Apocryphal Academy

Автор Тема: Изгубената История на Тартария - Българската роля  (Прочетена 2081 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ТаМаРа БлъгхАра

  • Global Moderator
  • Newbie
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
             ТЕМАТА Е ПРЯКО СВЪРЗАНА С ТЕМИТЕ ЗА ТОРОИДНИЯ МОДЕЛ НА ВСЕЛЕНАТА И ЗДРАВЕТО И ДЪЛГОЛЕТИЕТО


                                                           ТОРОИД     
                                                http://apocryphal-academy.com/index.php?
                                                     
                                                      ЗДРАВЕ И ДЪЛГОЛЕТИЕ
                                       http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=525.0






Абсурдно ли ви звучи,че само до преди около 200 години ,е съществувала Велика Тартария,най-голямата империя на земята. И е обхващала близо 2/3 от земната територия,а близо 1/3 е била от тази империя,е била наричана БЪЛГАРИЯ

Да,и за мен бе поразяващо откритие.
Насетне в темата, ще разкажа информацията по начинът по който съм успяла да я сглобя (частично ,разбира се),за някои неща ,имам готови линкове ,ще ги приложа,но за някои детайли,просто ще трябва да сърфирате сами.Темата е излючително обширна и обхваща всички нива на съществуванието ни,вкл. и "духовното" ,така,че просто няма как да слагам цитати и линкове за всяко нещо.

Ако ви впечатли определен детайл,просто сърфирайте за него в нета


И така,наскоро в морето от информация,изплува темата за Тартария

Докато тънхеме в информационно невежество,изведнъж някой ни заля с тонове и тонове и тонове доказателства за ресети на системата,изтрито минало,фалшива история..
Оказа се не само вярно,но и лично за мен,сложи край на безцелните ми лутания в едни и същи кьор сокаци и най-накрая сглобих пъзела от информация ,който бях натрупала през последните 20ина години

 
Tова  ,официално е най-старата карта на света  Вавилонската карта . Според "учените" , тя показва земите на Месопотамия..Което е смехотворно..Това е модел на устройство,което умовете им не разбират..Своего рода,гигантски STAR FORT ,което не  е нищо друго ,освен модел на енергиен реактор във водна среда,какъвто се явява и централното ни,вселенско слънце - РА (и е различен от Еньо,Еньо е нашето локално слънце,син на Ра)


Babylonian, about 700-500 BCE /Probably from Sippar, southern Iraq

ВАВИЛОН означава БАБА ЛОНО - БАБАЛОН - БАЛОН или бабино лоно ,където БАБА е в смисъл на ПРАРОДИТЕЛ НА ДУШИ..ПЪРВОИЗТОЧНИК НА ДУШИ ,ЛОНОТО ОТКЪДЕ ИДВАТ ДУШИТЕ
БАБИЛОН на земята е отражение на БАБАЛОН моделът (РА и частиците светлина,рояците които Ра Рои..)

 


ТАРТАРИЯ

ТАР И ТАРА / ТАР = ТОР/ФОР/ХОР -СВЕТЛИНАТА
ТАРА Е ФОРМАТА И МАСАТА/МАТЕРИЯТА

ТАРТАРИЯ Е МНОГО ПОВЕЧЕ,ОТ ТОВА ,КОЕТО ИЗОБЩО ХОРАТА РАЗБИРАТ!!!
ТАРТAРЪТ за ,който гооврят "гърците" ,това е вортекса на вселената ни,или Дървото на Живота , Идграсил




Tartary (Latin: Tartaria) or Great Tartary (Latin: Tartaria Magna) was a historical region in Asia located between the Caspian Sea-Ural Mountains and the Pacific Ocean. Tartary was a blanket term used by Europeans for the areas of Central Asia, North Asia, and East Asia unknown to European geography. It encompassed the vast region of the Pontic-Caspian steppe, the Volga-Urals, the Caucasus, Siberia, Inner Asia, Mongolia and Manchuria.Knowledge of Manchuria, Siberia and Central Asia in Europe prior to the 18th century was limited. The entire area was known simply as “Tartary” and its inhabitants “Tartars”.[1] In the Early modern period, as understanding of the geography increased, Europeans began to subdivide Tartary into sections with prefixes denoting the name of the ruling power or the geographical location. Thus, Siberia was Great Tartary or Russian Tartary, the Crimean Khanate was Little Tartary, Manchuria was Chinese Tartary, and western Central Asia (prior to becoming Russian Central Asia) was known as Independent Tartary

https://en.wikipedia.org/wiki/Tartary


Вярна на себе си,първото,което проверих,бе етимологията на името!
И...това,всъщност бе последното нешо,детайлът който ми убягваше през всичките ми години на търсене.
Веднъж стигнала до етимологията и произхода на Тартар , вече нямаше обратен път  :)


В рамките на година изрових всичко,което ми бе нужно за да сглобя рамката на обшата картина,която ще представя . Вече ,има изключително много информация,хората се пробудиха от съня си и започнаха да слгобяват и те парчетата от пъзела.Така,че за Тартария и детайлите ,ще търсите сами в нета . Аз стигнах до общата конструкци,но понеже интересът ми е насочен предимно към практиката - очистване на физ тяло + светлинните ни конструкции , в добавка и тородиния модел на Вселената Игра в която се намираме /плоската земя/ ..Тоест, нямам нито времето,ни желанието да се потопявам повече в детайлите на история,политика,бит и тн.на въпросната Тартария

Освен това,искам да предупредя,всички търсачи,че умишлено се вади нова и нова история,за да се чувствате като лапе в магази за играчки,но,същевремнно ви отклоняват от една дълбока изконна истина и път,който сте самия вие и потенциалът който носите.!

Не забравяйте горното ! Като човек пропилял години в ровене из всякакви кенефи и блата , знам както говоря.
Следва да имате граница до къде искате да стигнете в натрупването на информация,защото в един момент,ще се наложи да забравите АБСОЛЮТНО ВСИЧКО ,което си мислите ,че знаете . Парадокс,да..Но,ние така или иначе се намираме във вселена сътворена не въпреки,а именно,ЧРЕЗ ПАРАДОСКИ. Така,че..умната :)
В процеса ми напребиваване в този форум ще видите,че темите които ще систематизирам и ще обследвам,ще са не повече от 10 - ина..И те всичките ще са парчетата на една обща картина,която от множество мънички частички,бе сглобена до 10ина големи парчета..


The adding of an extra “r” to “Tatar” was suggestive of Tartarus, a Hell-like realm in Greek mythology.[5] In the 18th century, conceptions of Siberia or Tartary and its inhabitants as “barbarous”

От уикипедията за произхода на името - от уикито за Тартария - Наричат ги така като аналог с "а Hell-like realm in Greek mythology.."     



European opinions of the area were often negative, and reflected the legacy of the Mongol invasions that originated from this region. The term originated in the wake of the widespread devastation spread by the Mongol Empire. The adding of an extra “r” to “Tatar” was suggestive of Tartarus, a Hell-like realm in Greek mythology.[5] In the 18th century, conceptions of Siberia or Tartary and its inhabitants as “barbarous“
https://en.wikipedia.org/wiki/Hell

 
Според нашия календар,на 22.12 . 2022 , посрещнахме  7532ра година, от началото на Сътворяването на света ни..
През призмата на древности и прочее програми с които сме отраснали,това е абсурдно,но..! Е вярно!
Просто всичко е такава амалгама от информация,че за невежия ум и спящото съзнание,е напълно невъзможно да отсее зърно от плява

Като начало,ще кажа , че "хората" не са "човеци" и,че е имало огромна разлика в хим състав между човек и хор

На практика,ние се намираме в една съвсем млада Вселена,която нито е толкова голяма и "необятна" ,както се опитват да ни набиват в главите,нито пък е толкова стара..При всички случаи ,историята на Плоската земя е историята на самата Вселена
И Тартария и България си имат,своите ключови роли

Просто за да схванете призмата ми,трябва да смените концепцията си от една безкрайно голяма и много стара вселена, в посока на млада,малка и развиваща се ,Вселена,макар,че крайния етап на "зреене" или компресия на материята е прикючил.Тук и Сега.
Следва разширяване на въпросната плътност. Но,тези неща ще бъдат изговорени в темата за тороида




И така , преди да продължа с историята на Стария Свят,искам да ви покажа скрийнове на страниците на енциклопедия Британика  ,трето издание,година 1797

За авторитета и качеството на ЕБ ,можете да проверите сами , но Енциклопедията има претенциите за един от най-достоврените източници на информация,потвърждавана от минимум ХХ брой независими експерти.










По нашите сгради,още стоят ТОР И ТАРА !
Винаги разнасящи просвета и знание

     



Стара карта на ЕвинатаРупа  от 10ти век..ЕВРОПА / (ЕВАРУПА) / ЕВИНАТА РУПА или ИЗВОРЪТ НА ЖИВОТ . МЯСТОТО от където тръгва живота..Мълви се за тонове пръст от пловдивските тепета,изнесена от гестапо..Пръст?? За какво им е? Те по швабско , нямат ли се глина? И от какво бе направен човекът? Сетете се за приказката "Момиче от ВАР" - варива - основни храни с белтък/протеин..Ут- вар (църковна посуда) ..ТВАР - същество.В сръбския език е запазена думата СТВАРНО - НАИСТИНА или оствари - осъществи..

Прочее..Вижте картата..И имайте предвид,че тя показва само двете ЦАРСТВА БЪЛГАРИЯ , но не и земите носещи топонима ! До Гоби и по официалните им данни,но истината е,че и северния полюс и северна Америка/Канада..носят българската следа



И така..
Къде отиде великолепния ни Стар Свят?



Добавени ли са 1000 години към историята ни?
Имало ли е свободна енергия и технологии?
Имало ли е гиганти и кой построи тази величествена архитектура ?
Ние защо не бяхме чували и дума за нея,а сега ни заляха с тонове инфо?
Кой реши да ни осветлява и защо мълчаха до сега?? Това ми питане е малко като онова,дето не спира да ме гложди.Защо Вовата чака цели 10 години ,сякаш,че време,та да се поизтребят максимално повече,донбаски българи ?Нищо не казвам,нали..
Монетата има две страни,ама аз в джоба си не държа по-половин монета,българка съм..Ко ще имам монета в джоба,то държа я цяла..
п.п.2 Понятието "плоска" земя ,ще бъда обсъждано в следващи теми.Понеже темите за Стария Свят- "Плоска земя" - Тартария - "древно минало на българите" ,са неразривно свързани. Но ,ПЛОСКА ЗЕМЯ ,не мисля,че следва да бъде възприемана КАТО ПЛОСЪК МАТЕРИАЛЕН ОБЕКТ -тепсия/палачинка и прочее абсурди..Плоска в смисъл на плоскост на изживяване.Освен това ,ние реално не знаем колко голяма е "планетата" ни и дали не е 50 пъти по-голяма,а ние,да сме само малка част от площта и,респктивно и бихме се възприемали като плоскост/частица локация в огромната планета..Все едно мравка върху огромна диня..Нещо такова..Прочее,въпросът с "плоската" земя , ще бъде обсъждана в отделна тема

The Lost History of Flat Earth part FULL




Приятно гледане,темата тепърва ще се развива!






Канал с много подробна информация за ТАРТАРИЯ ,архитектура,великани,свободна енергия,бебета сираци - инкубатори и още много по темата..Кой е Джон Леви ? Разбира се,поръчков до мозъка на костите си,сякаш,че с собучен глас за въвеждане в хипноза..:)..
НО,не пречи за приспиване ,видеата за уникални и пълни със загубена красота и чидеса

  https://www.youtube.com/@jonlevichannel
« Последна редакция: Март 17, 2023, 01:22:17 pm от ТаМаРа БлъгхАра »

ТаМаРа БлъгхАра

  • Global Moderator
  • Newbie
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
СКРИНОВЕТЕ ОТ ЕНЦИКЛОПЕДИЯ БРИТАНИКА ,III -то издание,година 1979

ПРИЯТНО ЧЕТЕНЕ !














« Последна редакция: Март 13, 2023, 05:04:39 pm от ТаМаРа БлъгхАра »

ТаМаРа БлъгхАра

  • Global Moderator
  • Newbie
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
От скрийновете четем ,че наред с великите към днешна дата сили,Китай,Русия,Индия ,състава на империята влизат и двете Българии .

Освен това,с топонима БУКАР / БОКАР / БУКАРА /  БОГАР / БУЛГАР и прочее,са наричани,земите чак до Гоби.
Взаимовръзката между БУЛГАР и ВУЛГАР е безспорна и очевидна. Ако се съмнявате..Погледнете скрийна,малко по-горе, в който пише,че между 14 и 18 век сме наричани дяволи,сатани  и тартари..Та..Къде е проблема,БЪЛГАРИН да е принизено и изопачено с нещо ,което не е,и с което ще се занимая в темата за Словото ,понеже всяко слово е изменено..Рая  - презрително нарицание..НО значи САМИТЕ СВЕТЛИННИ ЧАСТИЦИ / КВАНТИТЕ , което се РОЯТ ОТ РА - слънцето..СКОТ ЛАНД / шотландия ..СКОТИНКА / ТВАР ..Скотите са наш род . В шотландските диалекти има запазен чист български..Бербери..Варвари..От мъже с червени бради/ тракийските царе..

Славен род сме ,ала истината е,че произлизаме,от не до там славни предци...ОРИОН и СИРИУС ? Омразните "богове" ...Империя Тартария е империята на ЕНКИ И ЕНЛИЛ от книгите на СКАЙ..Но,ще стигнем и до това ..Древност ?!? Още малко и швепс  ;)   

През всичките години на търсене,аз сляпо ,тъпо и упорито си повтарях,че българите произлизат от СРЕБЪРНО ВЪЛЧИЩЕ И ЗЛАТНИ КОТКИ..



Като под златни котки ,визирах ТРАКИТЕ а, СРЕБЪРНИТЕ ВЪЛЦИ ми бяха неясни ?!? (Прочее,накрая ще изясним всичко!Засега , да благодарим на братята турци , че направиха великолепния филм ЛЕГЕНДА ,в който показаха толкова много детайли ,за онези имащи очи да видят..А дали са ни братя,турците?? :)...Ами само им вижте думата за бог - TEHRI  ,не АЛЛАХ (което си върви пакетаж с исляма,както и нашето господ с християнството) ...НО самата им дума за БОГ е ТЕНРИ ..И какво се е случило преди 200 години , ще стинем и до това в края на темата..Сега казвам така. РОБСТВО НИКОГА НЕ Е ИМАЛО !!! Турците са траки и ТУРЕН БЛЪГХАРИН е едно словосъчатние..ЗНАЧИ "ПОСТАВЕН БЛАГОСИЯЕН" ...думата е ТУРЕН - турено,сложено..тур - кръг..турен значи разпрострян..Клани и мъчени са не по-малко от нас..А кой извърши кланетата е друга бира..Кланета е имало!! Робство - никога ! Османска Империя е същото ,което е в момента САЩ..

Генът ни е по цялата земя..Япония,Китай,Корея..Северна и Южна Америка(маи/инки/ацтерки само вижте нашите чипровски килими и бродериите на маите) Индия,Африка..Централна Европа..   ...

Б/Волжка България се е простирала по цялото поречие на река Болга / Волга...



Дунавска България се е простирала по цялото поречие на Дунав,от Северно до Черно Море..



Следите ни в бит и култура,вкл и слово, още са живи!
Викинги / БИКИНГИ или Бикките в "Сказание на Чулман" - бик..и да..украсяват шлемовете си с рога на БИК,,Бог ОДИН е ЕДИН..ВАЛКИРИЯ Е БАЛКИРИЯ / БАЛКАРИЯ..ВАЛХАЛА / БЪЛХАЛА или по-правилно БЛЪ-ХАЛА - в превод "небесните благосияйни селения "
Швейцария също е била част от Дунавска България и там също могат да се видят цветовете ни..



А у нас ...Няма да сравнявам дървените ни "хижи" с каменните основи,с швейцарските шалета..та те са просто абсолютно еднакви..По с изофийските улички ( а вярвам и всеки друг наш ,град),все още се намират запазени и поддържани  "швейцарски" къщички  с характерните големи покриви ;D

   

Можете да видите и къщурки в баварски или виенски стил,късен сецесион,арт деко и всички глупотевини с които са ги нарекли,за да съчинят историята на човешкия вид ;)

Ноо..може да видите и много по стари постройки, превърнати в обикновени сгради..Ако си направите труда да разпитате ,обикновена изскачат доста интересни истории,като например на тази ..При все ,че е малка кооперация на 3 етажа..Никой не знае историята на построяването и от кога и защо са тези колони.. 8)



Кварталите Лозенец,Яворов, карето с еврейския квартал между Сливница и Дондуков..Че и околните кварталчета..Преливат от история и следи,но..Не знаем къде да гледаме ..Ами ,заринатите абсурдни,прозорци??? Специална фотосесия съм правила на цяла София,ей за това си обичам работата,че дава безброй възможности за хора като мен..! Снимала съм абсурдни прозорци от по 2 пръста отвор !!


Няма да слагам каручката пред магарето..

Нека първо ви запозная с основите на МЪД ФЛОД ТЕОРИЯТА - ТАРТАРИЯ по света,сетне ще се върнем и у нас ..:)




_
Преди да започна по същество,искам да кажа отново,че ТАР - ТАРА е империята на предците ни и тя е съществувала паралелно с тази на останали жители на земята . И,че мистерията на плоската земя е пряко обвързана с ТАРТАРИЯ

ПО СМИСЪЛА НА МОДЕЛА С ТОРОИДА ИЛИ АДЖЕНДАТА ОРИОНЦИ И СИРИАНЦИ , И ЕНКИ И ЕНЛИЛ , периодът от 7532 години е периодът на териране на /създаване на този свят..Първите форми /хора / са били силициеви . Ние сме 1/3 въглерод ,1/3 силиций и 1/3 силициев диоксид
Прочее
В тогавашния СТАР СВЯТ ,ТАРТАРИЯ Е ИМПЕРИЯТА НА ЕНКИ И НИНХУРСАГ , докато останалата част от света,това е на империя на Енлил..
Сега,,не знам дали са точните понятия ЕНКИ/ЕНЛИЛ (мисля,че да!) ,но така или иначе,ще стоят ,за да има някаква макар и начална яснота, за какво става дума в цялата тази история и къде се ние в картинка

И така..Светът ни е на 7532 години..
И преди около 5-6 века,се е случило нещо ужасно ..Периодът между 1600 - 1800 е изпълнен с драматични събития довели краха на ТАРТАРИЯ..

ИЗПОЛЗВАНИ СА ВСЯКАКВИ ОРЪЖИЯ . Говорим както за скаларни технологии,които буквално разрушават йоните на солта в почвата и почвата става на рядка кал..И всичко потъва в нея до стигането до твърда основа..Термобарични бомби?ДА! Лазерни,соларни,звукови,и всякакви оръжия са ползвани,вкл и БИЛОГИЧНА и ХИМИЧНА АТАКА!!!
ЕГИПЕТ е превърнат в пустиня буквално за ден...Целия този пясък,за който учените така и не обясниха как се е взел там..Всичко това са стопени сгради,хора,флора,фауна..
Прекрояван е целия географски релеф..Имало е огромни,наистина ОГРОМНИ животни,чиито останки днес наричаме скъпоценни камъни или просто скали..Вкаменени гиганти - човеци..Вкаменени дървета с височина до 2-3 км и диаметър по 200 мили? Не вярвате? Побъркала съм се? Хайде бе?
Никога ли не сте се питали : ЗАЩО ВСИЧКИ СВЕТОВНИ ГОРИ СА НА ЕДНА И СЪЩА ВЪЗРАСТ МЕЖДУ 200 и 300 години?!? КОЙ ЗЕЛЕСИ ЦЯЛАТА ПЛАНЕТА ПО ЕДНО И СЪЩО ВРЕМЕ ,и къде са старите дървета ,при условие,че повечето дървесни видове са ХИЛЯДОЛЕТНИЦИ??   
ДНЕС,старите дървета по света се броят на пръсти и се пазят като защитени ...Е,има тук,таме оцеляла по някоя гора с малко по стари дървета,като секвоите например,но това не променя фактите..
Сибир замръзва за един ден! За това и намират мамути с прясна свежа трева в стомасите им..Шоково замразени..Какво се е случило?

По целия свят се среща една и съща картина.
Всички стари фотографии,говорят едно и също
Навсякъде стоят следите от кален потоп и разруха
ЖЕСТОКА РАЗРУХА !!!
ОСОБЕНО ТУК , ТОЧНО НАШАТА БЪЛГАРИЯ , ПЪЛЕН ПОГРОМ!
ЩЕ СЕ УБЕДИТЕ В ХОДА НА ТЕМАТА ! Парейдолия?? Няма такова нещо! Измислено е за да оправдаят факта,че масата от планините и скалите,не са това,което са!!


ЗАПОЧВАМ С ИЗТРИТИЯ СЕВЕРЕН ПОЛЮС

Старите карти са напълно променени. В момента Гренландия е показана като снежна покривка..Целия релеф е променян.В гугъл мапса,сякаш ,че дете е оцветявало на ръка,мазало,цапало,затъмнявало или покривло с бяло..Голям смях..Играли ли сте си с Мапса? Не?
Ами направете го. Ще откриете един съвсем нов свят (ще кача скрийнове разбира се)

В дясно ,виждте  стара карта на Северния полюс от 16ти век

     


Северния полюс е щекотлива точка,понеже е изходния портал за излитания,ако мога така д се изразя..Използват се вихровите му сили за изстрелване на апарати отвъд похлупака с който сме захлупени (електронното одеало на около 500 км височина от нас)
 
И така,ако в Гугъл Мапс отидете на о.Врангеля ,Камчатка,ще видите линия в дисплея/монитора..Сякаш пукнатина..Ами не,не е..Пробвах я..Зумира се и се виждат части от суша,и доста "странности"..И стига точно до "северния полюс"..Всъшност,ще кача доста странни скриййнове направени от гугъл мапс:)






Картата показна по-горе е достъпна в нета и можете да я намерите по-големи мащаби и да я изследвате.Аз лично открих множество БЪЛГАРСКИ ТОПОНИМИ !! НА СЕВЕРНИЯ ПОЛЮС ! ДА ! Няма грешка!!

Самия северен полюс и черната дупка в него са отбелязани като - Рупи Негра - Черна Рупа/Хралупа

И в района на НОВА ЗЕМЛА ,четем :
Диамантен - с правилното българско окончание

Обела , Золотаяа Баба! - Златната Баба - баба е и връх. Освен прародител! И айде вижте сега статуята на Д'евата с младенеца!!!
Камен Бойчои ,Велики Пояфса, Камени Бойчой , Кондор , Струпилица ,Бобро (нещо си) , Перме Велик , Словода - Свобода , Карга Поле
Бйеле (бяло) зторо и още много подобни слова,можете да откриете ако си направите труда

За да не съм голословна ,ето малко скрийнове



И така, 1600тната (5 века!) се явява преломна за целия свят.

Вероятно,това са войните,които знаем от епоси като Махабхарта,различни религиозни текстове като египетски ,гръцки,римски и тн. Това са войните описани в книгите на индианеца и те ,уви,не само се оказаха истина,но и всичко се е случило буквално вчера.И не е приключило,а тъкмо напротив! Търпи върхово развитие


Представяте ли си,имало е цяла година без слънце (в уикито справка) ..Годината без лято 1816 та https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0_%D0%B1%D0%B5%D0%B7_%D0%BB%D1%8F%D1%82%D0%BE

Официално - на южния полюс избухнал вулкан,замръзнал обаче северния полюс?? Прочее..Цяла година ,слънцето е било много слабо ,за това и година без слънце/лято
Напомня ли ви за плановете на Гейтс ,да "охлади" земята, като разпръсне облак от тежки частици в атмосферата и така възпрепятства слънчевите да достигнат до земята....?

Но да оставим смехорията ,че июжния вулкан,причинил замръзването на целия север..
Ами както ще кажете за следното?
Прага е зарината с близо 7 метра наносни слоеве. 7 метра,които като разкопаете,отдолу излизат етажи и етажи..?!?

Знаете ли какво е обяснението на историците?
Че хората сами,с лопати и кофи,са заринали града ,понеже реката го е наводнявала?!?

7 метра са горе долу 3 етажа ..

Как си представяте , 700 хиляди души да свършат тази работа? Официално - n 1930 the population had risen to 850,000...
Приемаме че между 1800 - 1900 са били 700 хил.

Но,имало е възрастни,жени,деца..И хайде нека всички са работили ,и лопати са имали и кофи..
Колко поколения биха били нужни за да се зарине целия град с дълбочина 7 + м ?

Прага е колкото София ..500 кв км..Всеки човек е трябвало да зарине по 1 кв км с дълбочина 7+ м и това с кофичка и лопатка,мили ми,другарчета!! Щото нали..Уж е нямало технологии,та приема се,че..Кофички,лопатки,кирки,въжета,скрипци,волове и коне с каручки и фургони! Това!
Я си представете само,вие с лопата и кофа да мъкнете пръст (ОТ КЪДЕ Е ВЗЕТА ЦЯЛАТА ТАЗИ ПРЪСТ , ВЕЛИКИТЕ УЧЕНИ МЪЛЧАТ КАТО ПАРТИЗАНИ НА РАЗПИТ ,ТА ЩЕ СИ ОСТАНЕ МИСТЕРИЯ)...Руските бабушки,мълвят за времена,когато от небесата е валяла пръст и е заривала всичко наоколо..Но ,само устни разказа..Като изключим Пукшкин (който открито пише за ДОПОТОПНИ И СЛЕДПОТОПНИ времена,като описва съвременния си свят,а не някакво древно имагинерно минало..Верн? Николай Райнов..Петър Бобев..Петър Добрев..Ангел Каралайчев..Едуард Успенски.. Братя Грим..Андерсен...Колоди? Ми не ви трябват академични учени и техните брътвежи..Всичко си е в приказките и фантастиките,ала ние сме тъй слепи

Целият свят носи следите на калния потот..Можете да потърсите и сами..  https://www.google.com/search?q=tartarian+mud+flood+evidence&sxsrf=AJOqlzVIqRVfeP6JNH40UVjHVi0TKqr43g:1678713724693&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjnrfX5_9j9AhWHR_EDHcydDlsQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1366&bih=625&dpr=1#imgrc=uTjSmUG6LykEMM&imgdii=1GAe82UAKaWHNM








 

   





И цялата история е напълно фалшифицирана ,според мълвата , монаси през 15-16 век са съчинавали по-голямата част , останалото е дописвано съвсем наскоро..
Почти няма нищо истинско в историите за войни,конфликти,родословия (боже,там пък колко време съм изгубила!)
Подобно в библията, историята и митология касаят малко общество от личности
Ако можете да си представите 7 хиляди години назад , шепа същества,които започват да си играят на богове и създават този свят..За 7 хиляди земни години,каква история можем да имаме? И то при условие,че на всеки 300 години се прави ресет на системата и всичко се връща до 0ла...Връх на технологията отново ще станат на баба ни хурката и на дедо ни гегата..А ,да..И ,малка къшурка ,нали..Да не земе да си помечтае някой за славен дом,изпъстрен с красота..Мнеее..Бедни,скромни и се радвайте на една малка къщурка..Вече и къшурки няма да има :)

Всъщност,тук е моментът да кажа следното

В стария свят и в частност,Тартария , всеки детайл е бил от значение. Великолепието,пищността и изобилието са били издигнати в КУЛТ ! И то,не просто за кеф ,а защото правите ъгли и форми,променят целия поток на енргиите в едно помещение
Те са обирали и смекчавали негативите ,посредством изобилието в детайлите вън и вътре. Гипсови и каменни орнаменти,дърворезби, рисунки, колони,еркери и всичко ,което е било удачно за смекчаване на правите ъгли..







Казано е ...ДЯВОЛЪТ Е В ДЕТАЙЛИТЕ . ДНЕС ВЕЧЕ НЯМАМЕ ДЕТАЙЛИ . ОСТАНА САМО ЕДИН ГРОЗЕН КУБИЗЪМ ,пасващ на синтетичната рамка на матрицата. 


 


В архитектурата на Стария Свят си личат две направления .И двете са изобилни на елементи и детайли
Едното обаче,се характеризира с ЦВЕТА / ФЛОРАЛНИ МОТИВИ / МЪЖКИ И ЖЕНСКИ ФИГУРИ/ често ДЕВАТА С ДВЕТЕ И ДВЕЦА / МЕРКУРИИ..МИДИ,ТОРОИДИ и други елементи свързани с водата/вълната ,земята и човека..
Това е така наречената "виенска архитектура" ,чиито следи са и у нас..Римска /византийска / вървят ръка за ръка с "виенската"

Това е ТАРТАРИЯ

Готиката и да кажем храмовете в Анкор и изобщо,мрачните постройки с демонични символи ,са на ЕНЛИЛ


Забележете,че КУБИЗМЪТ не се интересува от това,какво съсипва..Дали ГОТИКА ИЛИ АРТ ДЕКО..!

Тоест,и двата архитектурни стила на Стария Свят,без оглед на тяхната символика,са били строени на базата на свещената геометрия
В момента,всичко се прекроява ,защото както казвам , ИИ не се интересува дори от своите създатели и те са под заплаха от унищожаване,също като нас!

Знаете ли как се рества система и автоматично се чисти всякакъв кеш,изтрива допълните настройки? Ние сме електромагнити полета-био единици..И сега,както казах,Бил Гейтс отново си правеше планове, да затъмни слънцето (проверете новината в гугъл)..
Спира се тока на всичко живо,раздрусва се едно хубаво с ХААРП и подобни, и след това следва миене!Потопи и наводнения.
През периода на 1800-1900  е имало страно много пожари,почти всеки голям европейски град е имал поне един градиозен пожар в историята си, ,вкл и София и другите ни градове..Останалото вече, довършват бомбите от 1 и 2 световни войни..
Мислите ли,че оръжия като ХААРП съществуват от няколко десетилетия?....Колко наивно..Високочестотните технологии са Тартариански.Имало е интернет,намериха фосилизрани оптични кабели по океанското дъно и пордължават да намират какви ли не "чудесии".. И помните ли,Уго Чавес как обвини Америка за цунамито в Хаити през 2004та и им каза да спрат да си играят на Господ?Аз лично гледах видеото в тубата,запис на изказването му по националния им телевизионен ефир

 
 Ето какво мисля , някъде около 1800 е била войната с плазмените сфери,които изпаряват материята в най-близък радиус и я стопяват и втечняват в по-отдалечения радиус.Втечняване и водят до изкристализиране..Така ,както казах по-горе,са се образували пясъците в Египет и се питам,какво ли е било стопено там,че да се превърне в толкова много пясък?!?!?! И защо каменните постройки като пирамидите ,не са пострадали?
Ето и друг въпрос който не ми дава мира!


Питали ли сте се, щом са били роби на фараона в Египет,то защо никъде в Тората им не се споменават пирамидите?!?Този фараон,да не е живял на палатка??
 Талмуда съставен 500 години след Христа.. И нито дума за най-голямата постройка на земята която са виждали?Сфинкса?Нищо бе хора..Нищичко..?
 
Както и да е..Само бърза препратка..Влизането на Наполеон в Москва и мистериозния пожар


 
След този масиран и едновременен акт на унищожение,непосредствено след това,бива въпросното слънчево затъмнение.Мор,глад,болести,епидемии и тотална дееволюция,оскотяване..Хората буквално подивяват,съзнанието регресира..След това са били потопите,причинени с технология подобно ХААРП..Каквото е оцеляло и оживяло,вече едва си помни малкото име,и единствено се опитва да преживее днешния ден..Започва познатата история със сираците в Америка,Австралия,Канада и Нова Зеландия и клонингите в Китай..Последващите фази за тотална промяна на облика на света са двете световни войни и сега тече,заключителния етап от тоталното заличаване на всеки спомен и информация,за Тартария,респективно -  тартарианци




Повече за Архитектурата на Тартария е това видео




Сега..Информацията за Тартария и детайлите в нея ,е толкова огромна,че е невъзможно да бъде описана в тема.За това издват книги,има ютюб канали и прочее.. За да потънете в атмосферата на стария свят,ще трябва да проведете свое лично проучване,което респективно и ще се превърне във ваше лично преживяване!







Шан Хай..1830те..



Аз ще опитам да ви предам най-съществените характеристики на Тартария и да се концентрирам в нашата роля,понеже тя е ключова!

И В МОМЕНТА ЦЯЛ СВЯТ ГОВОРИ ЗА ТАРТАРИЯ !!!! ТОВА Е ЕДНА ОТ НАЙ_-СЪРЧВАНИТЕ ТЕМИ В ГУГЪЛ ,ВЕДНО С "ПЛОСКА ЗЕМЯ" , "КРОМИД" ,"ФОЙНА" и прочее..АЗ ОТНОВО ПИТАМ ! КОЙ ИЗПЛЮ ТЕЗИ ТОНОВЕ С ИНФОРМАЦИЯ ?? И ЗАЩО МЪЛЧАХА ДОСЕГА?

КАЗВАМ ВИ .. ТРЪМП,ПУТИН,КИТАЙ - БРИКС - ВЪЗКРЪСНАЛИ КЕНЕДИ - Q  и прочее партенки
 
ТЕЗИ  , са "добрите" герои дето ни отварят очите..И САМО НАБЛЮДАВАЙТЕ КАК ЦЕЛИЯ БЛЯСЪК И СЛАВА НА СТАРА ТАРТАРИЯ ЩЕ БЪДЕ ПРИПИСАН НА РУСИЯ И КИТАЙ..!!!!!!!!

А НИЕ ОТНОВО ЩЕ БЪДЕМ ЗАМЕТЕНИ ПОД КИЛИМА !

САМО НАБЛЮДАВАЙТЕ ГЕОПОЛИТИЧЕСКАТА КАРТИНКА И ЛАГЕРИТЕ..(ЩЕ ИЗЯСНЯ И ТЯХ,КОЙ КОЙ Е И ЗА КАКВО СЕ БОРИ ВСЪЩНОСТ!)

 
Сега ,вижте изложението в Чикаго ..Какво великолепие..!

ИЗУМИТЕЛЕН ПРОЕКТ ! Построен само за да буде разрушен...Година след това?!?




По този повод с разрушаването,се сетих за един небостъргач в Манхатън..Според историята на строенето му, няколко години след като е построен,решили да го съборят..ама нямали пари  ;D ?!?! за това просто го премодифицирали..Във видеата за тартария,ще видите,че цели сгради се местят посредством подпорни греди..изумителни неща,да..! Но,което не са могли или искали да разрушат,просто го модифицират.. 




Карта на най-високите постройки в света от 1880те.


Аз самата "изследвах"" доста сгради ,както и географския релеф,разбира се,докато си сглобя картината..

Ще дам пример с Румънския парламент,понеже за него не съм намирала инфо,а аз го "проучих" и установих,че няма как да е строен от Чаушеско  ;D
За да бъда обективна,той не пасвашеа в картинката.Пише,че е започнат през 1984,аз вече съм била родена.
Обаче,не се отчаях
Рекох да поровя за особености на терена и се оказа,че,той бил построен върху някъв хълм,който разрушили (или разкопали)..Нали се сещате, като се огради обекта с няколко реда метални платна и охрана..И хората отвън виждат само булдозери,строителна техника и накрая сграда,която стояла незавършена след Чаушеско..
СПоред мен е разкопана основната сграда и евентуално са добавени новите два етажа и покрива.

Абсурдно е,че това е втория най-голям монумент в света ,след пентагона..
Но,няма снимки,,за неговото построяване и изобщо,материала е толкова оскъден,че се свежда до 3-4 черно бели снимки,с мног лошо качество..Ами..,не е ли странно,че снимките от строежа на втората по големина сграда в света са толкова оскъдни,и то през 20 век?!?

За смешното НДК има цял фоторазказ,но за втората по големина сграда в света,гордостта на Чаушеско..Има всичко на всичко 3-4 черно бели снимки,сякаш от преди войната правени..И толкоз..Ами,странно е! Който каквото ще да казва,странно е.И всички снимки на подобни сгради са все от готовата им фаза,когато се правят довършителните работи..Няма снимки от изливането на основите,1984та година пак казвам!
Гордостта на Чушеско!!!

Гледайки стари фотоси и литографии на центъра на Букурещ,в очите ми се набива големия хълм който се издига
До него виждаме църквата.
И мисля,че това е същата църква,която виждаме и в близост до парламента
Ако съм права,това наистина е бил един доста голям “хълм” и нищо чудно,че е разкопаван толкова години 

И,мисля,че долния фотос на Парламента е правен от обратната страна на този хълм. Т.е. откъм гърба на това,което виждаме и за това църквата на съвремената снимка на Парламента се пада от ляво.Тук я виждаме в дясно от хълма.




Църквата е в ляво на Парламента ,очевидно старата литография,показва хълма от обратната страна ,на която е направена снимката на парламента..

Но,това е..Разкопаван е както и всичко друго! И има цели 8 + етажа надолу

Всяка голяма сграда е просто разкопана..









Малко доказателства за заринатите сгради по цял свят.

А тези са от София..Просто гледайте улиците на градовете в които живеете.
Последните 100 години се случва заличаването на тартарианската архитектура и налагането на кубизма..Ние просто не сме знаели какво се случва и къде да гледаме

Кой нормален архитект,за Бога,проектира такива "прозорци",забити в земята ,че да обират целия прахоляк от улицата?
Прозорчета с по 5-10 см светъл отвор?? Но пък,оскъпяващи проекта и компрометиращи якостта на основите??Сериозно ли ? :))))


 
Вижте забитите,абсурдни "прозорци" на Софийски университет и БАН
По щастлива случайност , успях да снимам преди и след ремонта на сградата на БАН и както виждате,единия прозорец,вече го няма..Замазаха го..Беше със светъл отвор не повече от 5 см..Абсурдна работа..
Но,истината е,че целия център на София е едно огромно тепе и всичко е заринато в него..
 



Висящи влакове 1902 - Германия

« Последна редакция: Март 15, 2023, 12:02:22 am от ТаМаРа БлъгхАра »

ТаМаРа БлъгхАра

  • Global Moderator
  • Newbie
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Този господин ,събаря една от стените на старата им,фамилна къща ,в Италия..И зад стените изкача изнедада :))
Същото е и с фазадите,мазетата...

 

Парейдолия ?

Или заличено минало ?

Малко от "Скалните чудеса на България" - има такава група във фейсбук и може да се насладите на невероятните красоти,които хората споделят там.




Облика на целия ни свят е тотално променен и заличен,но ,аз ще се концентрирам на България

Ето и една малка част от пирамидите у нас..
Преди години,баба Ванга бе казала : За какво ходите в Егитеп,като  у  нас е пълно с пирамиди..:)))

Цяла България е осеяна с пирамиди и разрушени мегалити..Рисунки като в Небраска ? Ще ви покажа какъв кит си имаме в района на Старо Село.. ;)..В дълбините на Черно море ,освен огромни фосили,има и огромни змии,които според гугъл мапса,са поне 200 мв дебели и 7 км дълги..?!?
Разбира се,шокиращо е..Но ще видите скринове направени от мен,на моя лаптоп.. От гугъл мапс! Колкото и странно да е,истина е ,че преди нас е имало гигантски форми на живот и ще покажа достатъчно материал,за да разберете,че не говорим за древно минало ,а за хора,живяли до преди няма и 200 години!!

В КРАЙНА СМЕТКА , СИНТЕЗЪТ НА ВСИЧКИТЕ МИ ТЕМИ ЦЕЛИ ЕДНО  : ДА ПОКАЖЕ , ЧЕ НИЕ СМЕ СЪВСЕМ НОВ ВИД и че дори ни лъжат за хим състав на телата ни.



Предстоят петрифицраните тела,стопените сгради,стар фортс съоръженията,свободната енергия и изгубените технологии, гигантите и след това - ИСТОРИЯТА на БЪЛГАРИНЪТ КАТО ТВОРЕНИЕ И ТВОРЕЦ , ЗАЩОТО ТАРТАРИЯ = БЪЛГАРИЯ  :)



Тартария е имала свободна енергия от атмосферното налягане,водните ресурси,безжичен трансфер ,летателни апарати,подземни метра(които властите разкопават и лъжат,че са строили)..

Вижте..По-света са обърнали внимание на нашите златни кубета :)

Сред най-ползваните суровини са били златото /кубетата и червения живак (на едно от изображенията е показано)



И,по нашите сгради,честичко можем да го видим,запазен е дори в митологията и преданията /МЕРКУРИ/ХЕРМЕС/КРАЛАТА ШАПКА И ОБУВКИ ,носещ ЖЕЗЪЛА КАДУЦЕЙ

ПРИ НАГРЯВАНЕ ДО ОПРЕДЕЛЕНА ТЕМПЕРАТУРА  , МЕРКУРИЯТ СВЕТИ В ТРИТЕ ЦВЯТА - ЗЕЛЕНО<БЯЛО<ЧЕРВЕНО - това са и цветовете на Тартария и Инана/Ищар   





И представяте ли си? Какви олигофрени и диваци сме,да палим огън в тези съоръжения????? Та те са огрявали по съвсем друг начин!!
За това и вътре са били онези великолепни метални листове с релефни орнаменти...И ние палим вътре огън?!? Ми,че това е като да си готвим в тоалетната чиния..Върховно невежество  ;D




Туркемнистан - една особена територия,бих казалаа..Свободна енергия чрез старите тартариански технологии



 

« Последна редакция: Март 15, 2023, 06:06:37 pm от ТаМаРа БлъгхАра »

ТаМаРа БлъгхАра

  • Global Moderator
  • Newbie
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
НАСЛАДЕТЕ СЕ НА ЕКСПО 1893 Г.

Удивителен марш на технологията!!

И цялото това великолепие, "построено" само за година време и след това разрушено?!????


 

A замисляли ли сте се какво са църквите,катедралите и изобщо , "религиозните храмове" ?
Ами розетите ,които са покрити с витражи за да прикрият резонаторната им функция? Посредством огромни музикални органи вътре,тези съоръжения са излъчвали и честоти..
Ами "триумфалните арки" ?
Столичани,да се замислят за сградат за паркинга на Бърза помощ / Сточна гара..!! И не е единствената такава!






CHATODE REAL  - КАТЕДРАЛА




 
STAR FORTS - стар фортс ,е звездовидна установка позиционирана във водна среда. Посредством звукови вибрации,кулата в звездата е структурирала водата и същевременно са добивали енергия от нея. Стар фортс системата,е вършила двойна функция.Добив на енергия и поддържане на определени честоти и вибрации във водното и въздушно пространство 



Съоръженията са навсякъде по света ,показвам една малка част,а в линка,можете да прочетете подробности са функцията им



https://planetruthblog.files.wordpress.com/2020/09/tb-chapter-6-star-forts.pdf


Примери за технологията в стария свят



СТАР ФОРТС са МАГ- ДАЛА кули..МАН-ДАЛАта е резултатът от действието на МАГ-ДАЛА-та (това насетне ще бъде обснено и в темата за здравето и дълголетието и ЕаСу Христос (Живата Златна Вода)  и Магдала принципът (Мария Магдалина)

Sledva...
« Последна редакция: Март 17, 2023, 02:03:55 pm от ТаМаРа БлъгхАра »

ТаМаРа БлъгхАра

  • Global Moderator
  • Newbie
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
ПРЕДСТОИ_НЕДОВЪРШЕН ПОСТ!


Мислех да продължа с технологията и другите особености на Тартария,но първо ще поговоря за генетичната линия и тогава ще продължа

В справките за етимологията се откроиха няколко следи и всичките те ,водеха до черевенокосите гиганти,които аз винаги съм свързвала с тракийската генетика







От темите ми за боговете и човешката история и от ровенето в митологиите и Библията,бях сглобила  една обща картина , която ще обясня и в темата за тороида.

Сега,накратко ,по старите информационни канали - Енки,генетичния инжинер на човека спи с първата жена на Адам,Лилит
Лилит е червенокоса и чернокожа силициева жена.Има спекулации и за Енки,но той така или иначе е изобразяван и като голяма крилата котка – барс,т.е. можем да приемем цветовата гама за коректна.Рижав
Но,има и спекули,че Ева,втората жена на Адам,също спи с Енки (горкия смотан Адам,с рога на благодорен елен..)Но това няма значение,защото дори да е вярно,Каин го убива от ревност и злоба.Каин убива Авел.. Ева е бяла въглеродна жена.Адам е черен/червен въглероден мъж.


Лилит




Лилит обаче,ражда деца на Енки и това поколение е наречено ДЕМОНИ




Повтарям
Децата на Лилит са ДЕМОНИ





Прочее,тепърва ще се изясняват точните генетични звена и родовете ,но сега мога да кажа следното нещо..

ИМАЛО Е СМЕСВАНЕ МЕЖДУ СИЛИЦИЕВИТЕ ХОРА И ВЪГЛЕРОДНИТЕ ЧОВЕЦИ !!!!

В следствие на това смесване се ражда хибридна двойка  /момче/момиче ,със състав на телата въглерод + силиции + силициев диоксид .

Това е въпросната генетична линия на "ИСУС и МАГДАЛИНА" (С други думи живите богове носещи в телата си ЕА СУ ХРИСТО - живата вода златно масло и МАГДАЛИНА - способността за самовъздействие и активиране на ЕА-СУ до степен на Кристо - Разпване , чрез вибрациите на на клетката )...Самата КЛЕТКА Е ПЪЛНА С ВОДА ..СПРАВКА ЗА РЕЗОНАНСНИТЕ КУЛИ МАГДАЛА В УСТАНОВКИТЕ СТАР ФОРТС И принципа на действие .Справка и в темата за болестите и съккратения ни живот.Там има подробен материал + видео за ЕА СУ КРИСТО

Прочее...

Инквизицията е изгаряла на клада хората с червени коси и зелени очи,зашото са ги обявявали за деца на дявола, и за вещери и вещици!
Избивани само защото са имали книга,кладенец с вода,или билки в домовете си..?!?
После да не се чудим как се е стигнало до налагнето на ФАРМА МАФИЯ (само си спомнете комунизма,колко сортови семена иззе и унищожи! Канабиса и огромния заговор за унищожението му ,пак в темата за здравето..!)

И така..
Всички тракийски образи са с червени коси.Справка фреските в сикстинската капела на МИКЕЛАНДЖЕЛО,например..Или мозайките..Боговете.Посейдон,Орфей,Прометей....Всички са червенокоси,египетските и азиатските мумии с червените коси..Или пък нашите фрески....Хан Крум ??..Калоян също е описван като много едър,висок и снажен, с исполински ръст..Медно рус..
 Ами..Чингиз..Мария Магдалена..Йоан..Списъкът е безкраен..

Само проверете в нета изображенията с таг червенокоси мумии по света (на англ. език по-добре)



Няколко генетични линии се смесват ,примери за наследие и в наши дни
РАМЗЕС и наш Симеончо..



Людмила ,също  имаше характерния нос,овал на лицето и заострена брадичка..



Вижте мумита на сибирската принцеса..Татуировката - Козирог..За връзката на Козирога и България,потърсете сами инфо :)




Двете генетични линии са с общи външни белези както следва

1 ------ ЕДРИ , СНАЖНИ , ИСПОЛИНСКИ РЪСТ , ЗЕЛЕНИ ОЧИ И КОСИ В ЧЕРВЕНО (РОСО/РУЖО) РУСАТА ГАМА .РУС = ЧЕРВЕН
МНОГО БЯЛА КОЖА И ЕДРИ ,НО ЛЕКИ КОСТИ - Траки,Скоти,Ирландци,Етруски,Баски,Бербери, Араби,Азиатци и тн.. ТАЗИ ЛИНИЯ ИМА ЯСНОВИДСКИ И ЕКСТРАСЕНЗОРНИ СПОСОБНОСТИ . МАГОВЕ И ВЕЩЕРИ , ЖРЕЦИ  / ЦАРЕ ПО СМИСЪЛА НА ОЦАРЯВАНЕ С ЛИЧНА ЕНЕРГИЯ !! БОРАВЕНЕ С ВЪШНОТО ПОЛЕ И ВИДИМИТЕ /СВЕТЛИННИТЕ СТРУКТУРИ В МИРОЗДАНИЕТО
 
 
2 ------- ДРЕБНИ ,ГРАЦИЛНИ ,ЖИЛАВИ ,ФИНИ, НО ПЛЪТНИ КОСТИ,ТЪМНИ КОСИ И ОЧИ МАТОВА ТЪМНА КОЖА - Инки,Ацтеки ,Етиопци ,Африканци, Азиатци..КАНОВЕ И ВОЕННИ НАЧАЛНИЦИ . МЪДРОСТ И ЗАКОН . ОВЛАСТЯВАНЕ НА ПОЛЕТО НА ЦАРЯ И ПРОВОЖДАНЕ НА РЕДА НА НЕБЕСНИЯ САРАКТ . КАКВОТО ГОРЕ , ТАКОВА И ДОЛУ..БОРАВЕНЕ С ВЪТРЕШНОТО ПОЛЕ НА МИРОЗДАНИЕТО / ПОЛЕТО ШЕБА (справка темата Ш'Еба) ИЛИ БОРАВЕНЕ С НЕВИДИМИТЕ СТРУККТУРИ В МИРОЗДАНИЕТО


ДВЕТЕ ЛИНИИ СЕ СЛИВАТ В ЕДНА - БЛЪГХАРСКОТО ДНК !!!!!!
БЛЪГАХРИНЪТ СЛЕДВА ДА УМЕЕ И ДВЕТЕ
КАКТО ДА Е ЯСНОВИЖДАЩ И ЕКСТРАСЕНЗОРЕН , ТАКА И ДА БОРАВИ УМЕЛО С ИНТУИЦИЯ И ПОДСЪЗНАНИЕ

ОТ СЛИВАНЕТО НА ВЪЛЧИЩЕТО И ГОЛЯМАТА КОТКА , Е СЪЗДАДЕН ЗАБРАНЕНИЯ ПЛОД . НИЕ .

НО,ако синовете в тази линия са царе и Исусовци ,(защо са царе,ще говоря по-долу,а защо са Исусовци,в темата за "здравето/болестите"..Та,ако,мъжете има право да носят короната и да бъдат царе на тази земя,освен това като родени Исусовци,могат да активират,чрез Магдалната в Себе Си ,тази Еа Су и да я претворят в Христо - Златното масло,моноатомното злато..Добре..Но,не са заплаха за останалите човеци,които не носят днк-то в телата си..


ОБАЧЕ !!!!!!!!

ЖЕНИТЕ СА ОГРОМНА ЗАПЛАХА ЗАЩОТО ВСЯКО БЛЪГХАРКА / БЛЪАГО РОДЕНА - благородна / МОЖЕ ДА РОДИ И СИНОВЕ ИСУСОВЦИ И ДЪЩЕРИ КАТО САМАТА НЕЯ.
ЕДИН ЦАР - ИСУС, може само да ОЦАРЯВА пространството покрай себе си,ала не може да предава този ген
Сестра му,може!



Както ще видим насетне,цялата генетична линия е затрита!!
Направено е невъзможното за да бъдат изклани ,в това число и кланетата от т . нар " турско робство"
Робите - Ирландци са преди африканците,а африканците са част от европейския блъгхаророден клан..Проверете какво им причиниха с ебола и куп ваксини и мор,глад,смърт,суша..Сомалия!! Вижте ги..Вижте червенокосия народ,чиито ген още е жив в нашия Северозапад..Вижте и Чингиз  и Бьорте,на мнозина от нас,децата,а и ние самите ,носим синята точка на "монголите" или ЧИНГИЗ..И за това ще говоря..





За произхода на Чингиз,както и за купища детайли и странности в историята ни,ще пиша след като приключа с изложението на самата тема.


В нета можете да проучите червените коси по света ,но и в Азия и в Северна Африка ,също се срещат




И така..

Тартария е наследник на Монголска и Манджурска империи,това е исторически факт

Но защо ги наричат ТАРТАРИ и МАНДЖУРИ?

Имеприята е била толкова велика,защото се е базирала на уважение,хармония и грижа.
Много и разнородни народи,обединени в обша вяра и принципи.Явно,култа към слънчевия модел на креация и съществувание.
И после става пълния хаос
Подобно нешо е описано в библията..
Разбира се,не казвам,че събарянето на Вавилонската кула е станало преди 200 години,все още чак со там,не мога да осмисля,звучи твърде абсурдно..44 години съм програмирана да вярвам в 2хилядната история на релгията ни..Но всъщност това гласи официалната теория на мъд флод и тартарска империя.

Че във времвата ни рамка има огромна лъжа и измама и,че са добавени цели 1000 години в историята ни.


Първия турски каганат е основан окъм 500тната година..По това време  и ирландските крале от тези земи дават началото на сегашните родове..Земите на Троя..Разровихме това за Еочилд в темата за генеалогията на Елизабет 1ва. ,който е първия ирландски крал и Тамара Тефи,която е египеткса принцеса,жени се за Еочид и донася камъка на съдбата,който стои в момента под трона на на Давид/трона за коронация.


Вижте кво пише за този,който основал първия каганат на днешна турска земя

Göktürk means “Celestial Turks”,[12] or sometimes “Blue Turks” (i.e. because sky blue is associated with celestial realms).

Синия тюрк..Или божествения тюрк..Ама хич не мисля,че има връзка с цвета на небето,а с това!!

Вижте  как се изобразява ШИВА/ЖИВА

Синя кожа,червена коса
Ние знаем,че е възможно някакви извънземни да са се рпедставяли за “богове” и Шива да е такова същество.Но,сме свикнали да мислим като за нещо толкова назад във времето,че едва ли не,в някакво необозримо минало,за което е невъзможно да се разбере истината

НО,ето,че един КАН от червенокосите високи хора,е нарчен СИН..





European opinions of the area were often negative, and reflected the legacy of the Mongol invasions that originated from this region. The term originated in the wake of the widespread devastation spread by the Mongol Empire. The adding of an extra “r” to “Tatar” was suggestive of Tartarus, a Hell-like realm in Greek mythology.[5] In the 18th century, conceptions of Siberia or Tartary and its inhabitants as “barbarous“
https://en.wikipedia.org/wiki/Hell


Пак от уикито за Тартария

Значи наричат ги така като аналог с a Hell-like realm in Greek mythology

С две думи – адови изчадия..Ммм..Казвали сме,че децата на Лилит са обявени за демони,нали?

Червените коси..И БРАДИ ! ТЕ СА КЛЮЧОВА ОСОБЕНОСТ!
И боядисването на брадата е обичай,подобен на удължаването на черепа на новоредното,практика при нашите траки (и за това ще пиша в края на темата,да)..Просто материалът е толкова огромен и многопластов,че е невъзможно всичко на куп..

БАРБАРИ - червенобради,става синоним на диващина / варварщина,както и българи - вулгарен/вулгари




Гледайте
The adding of an extra “r” to “Tatar” was suggestive of Tartarus, a Hell-like realm in Greek mythology.[5] In the 18th century, conceptions of Siberia or Tartary and its inhabitants as “barbarous”

Барбароус – е червена брада,справка етимолигята на името на Фридрих Барбароса,че ме мързи да ровя.Роса-червено,розово в последствие..И това включва и русите хора разбира се.Но не англосаксонксото русо,а русото в богатите медни палитри..Червената коса има едни от най-многото естествени тоналности,от тъмен махагон,до русите тонове

Вижте образа долу в десния ъгъл на картинката която изобразява АДА и сините дяволи в него..

Първо,всички демони са показани със СИНЯ кожа!
И вижте този мъж със синя кожа и червена коса!

Виждате ли е демонизиран образа на ШИВА/ЖИВА ?

Виждате ли как се изпочава и демонизира всичко свързано с ТАРТАРИ?

Всяка истина е изкривена! Набиват ни,татарите са ниски и късокраки недоносчета и толкоз.Ми то да го е срам човек да се идентифицира с тях,егати..

По-горе пропуснах да уточня,че ПЪРВИЯ ТУРСКИ КАГАНАТ е основан от Манджурски Кан,въпросният СИН тюрк

Сега само подчертавам.1500 години назад,един мъж със синя кожа и червена коса,досущ дявол описван от настоящата религия,основава първия турски каганат!

За това и имаме толкова общи неща,символи,думи..Сюлейман КАН Кануни – Сюлейман Владетел Законотворец

Какво значи ТЮРК/ТУРК

The Göktürks, Celestial Turks or Blue Turks were a nomadic confederation of Turkic peoples in … The ethnonym 𐱅𐰇𐰼𐰰 Türük/Törük, possibly means “created”, “born”, from the Old Turkic word root *türi-/töri- … spring up”) and conjugated with Old Turkic suffix 𐰰 (-ik), perhaps from Proto-Turkic *türi-k (“lineage, ancestry”), …

https://en.wikipedia.org/wiki/G%C3%B6kt%C3%BCrks


Синия Богдан,така бих превела името на въпросния манджурски Кан

Преди Монголите имаме Манджурия,което идва от Manshū https://www.wikiwand.com/en/Manchuria

Вижте!!Manshu (Traditional Chinese: 蠻書; Simplified Chinese: 蛮书; pinyin: mánshū; English meaning “Barbarous Documen

И тук,барбароси,червенобради

И,може би това обяснява обичая в някои култури да си боядисват брадите червени,подобно издължаването на черепите и дургите дивотии,само и само да наподобяват расата на “боговете” или да приличат на елита..Нищо ново под слънцето..


Кръвната линия на ирланските крале,прословутите червени ирландски коси(знам,че се сещате и за карета и гайди,подобни родопските

 )

Или,както пише на родословното дърво : “кръвната линия на злото“ / злато




До тук видяхме,че червенокосите хора са имали своя империя и тя е носела името си,изведено от Тартар – Бездната на Мрака,също и са получили нарицание, дадено им на базата на техните червени коси/бради

Барбароса – червена брада
Тартари – дяволски деца,деца на Тартар
Мандужри – виждаме,че пак се извежда от червени бради..

Тара- свещения ирлански хълм (Thora)

Руси-Я,земята на русите хора,като русо- червено/розово.
Нищо общо с бяло русото на нордици и англоскасонци

И ние принадлежим към този народ

Един Бог знае как са изглеждали прадедите ни,Аспарух и рдугите..Но знаем за Калоян,мой любимец сред Асеневците,много висок и едър мъж,с огормна физическа сила,невероятна външна красота,за това е и наричан О Калос Янис,което буквално значи “добрия Иван”,но са имали предвид хубостта му като външен белег,поне така е хрониките.Висок,снажен и с медно руси коси.
Класическия Тартарианец.

Tова което виждате по-долу е лична карта на дете,от така наречените орфанс – сираци ,за които ще пиша по-долу






Сега искам да обърнете внимание на нещо изключително интересно!!!!

Вижте графите за коса и очи !!!!!!

Няма опция червена коса!!!Има тъмна,светла/сива

Няма и опция зелени очи!!! Има,сини,кафяви и сиви,но не и зелени!



Защо?!
Разбирате ли вече ,накъде бия?


Говорим за официална бройка от 300 000 деца сираци,пръкнали се незнайно от къде..И в личните им карти,няма графа зелени очи и червени коси , има само предварително зададени опции ,диктувани на генетичната селекци..


https://en.wikipedia.org/wiki/Orphan_Train
The Orphan Train Movement was a supervised welfare program that transported orphaned and homeless children from crowded Eastern cities of the United States to foster homes located largely in rural areas of the Midwest. The orphan trains operated between 1854 and 1929, relocating about 200,000 orphaned, abandoned, abused, or homeless children.
Three charitable institutions, Children’s Village (founded 1851 by 24 philanthropists),[1] the Children’s Aid Society (established 1853 by Charles Loring Brace) and later, the New York Foundling Hospital, endeavored to help these children. The institutions were supported by wealthy donors and operated by professional staff. The three institutions developed a program that placed homeless, orphaned, and abandoned city children, who numbered an estimated 30,000 in New York City alone in the 1850s, in foster homes throughout the country. The children were transported to their new homes on trains that were labeled “orphan trains” or “baby trains”. This relocation of children ended in the 1920s with the beginning of organized foster care in America




Намерили ги били,хиляди сираци..бездомни,паднали от небето..

Над 300 000 селектирани бебета са разселени по всички английски колонии,Америка,Нова Зеландия и Австралия,като данните в уикито са само за Америка.


ИНКУБАТОРИТЕ С ДЕЦА
ИМАЛО Е ЛУНА ПАРКОВЕ В КОИТО МОЖЕШ ДА СИ НАПАЗАРУВАШ БЕБЕ И ТОВА Е БИЛА МНОГО АКТИВНА КАМПАНИЯ ПО ЦЯЛ СВЯТ!!
НЕЩО КАТО В МОМЕНТА - ДАРИ ПАРИ ЗА ЕДИ СИ КАКВО/КОЙ..

Проверете сами /таг - деца сираци влакове /деца роби индустриална революция / деца за продан / деца инкубатори панаирни изложения/



 
Тези деца се заселниците на Америка,Нова Зеландия и Австралия.
Те ,с труда си,възстановяват останските от тартарската империя след краха и,който е заличен от историята на земята ...
Така наречената "индустриална революция"  добита с цената на стотици хиляди,детски животи..

« Последна редакция: Март 17, 2023, 01:48:54 pm от ТаМаРа БлъгхАра »

ТаМаРа БлъгхАра

  • Global Moderator
  • Newbie
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил

ТаМаРа БлъгхАра

  • Global Moderator
  • Newbie
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
ГЛИНЕНА КАРТА ОТ ИРАК, КОЯТО Е ПРЯКО СВЪРЗАНА С НАШИЯ ПРОИЗХОД! КАНИМ ВСИЧКИ БЪЛГАРИ, КОИТО СА В ЛОНДОН ДА ПОСЕТЯТ БРИТАНСКИЯ МУЗЕЙ И ДА ВИДЯТ ТОЗИ БЕЗЦЕНЕН ЕКСПОНАТ!
ШУМЕРСКАТА ГЛИНЕНА КАРТА, НА КОЯТО Е НАПИСАНО, ЧЕ ПРЕДЦИТЕ НА ШУМЕРИТЕ СА БЪЛГАРИТЕ, А СЪС СТРЕЛКА Е ПОСОЧЕНА СТАРА ЗАГОРА( ЗАГОРЕС/ ЗАГРОС) НЕ Е СЛУЧАЙНО. МЯСТОТО, КЪДЕТО Е НАМЕРЕНА ГЛИНЕНАТА КАРТА ПРЕЗ 19 ВЕК  СЪЩО СЕ НАРИЧА ЗАГРОС/ ЗАГОРЕС!
ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИА ВЪВ ВИДЕОТО 


ЧЕРНИТЕ БЪЛГАРИ ДАВАТ НАЧАЛОТО НА ШУМЕРСКАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ


« Последна редакция: Март 27, 2023, 01:37:56 am от ТаМаРа БлъгхАра »

ТаМаРа БлъгхАра

  • Global Moderator
  • Newbie
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Е така де..И бастионите и Стар Фордс и цялата позната цивилизация..Всичко е сътворено от предците ни

Ама когато преди 2 години ,понечих тука да пиша ,некои пишман философи ми се подиграха,обявиха темата ми за Тартария за глупост, недоказани брътвежи и прочее

Както винаги ,бях едни гърди напред, дори преи тия "авторитети" ,дето сега говорят в тва видео..И ако ме бяхте подкрепили малко в първата ми тема, от 2019та мисля..За Тартария - България ..Щяхме да сме първите дето сме разнищили публично тая тема.. ;D ;D

Прочее...Аз съм доволна от себе си,обичам да откривам топлата вода,преди другите дори да знаят, кво значи вода.. ;D ;D



« Последна редакция: Април 05, 2023, 04:13:13 pm от ТаМаРа БлъгхАра »

ТаМаРа БлъгхАра

  • Global Moderator
  • Newbie
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Темата предстои да се доразвие с гигантите / дългите черепи / днк-то на траките / червените коси и зелени очи..Но ,когато - тогава..
Материалът е огромен и иска време,а уви,помощници - йок!

Двете линии,тази на дъщерята и тази на сина , предстои да бъдат разплетени до край и най-накрая да стане ясно кои са блъгхародните

Засега,поставям това видео.
Приятно гледане



ТаМаРа БлъгхАра

  • Global Moderator
  • Newbie
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Древна българска песен за Орфей”, издадена в Москва от францисканския възпитаник от Босна - хърватинът Стефан Веркович, през май 1867 година (неговият етнически произход е спорен).

Текстът във въпросното издание е двуезичен. В стихотворна форма на български и поетичен преразказ на песента на руски, под редакцията на големия ни възрожденец Райко Жинзифов. Песента носи оригиналното заглавие „Орфенова женитба со керка на харапска крале”. Състои се от 850 стиха с висока художествена стойност, които ще излязат седем години по-късно, като част от мистериозния и спорен епос на българите и българомохамеданите от Родопите и Неврокопско - прочутата „Веда Словена. Български народни песни от предисторическата и предхристиянската епоха.”

Предполагам знаете за големия вече почти 150-годишен спор, дали „Веда словена”, с колосалния обем от 23 809 стиха, е мистификация и фалшификат или е реален автентичен фолклор. Наистина въпросите, които тя събужда, следват един след друг. Ето само няколко от тях:
Ако това е автентичен народен епос, възможно ли българите да са съхранили в песните си спомена за събития от предхристиянски и дори още по-древни времена, или стиховете са плод на въображението на основния им събирач - учителят Иван Гологанов? Защо са съхранени само в Родопите? Може ли въобще да има толкова обемен народен епос? Ако пък самият Иван Гологанов е мистификатор, как е успял да създаде почти 24 000 стиха, с относително добра художествена стойност? Не се наемам да бъда страна в този спор, защото съм практически никой до интелектуалните научни колоси, които са водели и водят десетки люти битки по темата.

Защо тогава Ви разказвам тази история? Защото спорни или безспорни, истински или нагласени, тези стихове за Орфей са първите, които ще накарат цивилизованата Европа и нейната наука въобще да си спомни, че там на Балканите живее народът на българите. Европейските учени започват да говорят за българите като народ с древна история и може би дори стари поетични традиции. За това повече от учудващо е, че „Древна българска песен за Орфей”, май всъщност никога не е издавана на български език като самостоятелна книга, а само като част от обемната „Веда Словена”. Има екземпляр от първото ѝ издание в Национална Библиотека "Св. св. Кирил и Методий", но то е руско, а не българско. Не открих данни за самостоятелни издания на песента за Орфей в България, дано не съм търсил достатъчно и да греша, защото каквито и спорове да има за тази книга, тя вече се е превърнала в част от нашата памет с ролята, която е изиграла. Финалният ѝ стих за митичния Орфей, сякаш без да иска обобщава това, което тя е направила за нас българите в Европа.

„На Орфенъ са устя позлатиха
И му са до ден днешни позлатени
Това е Орфенъ направил!
И е останала тая песна да се пее
Чи той си песна миловаше.”




от нета/Росен Петров

Тагове към темата: