Apocryphal Academy

Автор Тема: Политическа Партия - ГЕРБ  (Прочетена 8655 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bojinkata

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
Re: Политическа Партия - ГЕРБ
« Отговор #75 -: Март 04, 2019, 07:35:13 pm »
ОЛЯ СЕ КАТО… АМИ КАТО БОКУ. МЕДВЕДЕВ ГО ГЛЕДАШЕ С НАСМЕШКА И ТИХО СЪСТРАДАНИЕЕ, РЕЗИЛЪТ ВЕЧЕ Е ПЪЛЕН!

Не се и съмнявах, че Боку ще се орезили пред Медведев. Чудех се само как точно ще го направи. И не ме разочарова – оля се като ….ами като Боку.
След като накара Медведев да стои прав, докато се подписват споразуменията, а журналистите стоят седнали в залата, което предизвика и подигравателният коментар на руския премиер, Боку изпадна в логорея. Успя в няколко изречения да набърка ЕС, НАТО, Столтенберг, Юнкер и Русия, с върлата надежда да гони с кучетата и да бяга със зайците.
Значи, ние сме били лоялен член на ЕС и НАТО /това предполагам изявление беше за западните му господари като извинение за посещението/, обаче и с Русия имаме интереси. Той, Боку, значи, не бил национален предател, други били – и това го говори на пресконференция с руския премиер!
Хем се мазнеше на Медведев, хем натякна как сме им изплатили реакторите. Ами безплатно ли да ги вземем, не разбрах? Медведев го гледаше с тихо състрадание и насмешка.
И отново Боку спомена, как Столтенберг бил тук и как нямал нищо против. Ама все пак Европейската комисия да си кажела!
Пълен, тотален и срамен резил! Бай Ганьо в целия му безумен блясък.
И като капак – в края на словото си Боку почти сръчка с ръка Медведев – явно в болното му съзнание е показал по този начин добронамереност!
Ами….това е! Сега чакаме да му набият канчето на нашия!
Елена Гунчева
П.П. Богомил Бонев, бивш министър на МВР: Тия тъпоъгълници в министерския съвет толкова ли не можаха да сложат и руския герб пред Медведев.

http://afera.bg/%D0%BE%D0%BB%D1%8F-%D1%81%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%B0%D0%BC%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%B1%D0%BE%D0%BA%D1%83-%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%B2-%D0%B3%D0%BE-%D0%B3.html
« Последна редакция: Март 04, 2019, 11:02:33 pm от Веско »

bojinkata

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #76 -: Март 08, 2019, 08:44:07 pm »
АНТИМАФИОТИ НАХЛУХА ВЪВ ФИРМАТА, СПЕЧЕЛИЛА ТЪРГА ЗА ТОЛ -СИСТЕМАТА У НАС! СПОКО! В ЧЕХИЯ. В БЪЛГАРИЯ ЛОВЯТ ШМАТКИ ЗА „СПЕЦ“ ПУНТА – МАРА„Чешките антимафиоти нахлуха в офиси на фирмата, спечелила търга за тол-системата у нас
Според премиера на страната, има завишение на разходите с 1 милиард евро
Служители от Националния център за борба с организираната престъпност (NCOZ) на Чехия са претърсили няколко офиса на Kapsch в Чешката република, съобщава Канал 24 на Чешката обществена телевизия. Подозренията на полицията за корупционен модел са насочени към шефа на чешката Комисия по защита на конкуренцията Петр Рафай и директора на клона на Капш в Чехия Карел Фейкс.
Фокусът на разследването е свързан с договора на Министерство на транспорта за избор на тол-оператор. Kapsch управлява тол-системата на Чехия от 2007 до 2018 г.
При провеждането на последния търг за оператор на системата през 2018-а Kapsch са били отстранени за сметка на консорциум от техни конкуренти – CzechToll и SkyTol. В тази връзка премиерът на Чехия Андрей Бабиш също така казва, че след отстраняването на Kapsch като оператор на тол-системата се е оказало, че експлоатацията й ще струва с един милиард евро по-евтино.
Българското подразделение на „Капш“ е компанията, който изгражда тол-системата и в България.“
Споко! В Чехия е. НЕ Е В БЪЛГАРИЯ! В БЪЛГАРИЯ ЛОВЯТ ШМАТКИТЕ ЗА „СПЕЦ“ ПУНТА МАРА.
ГОЛЕМИТЕ КРАДЦИ, УПРАВЛЯВАЩИ ДЪРЖАВАТА – КОЧИНА, ГИ ДУНДУРЛИКАТ И ГИ ПАЗЯТ В НАСИРАНЕТО, ДАЖЕ И ГИ ПОВИВАТ.
Afera.bg
« Последна редакция: Март 08, 2019, 10:31:40 pm от Веско »

bojinkata

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #77 -: Март 13, 2019, 10:20:22 am »

България официално информирана от Газпром, че газа спира на1.1.2020

https://rusvesna.su/news/1552411732 «Газпром»  2020 год. прекратява транзита  на газ през Украина в Турция

12.03.2019 - 20:28Болгария получи официално писмо от «Газпром экспорта», в което се съобщава, че от януари 2020 транзита на газ по Трансбалканския коридор спира.

Нашите медии мълчат! Чакат указания за празни приказки от Хъбборисоф!
« Последна редакция: Март 13, 2019, 10:21:58 am от bojinkata »

bojinkata

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #78 -: Март 22, 2019, 04:04:06 pm »

Цветанов изнудвал “Артекс” дни преди да купи евтино от тях?

Автор: zahariada

About this website    Цветанов изнудвал “Артекс” дни преди да купи евтино от тях? Публикувано на 22.03.2019  в България  https://bultimes.com/%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D1%83%D0%B4%D0%B2%D0%B0%D0%BB-%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BA%D1%81-%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8-%D0%B4/

Цветан Цветанов е знаел за сериозен казус свързан с “Артекс Инженеринг” и е инициирал проверка срещу тях. Четири дни по-късно той се сдобива с луксозен апартамент в сградата “Летера” на ул. “Латинка” 8. който преди това е на собствениците на “Артекс” – Пламен Мирянов и Весела Мирянова. Така проверяващият и проверяваните експресно си прехвърлят едни имоти, а преписката, проверката и резултатите от нея потъват неизвестно къде.
 На 08 юни 2018 г. като председател на парламентарната вътрешна комисия, Цветан Цветанов изпраща писмо до Йорданка Фандъкова, в което иска от нея да направи проверка на небостъргача, който “Артекс Инженеринг” строи на улица “Златен Рог”, след което да му докладва резултатите. На 12 юни той прави сделката с Мирянови.

Проверката е поискана в сигнал на Инициативен комитет “Лозенец”, който от години се бори срещу високата 120 метра сграда, никнеща в квартала. За това, че казусът е сериозен и има активни задкулисни действия около този проект говори многозначително главният архитект на София Здравко Здравков във видео, датирано от 2 май 2018 г., “СМС-те, които съм получил от семейство Мирянови мога да ви ги покажа… убеден съм, че този разговор и преговорите, които водим, са изключително тежки и неприятни, защото зад всеки един квадратен метър седи огромен финансов интерес” – заявява той.
Видеото е от публична среща с граждани на “Стрелбище” и пълната версия може да бъде видяна на сайта  Actualno.com. Здравков уточнява oще, че срещите с Мирянови са били при Йорданка Фандъкова и на тях са водени преговори за намаляване на височината на сградата на ул. “Златен рог”. В крайна сметка такова намаление има от 120 м. до 98 м., колкото е съседният хотел “Маринела”.
Скандалът “Апартаментгейт” започна от разследване на Антикорупционния фонд и Свободна Европа, които разкриха как апартамент от над 200 кв. м. с частен “ВИП асансьор” е заменен от “Артекс” срещу два апартамента на Цветанов и доплащане 100 000 лв. или общо 387 438,8 лв. Това прави по 630 евро на кв. м. площ и е четирикратно по-малко от пазарните цени в този район.
Проучване на Биволъ показа, че в един и същи ден – 12.06.2018 този апартамент е прехвърлен от собствениците Мирянови на тяхната си фирма “Артекс Инженеринг 2000-5” за 560 000 лв. След това фирмата прави заменката с Цветанов. Заменените от Цветанов имоти веднага (в същия ден) са продадени бившия IT специалист на ГЕРБ Симеон Велков, който сега е трудоустроен в РВД. Той плаща за двата апаратамента на ул. Елемаг 470 000 лв.
Има няколко обяснения за тези странни имотни врътки с поне един ясен бенефициент – Цветан Цветанов. Едното от тях е езотерично. Според собственичката на Артекс Весела Мирянова Цветанов получил преференциална цена, защото много харесал архитектурата и най-вече оценил “енергийната защита” на сградата “Летера”, в която бил вграден псалм 91.
Има обаче и друго обяснение и то е, че след като Цветанов е натиснал Фандъкова да проверява Мирянови, те спешно са потърсили извънинституционално решение на техните проблеми и са го намерили в тази сделка.
Изнудване, фаворитизъм, или и двете, но в такава сделка няма как да няма скрита цена, обобщава Капитал в статия, която припомня за сложните взаимоотношения между “Артекс” и местната власт в София, която е на ГЕРБ.
 За “Артекс” законите важат и с обратно действие
За “Инициативен комитет Лозенец” обяснението е, че над Мирянови има властови чадър. Още от края на 2017 година сдружението алармира, че “Артекс Инжинеринг” строи небостъргач на улица “Златен Рог” № 10 с изтекло строително разрешение.
Тук е мястото да припомним, че проблемната сграда получава разрешението си за строеж по времето, когато кмет на София е Бойко Борисов. Проектът е одобрен в последният момент, непосредствено преди влизането в сила на ОУП на София, който ограничава строежите в тази част на София до 28 метра.
Строителите обаче не бързат да започнат мащабния строеж на 34 етажната сграда. Първото разрешение изтича 2012 г. и е подновено до 2017.  Ноември 2017 година изтича и подновеното разрешение, което няма как да бъде подновено за втори път по действащия ЗУТ. А небостъргачът не е готов.
На помощ се притичва самия парламент, който прави промени в закона. С тях срокът за завършване на подобни проекти се удължава на 10 години от “започване на строителството на елементи на техническата инфраструктура”. Свободна Европа разяснява, че без тези поправки строежът на сградата “Златен Век” е можело и да не се случи. Цветан Цветанов е гласувал ЗА, както и парламентарната група на ГЕРБ.
Но дори и след поправките в закона, строежът остава проблемен, защото те нямат обратно действие.  Главният архитект на София и ДНСК обаче намират вратичка, като се позовават върху неформална кореспонденция със зам.-министъра на МРРБ Валентин Йовев. Той мотивира становището си на база измененията направени в ЗУТ, като заема учудващата правна позиция, че те важат и назад във времето. По-късно министър Петя Аврамова заявява, че тази кореспонденция няма правна стойност и задължителен характер. Но пък е произвела ефект и сградата се достроява с усилени темпове.
Жалби до арменския поп и огромен финансов интерес
“Инициативен комитет Лозенец” е подал няколко жалби и сигнали и до прокуратурата. Сред тях е и жалбата до Комисията по вътрешни работи на Парламента, която се оглавява от Цветанов, и която след неговото писмо до Фандъкова заглъхва без следа.
Последният сигнал на сдружението е срещу зам. министър Йовев, за превишаване на служебни му правомощия. По него Софийската градска и Софийската районна прокуратури не могат да решат коя е компетентна. Гражданите на Лозенец не са оптимисти, защото проверката по предходния сигнал на инициативния комитет е прекратена. Сега от сдружението искат съдебен контрол на административния акт, уреждащ строителството на сградата.
Докато се множат жалбите и върви публичен дебат по темата, архитект Здравков дори намеква, че е получавал заплахи от собствениците на “Артекс Инженеринг” в устен и писмен вид.
“СМС-те, които съм получил от семейство Мирянови мога да ви ги покажа, убеден съм, че този разговор и преговорите, които водим, са изключително тежки и неприятни, защото зад всеки един квадратен метър седи огромен финансов интерес” – заявява той във видео, датирано от 2 май 2018, месец преди Цветанов да инициира проверка и да си напазарува апартамента.
Какви именно СМС-и е получавал арх. Здравков, имало ли е заплахи и дали са взети управленски решения вследствие на нерегламентиран натиск би следвало да провери и прокуратурата. Очевидно е, че казусът с небостъргача на “Артекст” влиза в уравнението, а преписката, инициирана от Цветанов, заслужава особено внимание, защото няколко дни по-късно проверяващият и проверяваните влизат в сложни имотни взаимоотношения.
Източник: “Биволъ”

bojinkata

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #79 -: Март 25, 2019, 10:34:23 am »

Българите трябва да са наясно, че властта ги лъже

автор: bojo12345

ОТ няколко дни следим  действията от пълно активиране на  държавните служби. Стари деяния, обвинения, позамрели в ефира, се събудиха и масковидните говорители започнаха да ни въвеждат в новата ситуция - обвинения, съд и т.н. Понеже  паметта на народа е уж къса, нека си припомним знаковите дела, които ще се гледат сега:

ПЪЛЕН ОБРАТ! Топразузнавач изригна с нова версия за касапницата в Нови Искър и кой стои зад разстрела на Петър Христов

Нова шокираща версия изнесе бившият директор на Националната разузнавателна служба Димо Гяуров пред Би Ти Ви. По думите му шесторния убиец от Нови Искър може да не е действал сам. “Няма да се изненадам, ако той не е действал сам, но така е по-удобно, папката се затваря и всичко е приключило. Повече от срамно е въпросното лице, което е издирвано 9 години да бъде открито в същия дом, където е заловен на местопрестъплението. Това означава, че никой не го е търсил”, заяви Гяуров.

Припомняме, че Росен Ангелов е обитавал една и съща къща в Луковит, където преди 9 години полицаи го хваща докато блудства с малолетно момиче. Той е бил осъден на 8 години затвор, защото това е второто му подобно престъпление. През това време обаче Ангелов успява да се укрие от съда и полицията и така живее без документи и самоличност цели 9 години. Той е работил в автосервиз и на строежи. По думите на две от момичетата с които той е блудствал в Луково, Ангелов не се е крил.
Гяуров заяви, че подобни хора като Росен Ангелов, които са издирвани за тежки престъпления са способни на всичко и могат да убият.

За убийството на Петър Христов, Гяуров не пожела да коментира. По думите му никой не вярва в мотивацията на полицаите да работят ефективно и точно там се късала връзката.

За вероятността показния разстрел да е поръчка от затвора, Гяуров заяви, че не е невъзможно, но е малко вероятно. “Има твърде много материали в медии, които го свързват с хора от подземния свят. Не вярвам, че това убийство ще бъде разкрито”

Източник: http://7dnisofia.bg/archives/48147

ЕКСКЛУЗИВНО! Заловилият Чикатило: Виктория не е убита от пиян и paзгонен цuraнuн, видял съм стотици убийства и нито една такава глупост

Българите трябва да са наясно, че властта ги лъже.

Това коментира руският депутат от Съвета на Федерацията Иса Костоев, известен с това, че през 1990 г. залови масовия убиец "Чикатило".

"Само при Чикатило видях 56 убийства от психопат и сексуален изверг. Нито едно няма нищо общо с убийството на Виктория Маринова. В кариерата си съм видял стотици убийства от всякакви луди, депресирани, наркомани, пияници, от какви ли не. Такъв шарж като този в Русе не съм виждал" - каза Костоев.

Според него, Вики изобщо не е убита там, и е абсурдно 1 час да се убива човек посред бял ден, и да се изнасилва, и никой нито да мине, нито да чуе. "Проследете в други дни средно колко хора минават от там в това време на деня. Най-вероятно ще са десетки. Как така в този ден там не е минал никой цял час?" - попита топ-ченгето.

"Най-вероятно са я убили за друго, след това майсторски са я оплискали в биологичен материал, взет от някой бардак. Така идеално се прикрива едно политическо убийство..." - каза Костоев.
https://speednewsbg.blogspot.com/2018/10/blog-post_16.html

http://www.informiran.net/%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BA%D0%BB%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D1%87%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%BE-%D0%B2%D0%B8%D0%BA/

БУДНАЕРА///ЕВ

Топ криминалист от САЩ: Това някаква шега ли е? Как може някой да убие човек на публично място и 1 час да се гаври с трупа?

Топ криминалист от САЩ произнесе своята присъда за работата и версиите на родното МВР.

В отговор на въпроса дали досега в практиката му, се е случвало да е чел някъде за такъв случай и за такова разкритие на ужасно престъпление като това, което стана в Русе Дейвид Филипс обясни, че такова нещо досега не е чувал, а още по-малко да е виждал или да е участвал в разследване по такъв случай.

Ето и неговото обяснение с което прочете присъдата на родното МВР и родната Прокуратура седмица след като се запозна с всички версии и разяснения около случая. Публикуваме разясненията на Дейвид Филипс без редакторска намеса.

“ Запознах се с всички версии по този трагичен случай в Русе – България, първото, което ми направи впечатление е че според вашето МВР и свидетелите им, убийството е извършено по обед на оживено място и че според тях над един час извършителя се е гаврил с жертвата, което според мен е абсолютно невъзможно.

Първо всичко се случва по обед, второ няма начин жертвата просто да си мълчи, разследвал съм стотици убийства и за първи път чувам за убийство на публично място в което жертвата не се е защитавала. Има разминаване и във времето според което вашето МВР твърди, че убиецът е извършил престъплението и докога е бил на рожденият ден, какво е правил извършителя между 7:30 сутринта до времето, в което е извършил престъплението, надали е седял сам в храстите да дебне точно тази жертва и не на последно място, според мен с това, което разполагам като информация, след като има запис от камера че той бяга от престъплението, трябва да има и запис кога отива да извърши такова, според мен на това трябва да се наблегне в разследването и също така да се проверят всички автомобили, които са били в този момент в района, защото според мен, убийството не е извършено на това място, а жертвата просто е захвърлена там с цел да се объркат вашите разследващи органи. Имаше информация, че са били откраднати ключовете на автомобила на жертвата, но дали е бил там и дали изобщо вашите органи и разследващи знаят къде е, не ми предоставихте тази информация, но според мен още веднъж повтарям убийството е извършено другаде и после жертвата е захвърлена там.

Не съм част от разследването не знам подробности, но с това което разполагам предполагам, че така нареченият убиец от вашите разследващи просто е видял някой да лежи в храстите, приближил го е и като видял, че е труп е побягнал с всички сили, защото се е уплашил. Това , че някой твърди, че имало намерени вещи в лицето, задържано в Германия , не знам дали е истина и не знам какви са вещите, но имам съмнения за ДНК материал, оставен от убиеца, все пак няма как някой извършил убийство да не се опита да се прикрие, а версията за дрога и алкохол отпада на секундата, защото при такива престъпления адреналина на извършителите се покачва страшно много и премахва всички следи от остатъчен алкохол и наркотици. Няма данни извършителя да е сериен извършител на тежки престъпления, всъщност според информацията, този човек дори не се е занимавал с престъпления. Няма как да дам повече обяснения за случая, но според мен липсата на мотив, убийство на публично място, гавра с труп в продължение на един час са несъвместими неща.

Особено с профила на задържаният за това престъпление, защото досега в моята практика, аз не съм виждал такова хладнокръвие, особено когато става въпрос за публично място, на което със сигурност поне през 30 минути в светлата част на деня минават хора“

Източник: http://www.informiran.net/%D1%82%D0%BE%D0%BF-%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82-%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%B0%D1%89-%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D1%8F%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0-%D1%88%D0%B5/

Четете още на: http://www.budnaera.com/201803f/180801112.html#ixzz5ZBMEKBYr

П.П. Аз бих добавил, че кльощав  и цяла нощ смъркал пиян, има-няма 50 кг мокър човек, не може да убие млада,тренираща спортистка и да вземе съобразително  веднага ключове и дрехи с него - доказателство за геройството му.

Провал на старта на делото за убийството на Георги Джевизов – Жоро Плъха от пловдивския лекар Иван Димитров.

Преди година лекарят застреля с незаконно притежаван пистолет мъжът с криминално досие, след като го хвана да краде вещи от гаража му.

Пристигането на доктор Иван Димитров в съдебната палата беше съпроводено с митинг на близки и приятели. Колегите му от болницата, в която продължава да работи, бяха събрали и специална подписка в негова подкрепа.

В съдебната зала рентгенологът влезе мълчалив, а майката и бащата на жертвата предявиха граждански искове за 300 000 лева. „Най-голямото наказание искам, той ми взема душата, сина ми взема, 3 деца ми остави той“, твърдеше майката на Джевизов.

Копирано от standartnews.com

ПП.Когато не знаеш кой влиза в гаража ти да краде - и полицията не знае - тя само те уведомява, че не знае.
Когато виждаш, че някой влиза да краде и го сплаваш с каквото можеш - виновен си ти, защото не си помислил какво ще се случи. Ами ако знаеш какво предстои - пак ли да стоиш и да гледаш?

Убиецът на Виктория - каква кръвнина ще плати и кой ще върне майката на детето й?

Въпроси, а отговори няма кой да даде.

bojinkata

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #80 -: Март 28, 2019, 08:18:37 pm »

За всяко прасе идва Коледа

Автор: zahariada
 За всяко прасе идва Коледа Публикувано на 26.03.2019  в България  https://bultimes.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D1%81%D1%8F%D0%BA%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%B5-%D0%B8%D0%B4%D0%B2%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B0/?fbclid=IwAR0OPDT5ZaBpL00LMg5Jw4K0zOV5-mXzazk_FaTj9_eSaMTwaTtOShOazfA

И преди да се разрази бурята с апартаментите на Цецко, Цецка, Ваня и Вежди, беше ясно на всички, че така повече не може да продължава. Колкото и да се напъваха вещерите на държавното управление, колкото и да ги целуваха „четиримата папи“, беше въпрос на време, за да рухне картонената им кула. Умните и честните само трябваше да си намерят майстора, за да замирише прекалено и шамарите по изненаданите им лица да прозвучат оглушително.
Затова и гръмна скандалът!
Кой каквото да казва, но аз съм убеден, че краят на Борисов отдавна е дошъл, но понеже той намира все политически и пропагандни хватки да го отлага, сега вече ще бъде шумно, мъчително и болезнено сбогуването с него и камарилата му. Но краят без съмнение е непредотвратим и позорен. Такъв е краят на всяко политическо парвеню, взело се прекалено на сериозно, повярвало си, че е избавител и спасител на държавата. А всъщност е посредствен, неподготвен, необразован и бездарен. Най-обикновен пожарникар и по действия, и по манталитет. Може би само малко по-хитър от другите. Сега все повече ще се забелязва колко е елементарен и безкултурен, с просташко поведение и говорене.
За зла участ тези му качества, благодарение високия пост, който заема в държавата и агресивното му публично държание, повлияха пагубно върху духа, езика, начина на мислене на българите. Той и неговите подведомствени дори сносно на български не умеят да говорят. Езикът им е ужасяващ, вулгарен, с изкривен словоред.
През тези десет мизерни години само арестите на Цветанов и историческите характеристики с антикомунистическа риторика на Борисов посяха толкова омраза и сквернота сред хората, колкото никога преди никой не го е правил.
В началото тази простащина изглеждаше дори симпатична в своята естественост и непринуденост, поради което обществото не искаше да повярва, че в държавата се извършват далавери, мошеничества, кражби, облагодетелствания. Пък то не бе раздаване не постове, длъжности, служби; то не бяха лобизъм, нагаждане на закони. Но че чак така са се навързали един за друг – досущ като свински черва, едва ли някой е допускал.
 Случаят с апартаментите на четиримата гербаджиите воглаве с Цветанов бе капката, която преля чашата на търпението. Борисов им се разсърди, че са направили това лошо нещо и ги призова да покажат документи. Закани се, че ще върне поправките в лобисткия закон в полза на фамозната строителна фирма. Уж не знаел. Уж през главата му го направили. А ето че се оказа, че още доста високопоставени цецковци и цецки са си купили на безценица жилища в кооперацията. Кой не е знаел какво е ставало? Борисов ли? Хайде, бе! Кой не е знаел, че променят закон, за да може същата тази фирма да строи безпрепятствено небостъргачи? Борисов ли? Я стига! Всичко е знаел и не само той го е знаел. Но нали са навързани като свински черва, не им е правело впечатление или са го приемали като нещо напълно в реда на нещата.
ГЕРБ се срути и вече е в кома. Дали ще умре веднага или агонията ще продължи още известно време, няма кой знае какво значение. Свърши се не само с Борисов и Цветанов, но и с ГЕРБ.
Но съдбата на тази партия, на нейния пръв лидер и на всички, които са я управлявали, е поучителна. Тя трябва винаги да напомня, че рано или късно парвенюшкото самочувствие и простащина биват измитани от политическия театър и то непременно подиграни и опозорени. Борисов, Цветанов, Цачева и влачещите се след тях излизат от историята, в която ги бяха вмъкнали. Никой не е вечен и винаги настъпва времето за разплата.
Народът казва: за всяко прасе идва Коледа!
Ала ГЕРБ не се пръкна от самосебе си и на празно място. Борисов и хората му неслучайно бяха определени да се разпореждат с държавата. ГЕРБ е еманация на упадъка на социалния живот, на убожеството на политиката, на компрадорството, продажността, корупцията във властта; на неолибералния модел на общественото устройство, безнравствеността и политическата глупост. И най-вече – ГЕРБ е знак за обезличаването на левицата. Отказалата се от идеология и традиционни принципи българска левица носи огромна вина за десетте години на ГЕРБ и за последиците, които те вече са оставили.
В крайна сметка получихме, каквото заслужавахме.
Нека честно си го признаем. Нека тези десет позорни години ни бъдат обеца на ухото!
За да не се повтарят повече!
Панко Анчев, Поглед.инфо

bojinkata

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #81 -: Април 01, 2019, 07:33:47 pm »
РАЗСЛЕДВАНЕ НА ВАЛЯ АХЧИЕВА ВАДИ УКРИТ ДОКЛАД С ИСТИНСКИТЕ ПРИЧИНИ ЗА КАТАСТРОФАТА КРАЙ СВОГЕ! НЯКОЙ СЕ НАДЯВА ВСИЧКО ДА СЕ ПОТУЛИ!

http://afera.bg/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8F-%D0%B0%D1%85%D1%87%D0%B8%D0%B5%D0%B2%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B8.html

Сайтът за независима европейска журналистика, базиран в Брюксел   Euelectionsbulgaria.com,  публикува ново разследване на Валя Ахчиева:
НЕОПРОВЕРЖИМО ДОКАЗАТЕЛСТВО:СКРИТ  ДОКЛАД  ОПРОВЕРГАВА  ИНЦИДЕНТА  В  СВОГЕ
Валя Ахчиева е открила неопровержимо доказателство – доклад от добросъвестни експерти, които са излезли извън обхвата на тясната си задача и са идентифицирали истинските причини, довели до пътно-транспортното произшествие, убило 20 души край Своге.
Тежката катастрофа  с автобус  край Своге, по време на дъжд,  през август миналата година отне живота на 20 души. След трагедията  пред обществото ни   беше демонстрирано, че властта  прави всичко възможно за да се установят  причините  за катастрофата. Бяха пуснати в ход всякакви  проверки, анализи и мнения на специалисти. Министърът на регионалното развитие и благоустройството съобщи, че нещо не било наред в повърхностния слой на асфалта, защото били открили варовик в него. Това повдигна въпроса, как е бил рехабилитиран пътят край Своге? Как са усвоени милионите левове от  проектанта и изпълнителя на обекта, с възложител – държавната Агенция „Пътна инфраструктура”? И кой е приел и пуснал в експлоатация този пътен участък?
Трима министри подадоха оставки.
Прокуратурата възложи разследването на Националната следствена служба.  Повдигнаха обвинение  само на шофьора на автобуса.  Засега.
А Министерският съвет създаде нова административна структура за пътната безопасност  – Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата”. Това е 12-тата поред  структура в България, която ще отговаря за намаляването на катастрофите.  Според някои коментатори тя е напълно безсмислена  и така  ще се похарчат още пари на данъкоплатците, а  някои  хора от Пътна полиция към МВР ще се преместят само в нови кабинети.
 Седем месеца след трагичния инцидент, отнел живота на 20 души, всичките  тези 12 структури за безопасността на пътя мълчат.
Мълчат за Своге. Никой в държавата не оповестява, какво са установили разни специалисти, след като са проверили документацията на пътя?
Една такава проверка  стои дълбоко скрита в Агенция „ Пътна инфраструктура” / АПИ/.
И вместо властта да съобщи публично, какво са установили 13 специалисти и какви препоръки са  написали те и дали тези препоръки вече са изпълнени, за да не се случи нов инцидент там или на друго такова място, докладът  сякаш е  забранен за обществото.
 Сякаш този доклад не съществува.
 Но, него го има. И нещо повече. Тези 13 души от работната група са излезли извън рамките на възложената им задача. Написали са истината за пътя край Своге, според експертните си умения. Установили са факти, които не е трябвало да „виждат”, според Заповед РД-11-848/07.09.2018 год.
 Само дни след катастрофата край Своге, с тази заповед, в АПИ  се създава работна група  от 13 души – вътрешни и външни специалисти. Поставя им се задачата да  направят инспекция на пътната безопасност на този участък.
И на 30.11.2018-та година, след почти 3 месеца инспектиране, работната група внася доклад в Управителния съвет на АПИ. В доклада са установените факти и препоръки.Те са достатъчно скандални, за да предизвикат  последици след това. Но, нищо такова не се случва. Защото  докладът  е потулен.
 В самото му начало  пише, че  работната група  е    „ извършила  проверки и  докладва  САМО ЗА ПРОБЛЕМИ, СВЪРЗАНИ С ПЪТНАТА БЕЗОПАСНОСТ  НА  ПРОЕКТА И НЕ Е ИЗВЪРШВАЛА  ПРОВЕРКИ  ЗА  СЪОТВЕТСТВИЕТО НА  ПРОЕКТА,  ПО ОТНОШЕНИЕ  НА  ДРУГИ  КРИТЕРИИ, РАЗЛИЧНИ  ОТ  ПЪТНАТА  БЕЗОПАСНОСТ.”
 Тоест, задачата, която АПИ поставя на работната група е да провери   само  пътните знаци и еластичната предпазна ограда на пътя /мантинелата / край Своге, например.
Но, в доклада има страници, които доказват, че тези 13 специалисти са проверили нещо повече – проверили са  проекта и строителството на пътя. Проверили са това, което началниците  са им написали да не проверяват. Явно, професионалните  и моралните  принципи на  специалистите от работната група са ги мотивирали да не изпълнят буквално заповедта на контролния орган АПИ, а да изпълнят задълженията си към обществото.
И ето, как са направили това.
В доклада пише, че „ ОТВОДНЯВАНЕ НА УЧАСТЪКА  ЛИПСВА. Не са предвидени отводнителни съоръжения, а водостокът в крива 395 е с изграден бордюр и не поема вода от пътното платно.”
Какво означава тази констатация?
Отводняването е свързано с наклона на оттичането на водата и отводнителните канавки. Ние си спомняме онези кадри  веднага  в дните след катастрофата, когато   някой  направи  експеримент пред телевизионните камери и  изля   вода на пътя на мястото на катастрофата.
Тогава видяхме, че  водата потече надолу по пътя, вместо да потече встрани, към дерето.
Този участък  представлява много остра крива.
Защо излятата вода  течеше  надолу по пътя?
 Защото  според експерти, при тази остра крива, наклонът на оттичането на водата в лявата и в дясната половина на пътя са…различни! Затова водата тече надолу, вместо да се излее встрани, в дерето.
 И при силен дъжд,  когато  пътят е станал мокър и хлъзгав,  ако шофьорът е излязъл от оста на пътя дори само с  едното си колело, то тогава се получава ситуация, при която, двете леви колела на автомобила остават в левия наклон, а двете десни са в десния наклон. И автомобилът става нестабилен. И това е предпоставка за пътен инцидент.
 Затова  при острите криви, наклонът трябва да бъде едностранен. По проект  трябва да е  от 1,5% до 2-3% наклон. И тогава водата ще се оттича към виража на кривата, тоест, към дерето.
И тогава ще има отводняване на пътя, за да бъде той безопасен.
Но, работната група от 13 специалисти е установила, че на пътя ЛИПСВА ОТВОДНЯВАНЕ.
Дали по проект липсва такова, или по проект го  има, но строителят на пътя не го е изпълнил  -  ето, това трябва да отговорят компетентните органи. И да търсят съответната отговорност.
Работната група от 13 специалисти е установила и още един факт.
„ Пешеходното движение се извежда на платното за движение, поради прекъсване на тротоарите при малките съоръжения.Не е предвидена тротоарна конзола, което принуждава пешеходците да вървят по платното и то в хоризонтална крива с намалена видимост.”
Няма тротоар за пешеходците! И това поставя в риск всеки миг хората, които минават от там.
В проекта ли няма тротоарни конзоли или в проекта има, но строителят не ги е изградил? Още един въпрос, чийто отговор трябва да знаят контролните органи. И да търсят отговорност.
Какви препоръки е направила в доклада работната група, сформирана от АПИ?
„ Да се възложи проверка на повърхностните характеристики на пътната настилка за целия път Мездра-Елисейна-Своге-Нови Искър. Институтът по пътища и мостове да проведе изпитвания относно съответствието на характеристиките на вложените в асфалтовата настилка материали с приложимите технически спецификации на целия обект.”
Тоест, отдавна е трябвало държавата да  провери, от коя кариера е пристигнал материалът за повърхностния слой на асфалта и какво качество има той? И има ли несъответствия? А ако има – кой носи отговорността за това?
 И още препоръки четем в Доклада на работната група:
„ Уширяване на проектния габарит на пътя на малки съоръжения.
Да се обърне особено внимание на отводняването, тъй като това е основен фактор за целостта на пътя и пътната безопасност.”
Защо работната група препоръчва да се направи уширяване на пътя?
Да се ушири пътят, това означава, завоят да не е толкова остър и опасен.
Проектът не го ли е предвидил? Ако го няма в проекта, то това е грешка на проекта. Защо тогава е одобрен? И от кого?
Но, ако го има в проекта, то тогава строителят не го е изпълнил.И това би било грешка на изпълнителя. Защо тогава е пуснат в експлоатация обектът? И от кого?
Не е уширен пътят край Своге и не е отводнен. А в горната част на пътя има бордюр, който не позволява на водата да се оттича. Няма и тротоар.
Това е установила работната група от 13 специалисти, назначена от АПИ за инспекция на пътната безопасност.Написали са и препоръки, според които трябва да се дострои пътят с уширение.Трябва да се построи и тротоар. Трябва да се увеличат и водоскоците. А всичко това означава: нов проект, ново строителство и нови пари извън договора.
Защо АПИ публично не е оповестила проверката?
Защо публично не се съобщава, изпълняват ли се препоръките въобще?
Възложено ли е с договор на Изпълнителя на проекта – „ Трейс“  това подобрение на пътя, за да се  знае, че властта реално подобрява пътната безопасност в България? И с какви пари и  за чия сметка?
Или…нищо такова не се прави?
Защото, на въпрос – внесени ли са в Община Своге строителни книжа за дострояване на оня зловещ  завой на смъртта, заместник-кметът на Своге инж. Валентин Михайлов, отговори отрицателно.
Никой нищо не е съгласувал с общината за подобрение на строителството на пътя. Някой се надява да се потули всичко. И да се подмени отговорността за смъртта на 20 души.
Няма да стане.
Валя Ахчиева

bojinkata

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #82 -: Април 03, 2019, 07:29:24 pm »

Иде ли нова опасност за децата ни? - 2

Автор: vigodakovski

Aтаката към семейството и децата ни продължава!
В момента се обсъжда 
Проект на План за действие за 2019 -2020 и
Доклад, отчитащ изпълнението на НППНЗД за 2018 г.
Ето линка

http://www.strategy.bg/publicconsultations/View.aspx?lang=bg-BG&Id=4218&fbclid=IwAR0x-XBENvV_GQcITJOjSghyL3tJiuB_YcQKa3k7GyD-LJ4-6McK8FsD96Y

Четете, регистрирайте се и коментирайте, защото е важно
Срокът е до 18.04.2019 г.
Колкото повече мнения, токлова по-добре.
Не искаме практиката на Норвежките социални служби да пробие и у нас!

Ето избрани мнения от обсъждането:

САМОЗАБРАВЯТЕ СЕ!!!      1. Невъзможно е да се води независима вътрешна политика, особено касаеща деца, на суверена държава с финаносви средства от друга държава!!!
     2. КОЙ И ПО КАКЪВ КРИТЕРИЙ е избирал НПО - партньорите? 
     3. Норвегия и която и да е друга държава не може и НЯМА да диктува възпитанието на децата ни, нито политиките ни към тях, нито вътрешната ни политика, нито съдебната ни система, нито НИЩО!
     4. Ако продължавате да не разбирате - ОСТАВКА!!!

2. Оставка продажни дяволски изчадия!!!
     Няма да ви позволим да наложите норвежката хомосексуална и педофилска гнусотия, която краде деца от любящите им родители, за да ги продаде на развратници! Това е стратегия, която краде деца!

3. Застрашени са децата ни и традиционното семейство! Държавен контрол от соц-а!
       Значи, на първо четене всичко изглежда супер, НО:
Взели сте норвежките пари ( вижте www.eeagrant.org, вижте заложените пари в норвежкия финансов механизъм) - над 1 млрд евро
Значи, правиме Стратегията за детето до 2030, където е заложена ювеналната юстиция е където много места са копи-пейст от норвежкия Барневарн. И вие искате ние да одобрим това:
*Държавата иска да приеме закони, чрез които НПО-та, социални служби и административни чиновници да имат повече права от родителите спрямо децата им!
*Държавата смята, че възпитанието е нейна функция!
*Държавата смята, че самотните майки и бащи не могат да се грижат за децата си!
*Държавата смята, че ако не осигурим достатъчна жилищна площ и отделна стая на детето си, ние не сме добри родители и нямаме капацитет!
*Държавата смята, че ако живеем с нашите родители и детето в едно жилище, то е пренаселено!
*Държавата смята, че е наясно с всички въпроси по сексуалното образование на децата и по – добре от нас ще обясни в ранна възраст на децата ни от какво и как да се пазят!
*Стратегията пропагандира и насърчава АНОНИМНОТО ДОНОСНИЧЕСТВО, както е през социализма и така всеки може анонимно да подаде сигнал срещу вас до властите и вие ще сте виновен „по презумция“. Детето Ви ще бъде настанено в приемно семейство до доказване на Вашата компетентност да бъдете родител! (В Норвегия дават деца и на хомосексуални приемни „родители“.)

*Ще се създатат и електронни досиета на всички деца без изключение, което отново е препратка към ерата на социализма с досиетата за неудобните за властта. Тотален контрол.
НЕ Одобрявам никакви стратегии, закони и нормативни актове, които са основани на норвежки пари, на конфликт на интереси и на обмян на опит (разбирай наши съдии канени на голямо парти и обиколка на фиорди в Норвегия). Не желая да продам детето си на държавата, приемни семейства, който работят това за пари или още по-малкото на гей двойки (както е практика пак в любимата Норвегия.
НЕ Виждам как държавата дава пари на традиционните семейства (и тези със самотен родител) за да подпомага изхранването, обличането и обучението им. НЕ виждам, нищо, което да ми се предлага, а САМО СЕ ИСИСКВА ОТ МЕН като редовен гражданин, данъкоплатец и родител. АЗ СЪМ ЗАСТРАШЕНА!
4. Ювенална Юстиция, северно сияние и балканска душа..        Норвежки финансов механизъм, Уницеф и кои НПО-та са заинтересовани, финансират и настояват ювеналната юстиция да бъде приета в България? Бъдете конкретни. Стратегия за детето на парче ли ще приемаме? Не съм съгласна децата от детската градина да бъдат занимавани със света на възрастните.  Не съм съгласна да настройвате деца срещу родители, да подлъгвате децата със захаросани обещания и в последствие да им нанасяте тежка психическа травма. Този педофилски подход за приканване, няма да питам от къде сте го придобили, вероятно от там, от където идват и парите.. Срещу норвежкият модел за закрила на детето се водят дела в Страсбург, неправомерно взети деца стават причина за влошаване на взаимоотношения между държавите. Цял свят осъжда това, което се случва там с децата. Какъв опит искате да наложите от една порочна система съсипала децата си? Защо все лошите практики?Логиката следва да се учим от грешките и на другите-а те са стотици, сляпи ли се, за Бога?!
Имаме и към момента закони, които успешно биха се справили с насилие от всякакъв тип, стига да се спазват. Това е най-голямият проблем в България, спазване на закони и двойният стандарт при прилагането и не прилагането им. С приемането и налагането на чуждестанни практики в България, финансирани от самите заинтересовани държави, вие нарушавате правата на родителите описани в КРБ. Колко струват децата ни, господа управляващи? Тук шуро-баджанащината ще важи ли?

bojinkata

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #83 -: Април 08, 2019, 07:54:09 pm »

Мега случаен грабеж (видео)

автор: gikotev 

Преди 10 дни НЕК поиска от Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) поскъпване на цената на тока от 1-ви юли с 19,4%. Като първо основание за това компанията посочва брилянтно организирано и проведено от самата нея и настоящата министър на енергетиката мега престъпление, което в искането си към КЕВР нарича ... "събитие със случаен характер".
За по-добър преглед и прочит на доказателствата кликайте с мишката върху снимките:

Това е началото на заявлението, което ви показвам, за да е ясно, че вече ДЕСЕТ дни нито един енерГЕПИен "експерт" не е забелязал и разказал на жертвите мега схемата. А нея я виждаме веднага на втората страница от 24 страничното заявление.

Тук виждаме "крокодилските сълзи" на НЕК, че през 2018-та година ще отчете загуба от близо 116 милиона лева, като почти половината от тяха са пропаднали в резултат на "събития със случаен характер". Всички детайли около организацията и провеждането на грабежа можете да научите от долното кратко видео, от устата на един от основните участници в него и настояща министърка на енергетиката.

А след като изгледате изобличаващото видео се върнете пак тук и вижте този документ, подписан от Теменужка Петкова преди още да стане министър, през април 2012-та г., в качеството и на председател на Агенция за държавна финансова инспекция, с което оневинява хората на Р.Овч. за престъпленията им по схемата АЕЦ "Белене".

Така Теменужка Петкова прехвърля топката към самата себе си. Във видеото тя говори за "други институции и компетентни органи", които би трябвало да разследват щетата, а именно ръководената от нея АДФИ е този "компетентен орган".

Това не е единствената схема изплуваща от заявлението на НЕК към КЕВР с искането за поскъпването на тока, но за днес толкова. Ако на някой това не му е достатъчно може да се върне към двете таблици от дтората снимка, по-горе, и да се опита да открие, къде и как са си "оставили ръцете" дебилните "експерти" от НЕК.

Неразпространяването на това разобличение означава съучастие на всички, които са се запознали с него, на политико-медийно-енерГЕПИйната мафия срещу всички нас.

Приятно гледане!

Георги Котев

http://http://gikotev.blog.bg/drugi/2019/04/08/mega-sluchaen-grabej-video.1652323

bojinkata

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #84 -: Април 12, 2019, 10:23:43 pm »
ВИЖТЕ ДРУГИТЕ ИМ ДЕФИЦИТИ

В данъчните декларации на българските политици отдавна трябваше да има и графа „подкупи”.
Направете им най-сетне тази услуга – за да ви е мирна главата от апартаментни и всякакви други измамничества.
Парадоксално е, обаче тъкмо аферата с апартаментите придава някаква значимост на героите й, прави ги „важни“ – поне в собствените им очи, сигурно се усещат донейде по-представителни – от каруцата, направо в асансьора.
Изтръскайте от себе си представите си за тия хора и трезво ги погледнете. Вижте ги, поне някои от тях, като номинални хорица, да не кажем никакви.
Безкнижници, обаче номенклатурни пиявици.
Цецка Ц. беше председател на Парламента, а сетне и правосъден министър – и това при изначалната й пълна политическа слепота.
Тя става член на Комунистическата партия в края на 80-те години, когато Системата вече видимо се тресеше.
По време на президентските избори /2016/ ронеше сълзи над фалшивата си биография и това ме накара да напиша, че дори „Децата на Арбат“ на Рибаков да беше прочела, нямаше да се вре с такова закъснение под юргана на комунизма.
Тя обаче не само на това е била готова – а дори и да легне в Мавзолея и да гушне Мумията.
След това, вече при закръглената си евроатлантичност и при невероятните си номенклатурни превръщания, сигурно си е повярвала, че и на нея самата трябва да й направят мавзолей – или поне да й отредят някаква стаичка в Пантеона на Падишаха.
Човек да го е срам, докъде ни срутват тия хора.
Сигурно се срамуват и милиони българи, чийто домове в „онези“ години пращяха от книги.
А сега идва германският президент и казва, че знае писателя Георги Господинов, понеже бил превеждан в Германия – и понеже така са му подшушнали пиар гаргите.
Ще му трябват сигурно хиляда години, за да чуе имената на истинските първенци на литературата ни.
Какво сте ги зяпнали в апартаментите – вижте другите им дефицити, които трудно могат да бъдат запълнени.
Никакви хора, но си вярват и се кръстят на собствените си въображаеми икони. Това е цяло чудо.
Преди да нагазят в политиката, сякаш им отстраняват сетивата в някаква тайна лаборатория – за да станат абсолютно нечувствителни към мнението на обикновените хора. Дори хорово да ги ругаят, това изобщо не ги трогва.
Важното е Цветанов да го посрещат трима души с четири букета.
И да приеме в Тервел нови 139 членове на ГЕРБ.
Някое отворено телевизионно предаване трябва да потърси тия смелчаци и един по един да ги разпитат: защо стават членове на тази партия баш сега;
когато им казват лакърдията „Европа ни чува“, доколко се усещат европейци – никак или никак.
Коя точно европейска идея на Цветанов им е най-мила и пр.
Ще се получи чудесно свидетелство за глуповатото притворство на простолюдния днешен партиец.
Отгоре на всичко, публиката веднага се сети, че и самият предизборен слоган/девиз на ГЕРБ /„Европа ни чува“/ е откраднат – там някои, изглежда, кражбата вече я имат за нищо, дали ще свият/скрият пари за апартамент или за нечия идея, все тая.
И това не е само от лакомия, не правете тази грешка – а по-скоро от натрапчив стремеж бързешком да се отдалечат от самите себе си, с цената на всичко.
Представете си ги в едно нормално общество – какъв щеше да бъде ЦЦ, или другото ЦЦ, ако чудото не ги беше споходило. Няма обяснение, защо тъкмо на тях се е паднал големият джакпот на Съдбата.
Но те си въобразяват, че самите те са някакво чудо.
И плещят, плещят, плещят – свирепо екзекутирайки клетия ни език.
Сега мнозина се глумят с новия правосъден корифей на ГЕРБ Данаил/Данито Кирилов. Вместо да се радват на неговата екзотичност.
Наистина, непредубеденият зрител може и да се притесни, когато го види за първи път – той сякаш е попаднал в Парламента случайно, забравили са го от някаква група, посетила „храма“в „Деня на отворените врати“.
Той непрекъснато излъчва някакво простодушно въодушевление от даровете, с които го е претоварила Великата Българска Случайност.
Има право да е възторжен – но това му пречи сам да прецени дали заслужава поста на министър на правосъдието.Съвсем пък не му остава време да си представи, как ли изглежда в очите на околните.
Подобни екзалтанти сякаш си мислят, че хората са кьорави, така се държат с тях.
Нормалният човек цял живот дискретно се съизмерва с житейския пример на някой свой герой.
Тия се съизмерват само със себе си.
Готови са да се качат направо на Небесната Камбанария. Откъде това налудно самомнение, бре, как го отглеждате?
Хора като този Дани носят някаква мистерия в себе си – и това се дължи най-вече на начина, по който тараляскат езика, а сетне и на всичко останало.
Дори и Падишаха не може да ги разбере, а той е работил с всякакви идиоти. Иначе нямаше да сме свидетели на следната главоблъсканица:
Цецка я натирват заради евтин апартамент от „Артекс“, а на нейното място отива Данито, който пък е бил адвокат на „Артекс“.
Това е лудост и не е лесно тя да бъде обяснена.
Истински фурор предизвика едно от откровенията на Данито – за опита му да целуне ръката на Бойко, когато научава, че вече е новата Цецка.
Искал да я целуне, без да я целува.
Анализът на някои негови фрази може да доведе човек до екстаз, стига да успее да се добере до техния смисъл.
Този човек някой ден могат да го направят и министър на езика.
Той дори може, в паузата между две съдебни реформи, да измисли един специален език, на който да говорят само такива като него.
И по този начин да дадат възможност на Европа още по-добре да ни чува.
Защо, все пак, тия говорят толкова недодялано?
Защото езикът не им е нужен, той е един излишен инструмент за тях и могат да се отнасят, както си искат с него.
Те нямат нужда да разговарят и да бъдат разбрани.
По друг начин се прави политиката тук, те и без всякакви думи могат да я въртят насам-натам.
А дърварите, които се самопредставят като „пропагандатори“ на ГЕРБ, толкова се шашардисаха, че с основание могат да им отредят челно място в новото издание на книгата за рекордите на Гинес – в раздела „Политически идиотизъм“.
Успяха единствено да съчинят глупостта, че Нинова предложила 30 милиона на Михаил Миков, за да се оттегли навремето от шефския пост на БСП.
Идиоти, пребройте се.
Много са уплашени тия миризливи душички от перспективата да се превърнат в двойни ренегати.
Гризаха цървулите на Падишаха, сетне ги близаха, сега отново се очертава първото.
На път са да девалвират/изкормят и думата „морал“.
Изведнъж стана ясно, колко несръчно е изплел мрежата на ГЕРБ Цветанов – тъкмо по своята си семпла кройка.
Избранниците му изглеждат тия дни като попарени и само повтарят като папагали едно и също: „Ние имаме морални стандарти, затова си подаваме оставките“ – колкото да стане ясно, че за никакви стандарти и оставки не става дума, на някои дори им личи, че за първи път се сещат за тия неща.
Но го повтарят, защото така се изрази Бойко и после се зае да ги стандартизира чрез натирване.
На него доста работа му се отваря – ако иска да закърпи донейде Мрежата. Така е, когато десет години я оставяш друг да я мята.
Кеворк Кеворкян
https://www.facebook.com/kevorkkevorkianVN/posts/1180552975458138?__tn__=K-R

bojinkata

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #85 -: Април 14, 2019, 09:34:57 am »
Периферни транзакции или как ни превземат?!:

Корените на концепцията се криеха в Проекта за развитие на тероризма на Агенцията за високотехнологични проекти в областта на отбраната /АВПОО/, а идея е много проста: страните от третия свят , а  и не само, трупат дълг, огромен дълг, към САЩ И СБ. С огромни лихви.  След това нови заеми и още по-големи лихви. Този омагьосан кръг е  причинил икономически колапс и граждански войни в не една  и две бедни страни. В момента в който тази страна се окаже интересна  за Запада, тя се засипва от златен дъжд. След това дълговете започват да се искат. Страната не може да ги върне и държавата преминава на "външно управление", т.е. нейните природни богатства, земя, икономика и хора стават собственост на чуждия капитал.
Кристофър Уиткомб
Много познато звучи, нали? За туй герб теглят безогледно кредити, които потъват в личните сметки на управляващите! Но ние вече сме колония, превзети!

bojinkata

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #86 -: Април 21, 2019, 09:00:22 pm »

И Каракачанов лъсна с мезонет и „тайна“ тераса на смешно ниска цена… ДОКУМЕНТИ

автор: varg1

И вицепремиера Красимир Каракачанов се оказа с имотна продобивка от 2017 г., на смешно ниска цената. Освен това и той не е декларирал тераса от 117 кв.м., досущ като шефа на КПКОНПИ Пламен Георгиев, пише сайтът Биволъ.        Имотната придобивка е излязла на Каракачанов по 380 евро на кв.м. По същото време апартаменти в същата кооперация са се продавали над 1200 евро на кв.м. Според информацията в Кадастъра на кадастраления номер излиза апартамент на две нива с първо ниво 149,25 кв.м. и второ ниво 61,02 кв.м. и тераси 117 кв.м.
Дори без терасите сделката за 210 кв.м. жилище на такова място и с такова местоположение – мезонет на последен етаж, няма как да струва декларираните 1150 лв. на кв.м. В същия блок, същата фирма “Софметал 07” е продала апартамент от 70 кв. м. през 2017 г. за 176 024 лв. или над двойно по-скъпо – 2514 лв. на кв.м., при това не става дума за мезонет с огромна тераса.
Пред КПКОНПИ  действащия вицепремиер и съпругата му, която е прокурор в Апелативен съд – София, са декларирали, че са заменили друг мезонет с площ 164 кв.м., оценен на 114 273 лв. Освен това двамата са доплатили на фирмата по договор по 35 000 лв. Сумата на заменката и доплащането е 184 273 лв. и не се връзва с декларираната цена от 264 273 лв. В имотния регистър пък е вписана друга цена – 243 048,6 лв.
Относно терасата на Каракачанов няма никаква следа в неговата имотна декларация. Ако обаче се отчете и квадратурата й, сделката на вицепремиера пада на под 400 евро на кв.м. Възможно е той също да обясни, че това са „общи части“ както направи шефът на КПКОНПИ Пламен Георгиев.
Фирмата “Софметал 07”, която е заменила апартамента е на Димитър Немски. Тя наследява фирмата “Кемстийл”, която се занимава със скрап и през 2014-2015 е имала лиценз за износ на оръжие.

Източник: bivol.bg, Фрог нюз

https://frognews.bg/novini/karakachanov-evtin-mezonet-taina-terasa.html

bojinkata

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #87 -: Април 27, 2019, 04:00:08 pm »
 https://www.lentata.com/page_14461.html

Журналистка от САЩ заби мощен шамар на Бойко: Г-н Борисов, Вие сте само временно на власт! Татяна Кристи, offnews.bgГ-н премиер, нека да си поговорим по повод Вашето държане с медиите.
Тъй като аз не съм представител на нито една медия в България и съм американски журналист (учил журналистика в САЩ, работил за американски медии и бил собственик на такава в САЩ) няма как да ме обвините, че някой ми дава „опорни точки“ в България.
Нека да Ви кажа едно нещо, за да Ви предпазя от бъдещи грешки, докато все още сте някакъв фактор в българската политика: Медиите в демократичните общества са отделна власт – те не служат на никого, а когато прокарват някакви конкретни идеи – леви, десни, либерални, консервативни, религиозни, и т.н. – те официално го обявяват в „предмета си на дейност“, така че всички да знаят кой стои зад тях, кой е собственикът и откъде идва финансирането им.
Това официално се афишира пред публиката.
Може би никой от Вашите пиари или съветници не ви е казал, че държането ви с журналистите е отвратително, но приемете от мен един безплатен съвет – НИКОЙ политик в западна демократична държава не би си позволил да се държи с журналисти както вие си позволявате!
А ако би посмял, би бил принуден веднага да си подаде оставката.
Медиите не са там, за да Ви е комфортно! (освен, разбира се, придворните, които ползвате за лични гримьори).
Но нека да не говорим за тях.
Говорим за малкото качествени журналисти в България, които въпреки всички пречки, се опитват да държат сметка на политици и на Вас включително.
Това им е работата!
Те не са Ви клакьори, те не са там, за да ви е приятно.
Напротив!
Те са там, за да Ви изпотяват и за да ви държат сметка.
Те са посредникът между гражданите и Вас – политическата класа—която години наред показва много слаби резултати по държавност, върховенство на закона и защита на изконните демократични ценности.
Вашата роля не е да нравоучителствате какви въпроси да Ви се задават, Вашата роля не е да им се карате.
Вие имате само два избора – първи – да им отговорите и втори – да не им отговоряте на въпросите – с всички произтичащи от това последствия.
Не е Ваша работа да им се бъркате в работата!
Нито е Ваша работа да им казвате какво трябва да Ви питат.
С широко отворени очи и зяпнала уста Ви слушах речитатива в село Ябланово към журналиста, задал въпрос за Изборния кодекс и искам да Ви уверя, че възрастта на кметовете в региона или асфалтираните пътища до село Ябланово нямат абсолютно НИКАКВО значение за бъдещето на нацията на фона на недемократичните закони, които се приемат в парламента, зад които заставате и Вие и Вашата партия.
Изборният закон в България е най-горещата новина в страната в момента.
Той е и във фокуса на международната преса.
От това как е направен, зависи дали в България ще има честни избори и дали на всички граждани ще им бъдат гарантирани конституционните им права.
Въпросът на журналиста към Вас беше повече от резонен.
А държането Ви с пресата беше скандално, достойно само за политици от едни Задунайски губернии (и тук не говоря за Румъния).
Дали Ви харесват медиите или не, Вие сте длъжен да се съобразявате с тях, защото Вие, както и всички останали политици в България, сте просто един временен наемен работник.
Нито повече, нито по-малко.
Избийте си от главата всякакви мании за величие, за недосегаемост, за привилегированост или специалност.
Вие сте временен служител на народа.
И може да бъдете сигурен, че ако продължавате с арогантното си поведение спрямо журналистите, ще дойде момент, в който те ще почнат да напускат демонстративно пресконференции и интервюта с Вас и това моментално ще лъсне в световните медии и после ще се чудите какви опорни точки да измисляте пред евро-атлантическите си партньори.
И запомнете, светът не се върти около Вас, а се върти около суверена, чието продължително присъствие на жълтите павета през последните години съвсем не е случайно.

bojinkata

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #88 -: Май 11, 2019, 09:44:10 pm »
Бъзикилийкс – Истината такава, каквато можеше да бъде!? ~ Или частна теория на НЕвероятностите!

Четете! Четете! Уникално интервю на премиера Борисов в навечерието на евроизборите. https://neverojatno.wordpress.com/

Автор: nikikm 

09 четвъртък май 2019

Във връзка с предстоящите европейски избори премиерът Борисов се съгласи да отговори на няколко въпроса зададени от нашия сайт:
– Г-н Борисов, как смятате, кои са най големите ви постижения за близо 10-те години в които управлявате България начело на ГЕРБ и кой са пропуските ви, в контекста на предстоящите европейски избори?
– Мисля, че постиженията са ясни на всички, това са пътища магистрали, метрото, северната тангента, южната дъга, източната полуос и западният периметър. А най-големият ни недостатък са мостовете. Забравихме да строим мостове и съм благодарен на папата, че дойде и ни отвори очите, колко важни всъщност са те. Аз лично му обещах, че в края на мандата ще ми казват Бойко Фичето.
– Всъщност много хора ви критикуват, че България се обзелюдява, има много населени места, където вече не живее никой. Дори папата говори за демографска зима в България?
– Не разбирам какво ми намеквате. Ние живеем във века на мобилността, напълно нормално е хората да се струпват и живеят на места, които им харесват и да напускат местата, които не харесват. Въпреки всичко, ние сме прокарали пътища до всички кътчета на нашата държава и днес всеки от нас, може да отиде до най-дивата пустош, където човешки крак не е стъпвал и всичко това благодарение на пътищата, които построихме, магистралите, северната тангента, южната дъга, западния радиус и източния диаметър.
– Да но раждаемостта пада, скоро няма да имате електорат, а и здравеопазването какво мислите за него, българите са освен изчезваща и все по-болна нация?
– Аз не виждам проблем, които иска да ражда създали сме му условия, има пътища до всички болници, ако не искате да раждате в болница викате бърза помощ и те идват у вас, щото и до вашата къща път съм прокарал. Така че, както казах, който иска да ражда да ражда, който не иска няма проблем, на югоизточните граници желаещи за българско гражданство, колкото искаш. А болните също могат да ходят на доктор, където си изберат, пак ще се повторя пътища има до всяка болница, направили сме магистрали, северната тангента, южната дъга, западния котангенс и източния синус.
– А за образованието бихте ли казали нещо, все повече родители се оплакват, че нивото на образованието пада, а в същото време децата се затормозяват с неадекватни учебници?
– Аз лично не съм чул подобно нещо, пътища има до всяко училище, дори тротоарите сме асфалтирали, така че който иска да учи да може да отиде да учи, дори и в най-големия дъжд без да се окаля. Аз всяка сутрин виждам родители, които карат децата си на училище по нашите пътища, по магистралите, по северната тангента, южната дъга, западния косинус и източната симетрала.
– А какво ще кажете за липсата на инвестиции в държавата. Има статистики които сочат, че все по-малко чужди капитали влизат в страната, а дори тези, които са били тук, полека се изнасят?
– Не знам за какво говорите, създали сме условия да може да се развива бизнес навсякъде. Днес всеки бизнесмен може да стартира своят бизнес, където реши, защото навсякъде има пътища, а за бизнеса е най-важно да има пътища, магистрали, северната тангента, южната дъга, източната ъглополвяща и западната допирателна.
– А какво ще кажете за нивото на заплащане в България. Славим се като страната с най-ниските заплати в Европейският съюз?
– Благодарение на пътищата, днес всеки може да си търси работа в цялата страна и да отиде там, където му предлагат повече пари. Именно благодарение на пътищата, магистралите, северната тангента, южната дъга, западната височина и източната медиана, постигнахме мобилност на работната ръка.
– Да, но цените на стоките от първа необходимост нараснаха неимоверно много през последната година, също и на енергоносителите и битовите сметки. Как ще коментирате това?
– Да цените растат, но расте и конкуренцията, а от там и цените падат. Въпрос на желание е да откриеш магазина с по-ниски цени. А пътища има до всеки магазин, качваш се в колата и обикаляш, по този път, по другия, по магистралата, по северната тангента, южната дъга, западния квадрант или източния корен квадратен.
– А какво е посланието към българите избрали да търсят щастие в чужбина. Как ще ги накарате да се върнат в България?
– Аз мисля, че те виждат, колко много сме постигнали, свързали сме нашите пътища с европейските коридори и връщането в България никога не е било толкова лесно, кеф ти по магистралата, кеф ти по южната дъга, кеф ти по северната тангента, по източния тъп ъгъл или западния овал.
– А какво е посланието, което бихте отправили към българските граждани в навечерието на евроизборите?
– Да пътуват! По нашите пътища, по магистралите, по северната тангента, южната дъга, западния конус и източната елипса. И да видят колко много сме направили за страната, асфалтирали сме я вече почти цялата.
« Последна редакция: Май 11, 2019, 10:09:55 pm от Веско »

bojinkata

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #89 -: Май 17, 2019, 11:25:58 am »

"Новият закон"

Автор: mt46   

.
Детската полиция ни пази... В приказка за 3 клас!

В читанка се появи приказката "Новият закон" от Кристине Ньостлингер

Обновена: 16 май 2019 14:15 | 16 май 2019 13:45, Екип на Dnes.bg

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10217016579065612&set=a.1112851580437&type=3&theater

Снимка: Facebook

Социалната мрежа отново е като разбунен кошер. От вчера във Facebook се разпространява приказката "Новият закон" от Кристине Ньостлингер, публикувана в Читанка за 3 клас, издание на "Анубис", в която се разказва за създаването на детска полиция. Авторският колектив е С. Здравкова, Т. Власева, Ю. Спиридонова, В. Славова.
След вчерашното категорично заявление на премиера Бойко Борисов, че Стратегия за детето няма и проектът тепърва ще се консултира в широк кръг, в учебниците се оказа, че вече има текстове, съставени по нейните предписания.

Снимките, които се споделят в мрежата, са качени от разтревожени родители, чиито деца изучавали приказката в училище.

Главните герои в нея са добър, ревящ цар, към когото се обръщат с "шефе" или "папа" и деца, за които той иска да изготви закон за защита. А новият закон постановява: "Възрастните не бива вече да бият децата и да им се карат. Забранява се също да им се подиграват и да ги оставят сами, да ги ръчкат за щяло и нещяло и да не ги вземат насериозно.“

Но тъй като никой не спазвал закона, царят създал "Тайна полиция", която да следи за него. И всички възрастни вече трябвало да спазват закона, защото преоблечени доброволци плъзнали навсякъде и слухтели… и донасяли.

И за "хепи енд" - всички възрастни се научили доброволно, без принуда да спазват закона, станали любезни с децата и "хората заживели задружно и щастливо".

Според пост на писателката ни Никол Данева във Facebook, Кристине Ньостлингер (1936-2018) е австрийски автор, а текстът в оригинал е взет оттук: Ein neues Gesetz. In: Christine Nцstlinger, Jutta Bauer: Ein und Alles. Ein Jahresbuch mit Geschichten, Bildern, Texten, Sprьchen, Mдrchen und einem Tagebuch-Roman. Beltz & Gelberg, Weinheim 1992. S. 111.

"В методичните указания как да се работи с приказката, е казано, че независимо дали Конвенцията за правата на детето е ратифицирана или не, това малко се отразявало на конкретните преживявания на децата в тяхното ежедневие. И съответно ролята на учителя е да доведе до съзнанието им, че и те имат права, че има хора, към които могат да се обърнат.

На пръв прочит всичко това (за правата на децата) звучи добре. Пред нас обаче стои въпросът КОИ трябва да бъдат тези хора. И какви точно цели ще преследват. Или всичко пак ще опре до пари, превеждани от чужбина (вижте им сайтовете и откъде им идва финансирането)", пише в поста си българската писателка.

А коментарите в мрежата изобилстват от възмущение, гняв, недоумение...

"Текстът е пълна гавра! Нито езикът на който е написан, нито съдържанието могат да обогатят с нещо детето. Жалко е какви гнусни и плоски думи се използват, а за словореда и правописа дори не е необходимо да се споменава. Толкова ли нямаше с какво да обогатят любопитния детски ум, та с тази помия отрано го пълнят!!! Отвратена съм!!!!!"

"Читанка за трети клас. Това е дъното! Крайно време е да има допитване до родителите на кое издателство да бъдат учебниците, след като Законът допуска такъв избор! Погледнете за какъв изказ става дума, за какво опростачване .... При толкова богато народно творчество, при толкова прекрасни автори и произведения, децата ни да изучават такъв боклук, е недопустимо! Изцяло тенденциозен текст, видимо от километри..., толкова долнопробно за четене! А въпросите към текста ги е мислил някой още по-голям умник...."

Dnes.bg се свърза с издателство "Анубис" за повече информация. Обясниха ни, че: "Читанката е далече от телефона и ще трябва време да се провери". Но ни обещаха да се обадят допълнително. Редакцията ни изпрати и запитване до МОН с въпроси кой е одобрил учебника и неговото съдържание, и с какви аргументи.

Автор: Екип на Dnes.bg

Прочети още на: https://www.dnes.bg/obshtestvo/2019/05/16/onlain-shum-detskata-policiia-ni-pazi-v-prikazka-za-3-klas.410470

Тагове към темата: