дано е полезно на някой.

« Последна редакция: Януари 21, 2019, 11:19:21 pm от λ »

atanas

  • Newbie
  • *
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Трактат за Свободната Енергия
« Отговор #38 -: Януари 24, 2019, 06:04:30 pm »
Е, всички ли са замразили проектите си? Няма ли някой, който да прави НЕЩО? Останах с впечатлението, че този форум е пълен с разбирачи и - аха да грабнат онази енергия, та да я дадат на хората. От празното говорене да сериозната работа разликата е една работа. Ако някой сериозно работи, мога сериозно да му помогна.
Помните ли Стефан Найденов? Онзи, който запали водата. Успях да говоря с него преди да си замине от този свят. Не е мошеник този човек! Но, най-вероятно и той е искал да патентова неговите изобретения, а не да ги дари ползу роду.
atanas.mipa-bg.com/може-ли-водата-да-гори/

λ

  • Hero Member
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Трактат за Свободната Енергия
« Отговор #39 -: Януари 24, 2019, 11:36:59 pm »
Наско, провокациите не са нужни. Нашият сайт е посветен на една цел, която събира в себе си много неща. В частност, моя личен живот също е посветен на много неща, защото аз не съм инженер по каквото и да е. Всичко, което аз знам до сега и с което съм си играл до сега, е плод на усилията ми и инвестициите ми в материали и информация, за да бъда самоук.

Нима искаш да кажеш, че дължа нещо някому по този въпрос? Чувствам се ангажиран спрямо описанието на нашия сайт и всичко, което може да се намери тук. Ако някой ме пита за искреното ми мненине, то е, че ако някои са длъжни именно и най-вече за Свободната Енергия, то това е Mazeto.net и ако някой от отговорните за тяхното общество има каквато и да е съвест, би трябвало да си разформироват сайта на часа, защото не е нищо повече от един фарс, който продължава излишно дълго време.

Не мога да помогна с повече на онези, които са разочаровани от липсата на български усилия по въпроса, освен с това, което може да се намери в Библиотеката тук.



Аз също се надявам разликата между говоренето и работата да е просто една работа. Наистина, много хора са ми предлагали инженерна помощ за онова, за което до сега съм писал и съм имал открита комуникация с всички тях, докато не дойде момент, в който комуникацията замира.

Това е всичко, което знам от своя страна.

atanas

  • Newbie
  • *
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Трактат за Свободната Енергия
« Отговор #40 -: Януари 25, 2019, 03:42:52 pm »
Добре, разбрах и съм ти много благодарен, че е в прав текст.

Тагове към темата: технологии енергия ел. и магнетизъм