Apocryphal Academy

Автор Тема: ФРАНК СТОУНЕР: Митът за извънземните, Ню Ейдж наратив  (Прочетена 46555 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Glasberg

  • High Priority Members Plus
  • Jr. Member
  • ****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
ТУК можете да прочетете за митологията на различните народи.

Къде точно се споменава нещо за Сириус или за Орион?

В Египет е имало абсолютен култ към слънцето. Християнството, малко или много, също представлява култ към слънцето.

Ето безброй т.нар. sun gods:
https://en.wikipedia.org/wiki/Solar_deity

Почти всички народи са обожествявали слънцето, а не Сириус или Орион.
« Последна редакция: Март 28, 2020, 06:21:18 am от Glasberg »

Psyhea

  • Гост
Ели,Орион е силно застъпен с името си в гръцката митология..Сириус е споменаван повече просто като "кучето"
Справка с уикпедията за Орион в елинската култура ,а за Сириус просто потърси в митовете за еринеите и кучетата..Като например кучетата в историята за Орест,сина на Агамемнон..


В много митове Сириус е просто кучето,а Орион -ловеца..
За Боян Мага,дето и него с кучета го свързват(или поне това е най-разпространения животниски образ,който е приемал споре длегендите),се твърди,че обучението си е получил не другаде а имено в..Сирия, която в тези времена е центъра на езотериката.За мен името на дръжавата Сирия си е пряко отражение на сирианската култура от Сириус.


Лебедът не се свързва само с индианците,описван е и в другите митологии?
Откъде са имали това знание?
Индианците в Америка,елините в древна Гърция?
5G мрежа,телепатия или какво?Как са споделяли това знание? 

Psyhea

  • Гост


P.S. Много ми харесва, че в темата има хора с различни мнения. Не е интересно, ако всички мислим еднакво. Дори ми харесва, че се заформя спор. Знам, че няма да стигнем до истината, но това е друга тема. Според мен, никой не познава истината.






Всъщност,няма да споря по темата.
Приемам,че всичко казано във връзка с тезата,че извънземните нямат участие в създаването и отглеждането ни като добитък, е..Ами,такова,каквото си е.


Искам тук да си вирее едностранчивата теза,че извънземните нямат абсолютно никаква намеса в човешката история и ние сме си плод на планетарната еволюция.

Защото всички пътища към Ада са покрити с добри намерения,и защото в крайна сметка,всички пътища,които са покрити с добри намерения,водят неминуемо и през Ада.


От мен,толкоз по темата.


 

Glasberg

  • High Priority Members Plus
  • Jr. Member
  • ****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
В много митове Сириус е просто кучето,а Орион -ловеца..
Защото Сириус е звезда (всъщност са 2 звезди) от съзвездието Голямо куче.

Съзвездието Орион прилича на ловец.

Нищо странно няма в това.


Ели,Орион е силно застъпен с името си в гръцката митология..
Лебедът не се свързва само с индианците,описван е и в другите митологии?
Откъде са имали това знание?
Индианците в Америка,елините в древна Гърция?
5G мрежа,телепатия или какво?Как са споделяли това знание? 

Къде пише, че елините са смятали, че душата отива в съзвездието Лебед?


Няма никаква нужда от телепатия. Всички хора идват от едно и също място.


Psyhea

  • Гост
Аз не съм казала,че има нещо странно.
Само,че нито Алфа канис прилича кой знае колко на куче,нито пък Орион на стрелец.За да се видят тези "прилики" са необходими инструменти


File:Hubble heic0206j.jpg
Тук ако някой може да ми покажи кучето и ловеца,браво ще му кажа..
Освен "пояса на Орион",нищо друго не се различава..  Но инак,приличали на куче и ловец в човешкото съзнание/очи и за това така ги нарекли?Сериозно ли те задоволява това обяснение? :) [size=78%] [/size]




Psyhea

  • Гост
Не съм казала,че душата на мъртвите в гръцката митология отива в Лебед.Просто ти посочих,че не само Орион и е застъпен там,понеже твърдеше,че не е,ами и индианските митове не са единствените които говорят за лебедите,дори и в Махабхарта се говори за тях..

