Apocryphal Academy

Автор Тема: Дигитално програмиране и Астралното преживяване  (Прочетена 32980 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Атос

  • Гост
Не ги подценяваш - аз просто не ги намирам у себе си насън :D
Когато сънувам съм..."права лопата"...всякакви анализи на странности мога да правя само "наяве"!

Започвам да схващам същността на "картата", както ми я обясняваш, "общото лежи във функцията, а не във външния вид"...тогава понятието "карта" е неуместно в случая, трябва да се измисли ново, понеже асоциативността директно тика човек в погрешни представи и оттам - в погрешни заключения!

Psyhea

  • Гост
Знаете ли..
Добре,че няма цензура наистина,защото сега ще кажа нещо което изобщо не разбирам,не съм сигурна в него,не знам и дали не е просто резултат от "изгубена в превода",но..
Понякога по време на сън питам за някои неща,по-точно "си
даунлоуд-вам" инфо..
По време на съня онова което успявам да си сваля,в съня ми почти винаги е много разбираемо и ясно.
След събуждането обаче,не е така и често си блъскам главата и се чудя..
Както и да е..
При един такъв опит по време на "сън" ,да "видя/почувствам" мислите около мен като форми,започна някакъв поток от информация за това какво точно са мислите,техните вариации и т.н.
Все още нищо не ми е ясно от тогава,но ми се наби едно нещо..Линейно мислене и сферично мислене
Не го разбирам и си мисля,че може и да аз нещо да бъркам "термина"...
Но като гледам картинката която Л е поставил ,онази на световната сървърна мрежа и се сетих за това..
Може и пълна глупост да е,не знам.
Пиша го,ако на някой му говори нещо и може би във връзка с това как мозъкът "създава" измеренията.. :o

λ

  • Hero Member
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Да.


Линейната мисъл не може да съществува самостоятелно. Тя е мост, или инструмент, или средство за постигане на цел (за постигане на друга мисъл).

"Сферичната" мисъл е тороидна мисъл. Тя се затваря обратно в началото си хоризонтално, тя се затваря обратно в началото си вертиколно, тя се самопоглъжа в себе си и се самопоражда (затваря в кръг прехода между своя обем и своята повърхност). Тороидът е единствената фигура, която проявява тези черти.

Тоест, тороидната мисъл е КОНЦЕПЦИЯ. Тя съществува самостоятелно, независима е от други мисли. Тя е завършено построение, тя не се опира на външни препратки.

Затова, тороидната мисъл е вярване. Тя може да е истина... но тя също така може да е и лъжа, може да бъде предразсъдък, комплекс, фикс-идея. Тя е способна да пороби човека на себе си. Именно защото е самостоятелна.


Но когато е истинна... тя дава невероятни сили на праведния. Тя е разбиране, тя е обяснение на нещо. И служи като броня на вярата, когато тороидът е образуван около частица истина.
« Последна редакция: Юни 28, 2017, 10:07:09 am от λ »

fin

  • Гост
Не ги подценяваш - аз просто не ги намирам у себе си насън :D
Когато сънувам съм..."права лопата"...всякакви анализи на странности мога да правя само "наяве"!

Започвам да схващам същността на "картата", както ми я обясняваш, "общото лежи във функцията, а не във външния вид"...тогава понятието "карта" е неуместно в случая, трябва да се измисли ново, понеже асоциативността директно тика човек в погрешни представи и оттам - в погрешни заключения!

Може би защото си твърде погълнат от ставащото, тоест, обръщаш внимание на действието, а не на мястото. Ако почнеш да си попълваш картата, много бързо ще започнеш да си спомняш подробности, и ще си ги отбелязваш и насън- не само за мястото, ами и за това, което се е случило там, странно е. Отделно има и други техники, които изострят вниманието и водят до по - мм... отчетливи сънища...

Нооо картата си е карта. Няма място за интерпретация. За всеки е лична, за всеки е различна и индивидуална според личните възприятия и интерпретации (с общите за всички сънуващи архетипни елементи, обаче), но всяка съдържа, както писах вече, гори, полета, планини, реки... досущ като нормална карта.


Така изглежда горе- долу на софтуера за картографиране. Изключително опростена и елементарно направена. Всеки полигон е мехурче на съня. На картата по подразбиране има поставени няколко локации- домът, който е в средата, затвор, замък и т.н.
Разположенията на моретата, горите, селата, пътищата и др. можеш впоследствие да си промениш по твоя преценка. Но в общи линии това е. Имаш празна карта, която трябва да запълниш (е, не цялата може би ???)
Ако си я рисуваш сам, може да си я украсяваш както си искаш, но ще отнеме излишно време и усилия.
Не знам горното доколко ще помогне да си изясниш нещата, но това е практическо занимание и на много въпроси може да намериш по- пълен отговор и сам, следвайки процеса.
« Последна редакция: Юни 28, 2017, 10:31:43 am от fin »


Атос

  • Гост
Тия двамата са "откриватели", значи...и аз съм открил топлата вода, но в тая жега предпочитам леко хладка ;D

Психо, мозъкът не създава измерения, той само помага на съзнанието да преминава през тях, като си "сваля преградата" насън....

Psyhea

  • Гост
Да.
Мозъкът не създава измеренията.
Той може само да ”коренспондира” с вече съществуващите.
Но,изказът/речта, на тая планета все още се развива и еволюира.
Засега го наричат „създаване”,но то е толкова създаване,колкото лаптопа ми създава нета :)

Прочее,ясна е идеята.

Psyhea

  • Гост
Ъмм..
От нощес..
Само нахвърлям,ако на някой му говори нещо..???

Гравитацията,това всъщност е концентрацията на съзнанието в посока на вътре.
Точно обръщането на тороида,но движението навътре създава гравитацията и изкривяването в пространство времевата решетка(бяло/черно)
Сега,друг е въпросът,че това обръщане навътре е съпроводено от „изхвърлянето” навън.
Едновременно и непрестанно..И появление на цветовата палитра в пълния и блясък..

« Последна редакция: Юни 30, 2017, 12:41:32 pm от Веско »

Атос

  • Гост
Психо...нека не бъркаме матрично зададените параметри - кинетична, потенциална енергия и гравитация със състоянията на съзнанието?
Ако си имала "видение", онагледяващо фракталния модел - друга работа...но пак не трябва да смесваме понятията ;D

λ

  • Hero Member
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Гравитацията,това всъщност е концентрацията на съзнанието в посока на вътре.

Психо... аз мога да построя теза върху това изказване... но не е работа на трети лица да построяват тези и пълноценни изказвания върху думи, които са изоставени и неразбрани от самите онези, които са ги изрекли.

С други думи, както намясто отбелязва Атос, това ще си остане просто един опит за смесване на понятията, докато не направиш пълноценно изказване, с цел да обогатиш някой читател, който не може и навярно не е и в настроение да ти следи мисълта и да предполага какви ли тайни обосновки седят зад тези констатации.



В бъдеще темата ще бъде почистена от коментарите, които не правят опит да образоват никого. Направихме сайта, не за да се облягаме на старите си лаври, а за да дадем още повече от себе си.
« Последна редакция: Юли 01, 2017, 08:14:29 am от λ »

Psyhea

  • Гост
Момчета,на мен самата не ми е ясно.
За това го пиша,за да изясним
Ако някой има идея.
Защото пак за съзнанието иде реч,и това с привличането,как около тороида съзнание се скупчва материята,как самия тороид е своята времева решетка..
И си цикля на над това от години и периодично търся инфо за това..
Понякога уж съм забравила,а то само избива(като оная вечер,например):)
И понеже знам,че става дума преди всичко за съзнанието и пребиваването му във форма,за това тук го пиша.
Сори ако спамя,зачистете,аз ще помисля за тема в която да споделям тези неща които не ясни и още им търся дефиниция

Атос

  • Гост

За това го пиша,за да изясним
Ако някой има идея.
Защото пак за съзнанието иде реч,и това с привличането,как около тороида съзнание се скупчва материята,как самия тороид е своята времева решетка..
И си цикля на над това от години и периодично търся инфо за това..

Ами, аз не се смятам за тъп (но кой ли се смята), обаче нищо не мога да разбера от това, което говориш?
Убий ме, но не мога да разбера това, което е подчертано в черно?
Опитай с други думи, по-конкретни? Или опиши какво си видяла/изживяла, както би го направил абсолютен лаик-съзерцател (без допускания и изводи), цветно и картинно, или...абе, най-добре така го опиши, иначе ще стане объркване :D

λ

  • Hero Member
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Психото говори за... едно дълго и екстремно абстрактно обяснение за това как по-точно се заражда или създава Сътворението. Обяснението идва от Кабалата и от Сефиротическата традиция и се опира изцяло на принципите на свещената геометрия. Писали сме го на друго място... само че не мога да го прехвърля тук с копи-пейст, ще трябва да го преразкажа отново. Щом има интерес, ще го направя, но малко по-натам, че има много материали за обработване сега :)

Става дума, че по законите на свещената геометрия, от точката, през правата и до еволюцията на другите фигури, тороидът е един особен праг на нещата. От него нататък може вече да се говори за съществуване, движение и време - тези неща ги няма в предходните етапи на геометрическо развитие.

λ

  • Hero Member
  • *****
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Има и хора (единици по света), които не спят ИЗОБЩО!
Според мен те само са отбелязани като "феномени", без да им се е оказало нужното внимание за задълбочени изследвания!


Между другото, като го спомена това...

При Монарх-програмирането има програма "сън". Денем, на преден план жертвата действа с фасадна личност - личността, която служи за алиби, така че да изглежда, че жертвата е напълно обикновен човек. Вечер, друга личност на жертвата излиза на преден план, тя в повечето случаи трябва да върши много работа (например тази личност е агент на ЦРУ и по цели нощи върши документална и административна работа в таен офис на ЦРУ).

На практика се получава така, че жертвата не спи - през деня е един човек, а вечер е друг, и така до следващия ден, 365 дни в годината.



Трябва да проумеем, че жертвите на Монарх програмирането живеят в една тотално дигитална реалност - в собствените си умове! Всичко ще стане по-ясно, когато завърша превода на едни  определени книги, които на 100% ще осветат тази материя, но за жалост това няма да е много скоро, както изглежда  :(

За сега, да кажем просто, че онази личност, която е била на преден план, и минава на заден план... тя не се разгражда, не умира, не се "деактивира". Тя продължава да живее, само че вътре в човека. Всяка една от максималните 256 личности, които човек може да носи в себе си като програмиране, живеят във вътрешен, фантастичен свят, сътворен от програмистите.

Щом се стъмни, дневната личност от примерната жертва, която обсъждаме, се оттегля от "погледа" на тялото. Тя спира да получава информация от очите и ушите на тялото (нея вече я получава нощната личност, която е излязла да действа на преден план).

Вместо това, тази оттеглила се личност се оттегля в друг свят. Той най-често прилича на голям град. В 40% от случаите това е светът от Алиса в Страната на чудесата, в други 40% е градът от Магьосникът от Оз, и само в 20% от случаите е някакво оригинално построение. Това е така, защото индустрията на Монарх-робите е толкова развита, че се произвеждат на калъп. Когато програмистите създават вътрешните градове/замъци/светове, които неактивните личности на жертвата обитават, те работят с въображението на жертвата. Те само дават насоки, и се разчита на въображението на жертвата, което да изгради всички построения и да създаде фантазиите. Затова винаги се предпочита да се работи с деца - те имат по-силно въображение и, следователно, пречупените деца програмират себе си много по-добре от пречупените възрастни. Затова и се избират светове, места и градове от известни детски книги и приказки... В последствие, именно затова, с оглед особеностите на процедурата, в цивилния социум са били вградени специални адаптации на внимателно подбрани детски класики. С това се занимава Дисни, както знаем. Всичко се прави с оглед по-удобното развъждане на бъдещи деца за отвличане и превръщане в програмирани роби.


Та,  нека започна да се връщам към въпроса...

Има личности, например, които обитават затвори и стаи за мъчения. През цялото време, докато други личности действат на преден план (действат с тялото), тези личности са измъчвани и техните мъчители им причиняват болка по 24 часа от астрономическото време (въпреки че това е част от друг свят).

Когато тези личности бъдат привикани на преден план, само тогава те получават малко отдих от дни, седмици и може би години на постоянни мъчения и болка в замъка, в който са затворници в подсъзнанието на жертвата.

Можете да се сетите, че онези мъчители, които трябва да изтезават този вид личности, са също програмирани алтернативни личности. Те обаче не са направени да излизат на преден план - тяхната функция е единствено във вътрешния, въображаем свят на жертвата.


Всички тези неща, които обяснявам, са установени от професионални психотерапевти и хипнотизатори, които се занимават с депрограмиране на избягали от Системата Монарх-роби.






Та... Програмата "сън".

Връщайки се на примера за предполагаемата жертва, тялото на този човек не спи по 24 часа на ден. През деня действа една личност, а през нощта - друга.

Когато дневната личност минава на заден план, когато потъва навътре, за нея се активира програмата "сън". Докато другата личност действа на преден план, първата личност е програмирана да спи на заден план. После се сменят - нощната личност спи на заден план през деня, а дневната личност спи на заден план през нощта.

И тялото променя облика си спрямо това коя личност е на преден план! Този вид програмирани жертви могат винаги да изглеждат наспани и свежи, когато личностите им се редуват да спят.

Най-често, спусъкът за превключването между личностите е вграден в някаква стандартна процедура за лягане. В момента, например, когато дневната личност си облече пижамата, това действа като спусък за смяна на личностите. Нощната личност се активира, излиза на преден план, и съблича пижамата. Дневната личност губи спомен за всичко това, и първото нещо, което осъзнава на сутринта, е че е в пижама. Но тя може би никога не е измачкана...

Това се прави така с оглед на максималната сигурност. Първите такива роби са били програмирани да превключат на другата си личност веднага, щом мозъкът изпадне в REM-етапа на съня. Това, обаче, е рисковано, защото ако всекидневното амплоа на жертвата отиде на екскурзия, далеч от мястото, на което трябва да е активна, другата личност ще се събуди в непредвидима ситуация.




П.П.
Има и хора без главен мозък, знам за поне няколко в света и единият е шахматист. Тях също ги отбелязват като "феномени" и се абстрахират от тях, без никой да ги изследва. Тоест... имам предвид, без официалната наука да ги изследва  :P
« Последна редакция: Юли 02, 2017, 12:26:22 pm от λ »

Атос

  • Гост
Нямам време за дълъг пост...попаднах на следния интересен материал (има и БГ субтитри):
https://www.ted.com/talks/donald_hoffman_do_we_see_reality_as_it_is?language=bg#t-265705