Glasberg

  • High Priority Members Plus
  • Jr. Member
  • ****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Аз не съм казала,че има нещо странно.
Само,че нито Алфа канис прилича кой знае колко на куче,нито пък Орион на стрелец.За да се видят тези "прилики" са необходими инструменти.

Точно обратното е. Голямо куче си прилича на куче и можеш да го видиш много ясно на небето:



Те просто са чертали карти на по-ярките звезди и после са ги свързвали с линии. Като ги свържеш по-ярките звезди около Сириус, фигурата прилича на животно (куче, вълк, койот и т.н.).

Нали си виждала на небето Голямата мечка? Тя повече прилича на черпак де ...




Аз като погледна към небето, винаги нея търся. А едно време, те основно това са правели. Щото нЕма копм, телевизор, а често и покрив под небето.


Орион е друга работа.


Вавилонците са го наричали овчар.

В Библията е глупак ("Kesil"). Мюсюлманите го наричат великан. Само гърците и римляните го наричат ловец.

В нито една култура никой не споменава, че някой си е дошъл от Сириус или Орион.

Аз вярвам в шаманизма, виденията на хората, други измерения, пътуване във времето, предопределеност/съдба, митовете и легендите на народите. Даже съм от онези, които повече вярват, отколкото не вярват в магьосничеството.

Обаче, убий ме, не виждам никаква връзка между Сириус, Орион и нещо, което се е случило на Земята. Никъде няма нито мит, нито легенда, нито текст, който поне малко да наведе на тази мисъл.

Или поне аз не открих.

« Последна редакция: Март 28, 2020, 08:07:44 pm от Glasberg »

Glasberg

  • High Priority Members Plus
  • Jr. Member
  • ****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Искам да обърна внимание на това, че аз не твърдя, че е нямало генетични манипулации върху човека от страна на някакви извънземни същества. Няма как да го знам това нещо изобщо.

Аз твърдя, че няма нищо записано, което да навежда на тази мисъл.

Няма как да знаем подобно нещо. Та ние, по дяволите, си нямаме дори хал-хабер от това, как точно е протекла миграцията на народите само преди няколко хиляди години. Всичкото са спекулации, предположения и натъкмяване, което в днешни дни се опитваме да базираме донякъде на генетични изследвания.

Едните твърдят, че келтите са дошли от Украйна, други от Мала Азия, трети от Балканите, четвърти твърдят, че такова чудо като келти изобщо не съществува, а пети твърдят, че миграцията на народите е протекла от Запад на Изток, а не от Изток на Запад. Всичко може да е вярно, както е възможно и всичко да е напълно грешно. Нямаме върху какво да базираме анализите си, за да докажем нещо на 100%. Ние само си предполагаме, т.е. спекулираме, например, че индианците в Америките са азиатци, които са прехвърлили Берингия по някое си там време.
« Последна редакция: Март 30, 2020, 04:58:12 am от Glasberg »

Psyhea

  • Гост




L, не си в състояние да разбираш това което искам да кажа.И в темата за вирусите въщото беше..
Защо си мислиш,че знаеш какво е в ума ми и какво съм готова и какво не?


Колко тъп трябва да е човек,че да мисли,че човешкия вид е единственото живо същество в цялата вселена?


Извънземни има,и за мен точно точно извънземна раса е отговорна за създаването на хомосапиенс.
ПР не ме интересуват.
Това е мое убеждение.Стигат ми митовете и религите.


п.п.Имам чусвтвото,че ПР са като някакъв трън в нечии пети..Мерете си калпаците и опинците с когото искате.
Аз съм само публика тук..
Ако кажете,че земята е квадратна,и 5 атланта крепят небето на раменте си,ами..Хубу,няма драма..


 


Psyhea

  • Гост
Ели,ако цял живот не бе гледала схемите които вече съществуват,силно ме съмнява,че щеше да разпознаеш Алфа Канис като куче и Орион като стрелец...
Ай стига бе,приличало било?
Сериозно?
А на старите хора пък Орион им е приличал на рало/орало..Айде сега пък да видим..
Кой каза,че е стрелец Орион,ами не рало?М? 




Glasberg

  • High Priority Members Plus
  • Jr. Member
  • ****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Ели,ако цял живот не бе гледала схемите които вече съществуват,силно ме съмнява,че щеше да разпознаеш Алфа Канис като куче и Орион като стрелец...

Възможно е ... Обаче ... Аз имам следния проблем:

Защо се концентрираме само върху тази 2 съзвездия, Голямо Куче и Орион?

Древните са различавали много много съзвездия на небосклона - Голяма мечка, Малка мечка, Лебед, Жерав, Змия, Бик, Близнаци, Риби, Рак, Заек, Змиеносец, Феникс и т.н.

Голямо куче и Орион нещо по-особено от другите ли са?



Ако човешкият род е рожба на извънземни, то тогава тези извънземни кой, по дяволите, ги е създал? Други извънземни?


Колко тъп трябва да е човек,че да мисли,че човешкия вид е единственото живо същество в цялата вселена?

Науката задава същия въпрос на креационистите.

Означава ли това, че креационистите са тъпи?
« Последна редакция: Март 29, 2020, 10:57:15 pm от Glasberg »

Psyhea

  • Гост
Сериозно ли ,ако има извънземни, въпросът е" тях кой е създал"?
Значи,ако няма извънземни,приемаме,че хората са продукт на космическа еволюция/вселенски разум/бог/ .
Но,ако намесим извънземните,понятията автоматично отпадат?


П.п.Пък и,уточни, за кои извънземни по-точно питаш, дали са дело на Бог или дело на други извънземни?
Щото аз лично,смятам,че има и други планети подобни на нашата,които също са своеобразни градини-ферми за създателите си.Обаче,пък от гледна точка на човека,и тези колонии са извънземни..
Аз за себе си съм приела,че някои от по-развитите цивилизации,които са си плод на еволюцията на живота,експлоатират други,които са по-назад в развитието си,освен това терират и модифицират слабо развити планети,посяват форми на живот..То и ние вече сме се запътили към Марс,а сме толкова млада цивилизация..Само можем да си представим познанието и технологията с които бихме разполагали след още 100 000 години и до къде ли в небесата ще стигнем? 
А на какво ли са способни раси,преминали милиони години на еволюция?

Psyhea

  • Гост


Колко тъп трябва да е човек,че да мисли,че човешкия вид е единственото живо същество в цялата вселена?

Науката задава същия въпрос на креационистите.

Означава ли това, че креационистите са тъпи?

Отговорът на въпроса дали са тъпи креационостите има връзка с темата ти,понеже...?
Питам,за да знам дали да си правя труда да ти отговарям,не за друго..

Glasberg

  • High Priority Members Plus
  • Jr. Member
  • ****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
П.п.Пък и,уточни, за кои извънземни по-точно питаш, дали са дело на Бог или дело на други извънземни?
Щото аз лично,смятам,че има и други планети подобни на нашата,които също са своеобразни градини-ферми за създателите си.Обаче,пък от гледна точка на човека,и тези колонии са извънземни..

Кое те кара да мислиш така?

Имаш чувството, че е така? ... Или имаш някакви сериозни аргументи по въпроса?

Защото ако опрем до това, кой какво смята, без да има кьораво доказателство за това ... моето смятане е далеч по-радикално и фантастично от твоето.

Но това, какво имаме чувството или смятаме ей така вътрешно в себе си, ..., е друга дискусия.


 
А на какво ли са способни раси, преминали милиони години на еволюция?

Аз, душа, твърдя, че няма такова нещо като милиони години ... Можеш спокойно да ме причислиш към креационистите ...

Кажи ми ти на мене, откъде дойдоха твоите милиони години ...
« Последна редакция: Март 30, 2020, 03:05:41 am от Glasberg »

Glasberg

  • High Priority Members Plus
  • Jr. Member
  • ****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Сериозно ли ,ако има извънземни, въпросът е" тях кой е създал"?
Значи,ако няма извънземни,приемаме,че хората са продукт на космическа еволюция/вселенски разум/бог/ .
Но,ако намесим извънземните,понятията автоматично отпадат?

Ти твърдиш, че хората са създадени от извънземни, защото не вярваш, че са продукт на Дарвиновата еволюция.

Т.е., за теб, има 2 варианта - или са извънземни, или е Дарвинова еволюция. Други варианти нЕма.

Точно затова питам, проклетите извънземни, които са ни създали, отде са се пръкнали.
« Последна редакция: Март 30, 2020, 11:16:50 am от Glasberg »

Тагове към темата: