Apocryphal Academy

Автор Тема: Аналогии между точните, хуманитарните и човекоопознавателните науки  (Прочетена 1892 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Psyhea

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
Цитат
Все едно говорим на различни езици, което е лошо, защото ми се случва, когато се опитвам да говоря разбираемо с жени с "обзел" ги Анимус.

За първи път чувам за жени обзети от Анимус.
 kipenzov,моля за разяснение.

kipenzov

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
И се надявам да е предложение!
Защото сферите, отразяващи двумерната повърхност без начало и край, бяха следващата стъпка в "запознаването" ми с Идеята за статично време-пространство.
 Защото "светлинния конус" на развитието на елементарно събитие в 4-мерното пространство, неизбежно води до "по-окрупнената" форма на сферата, чийто център се "явява" началото-Големия взрив-Сътворението, а радиус-векторът е "големината" на фактора време в сферата на подреденото/статичното/ време-пространство, "незнайно от кой" и представляващо "отделна индивидуална Вселена, обединена около Сингулярност - съдържаща Всичко което Е.
 И различните "светлинни конусчета", които го изграждат са "възможните сценарии" на животи, от които си избираме кога и кой да "изживеем", но Изборът е от съвсем друга перспектива, спрямо сегашната ни. Избор, отвъд времето и пространството - там, от където "идваме" всички, независимо дали си "го спомняме".
Просто ВСИЧКО, което вършим, като рефлекция ни се връща обратно. Когато Психея постна картинката на "сферите" вече изпитах на свой гръб, действията ми спрямо Ламбда, когато "в нетърпението си" споделих концепцията за "движението" преди той в повествованието си да я е развил от първо лице!

Явно извинението ми в "Дигиталното програмиране" не е било достатъчно искрено, за това идва изкуплението!
« Последна редакция: Март 22, 2018, 07:58:19 pm от kipenzov »

kipenzov

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
Психея, току що видях, че си постнала!

Дадох линк към статията за Анимата-Анимуса в wikipedia.
Но ако те интересува имам статия на Юнг, отпреди да се издигне хитлеризмът, която може и да ти е интересна
https://drive.google.com/open?id=0BwcveiwoIxepQWFkajBCbXQ2ZDA

kipenzov

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
Жалко, поредна моя грешка!
Сега загледах, че статията е от 50-та година! Поне 5 г. след Падането на Берлин. Принципно не ти я препоръчвам, щото по тва време вече работи и с "Центърът за психично здраве"!?! Тависток.

Мила

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
И се надявам да е предложение!
Защото сферите, отразяващи двумерната повърхност без начало и край, бяха следващата стъпка в "запознаването" ми с Идеята за статично време-пространство.
 Защото "светлинния конус" на развитието на елементарно събитие в 4-мерното пространство, неизбежно води до "по-окрупнената" форма на сферата, чийто център се "явява" началото-Големия взрив-Сътворението, а радиус-векторът е "големината" на фактора време в сферата на подреденото/статичното/ време-пространство, "незнайно от кой" и представляващо "отделна индивидуална Вселена, обединена около Сингулярност - съдържаща Всичко което Е.
 И различните "светлинни конусчета", които го изграждат са "възможните сценарии" на животи, от които си избираме кога и кой да "изживеем", но Изборът е от съвсем друга перспектива, спрямо сегашната ни. Избор, отвъд времето и пространството - там, от където "идваме" всички, независимо дали си "го спомняме".
Просто ВСИЧКО, което вършим, като рефлекция ни се връща обратно. Когато Психея постна картинката на "сферите" вече изпитах на свой гръб, действията ми спрямо Ламбда, когато "в нетърпението си" споделих концепцията за "движението" преди той в повествованието си да я е развил от първо лице!

Явно извинението ми в "Дигиталното програмиране" не е било достатъчно искрено, за това идва изкуплението!

Привет, kipenzov!

Докато четях това, което пишеш, направих някаква "интуитивна връзка" с прочетеното тук преди време:

Цитат
През април руските астрономи съобщиха за успешно регистриране на водни молекули в далечната галактика NGC 4258, намираща се на разстояние 24 милиона светлинни години от Земята в посока на съзвездието Ловджийски кучета. Откритието е направено от учени от Коуровската обсерватория на Уралския федерален университет (УрФУ) заедно с колегите им от Астрокосмическия център на Физическия институт „П.Н. Лебедев” към Руската академия на науките, също и от САЩ, Полша, Холандия и Китай.Какво означава вода в далечна галактика? Според думите на ръководителя на програмата по изследване на космическите мазери (международен термин във физиката, виж последния абзац – бел. ред.) в рамките на проекта „РадиоАстрон“ – главния научен сътрудник на астрономическата обсерватория на УрФУ Андрей Соболев – това не е на всяка цена свидетелство за съществуването на възможност за зараждане на живот. „В дадения случай излъчването на водата беше регистрирано в областта на свръхмасивна черна дупка. Живот, подобен на нашия, в такива условия е невъзможен“, поясни Соболев за „Руски дневник“. 
https://bg.rbth.com/2015/05/06/astronomi-nameriha-voda-v-dalechna-galaktika_95439

Ще ти бъда благодарна ако коментираш това, което пише в цитираната статия. Ако сметнеш, че не това е мястото да цитирам този материал, нека съотносем въпроса към подходящата тема.

Аз не разполагам със задълбочени познания по въпроса. Тогава, когато попаднах на статията ме занимаваше отношението на взаимодействие при Черната и Бяла Дупки, поради една идея, която все още се опитвам да провидя, става въпрос за т.н преходи в "червееви тунели". Имам някои видения, които все още работят в мен и някак вътрешно доизграждам картина.

Сега начевам да прегледам написаното в АА по въпроса  за времето. Това, което за мен е интересно е, че при прехода извън "невидимия вътрешен сектор" на първична сфера, преди да достигне това "извън" се случва сблъсък в  нещо като стена, но тази стена е необозрима!  ... Дъгата, за която говориш е равностойна на инерцията на момента, който се равнява на радиуса от центъра, до "стената" на вътрешността на системата (безпрепятствен ход, вътре в сферата). "Понасяйки се" "извън" предела си, "субстанцията" забавя хода си, топлината преминава във видими обекти, хода продължава, докато инерцията, приета при вътрешното движение спре, замръзне в точка (да речем δ), където формира нов център, нова сфера. Това разстояние е горе долу три пъти (π), от центъра на първата сфера до втората (много стилизрано, защото съм неука, но съм пробвала да го чертая с пергел и транспортир!). Помежду първоначалната точка (кръщавам я α),  до точка δ, се ражда нова точка, да речем φ... Тази точка е свързващото звено помежду отклонението от α -δ. Бъдещото случване ще се завихри в този цинтър, до преобразуването си в нов първичен център. Така цялата система последователно точка по точка се разгръща, в дъги. (като последователно е видна/безвидна: една от сферите е видна, едната е бизвидна, новостроящата се е бъдеща нова. Продукт на "дъгата" от ускорението от α).
Тези дни, докато си драсках, забелязах, че числото 666, (точно в три стъпки гради това число), всъщност спряга този модел, защото това са общо взето и геометрично три шестостена, два и трети... , които ако приложиш в статична графика градят сферите, взаимно... И те градят една цяла нова, една нова сфера от взаимното си преливане, подобно пясъчен часовник и се заиграх снощи да пробвам да си го изобразя, сега ще ти поставя едно нескопосано изображение, но толкова можах засега:

Мелачка за подправки в ефект "ротация"

Забележете, че "сянката" на мелачката в изображение 1. "играе ролята"/изглежда  като един от въртящите се ръкави (не знам дали ми се разбира). Т.е двете половини, пресечени централно имат отражение (разливане, след прехода "извън" и дъгово движение, вече!) и аз твърдя,че вътрепребиваващо това дъгово движение е само един вътрешен безвиден импулс, чисто съзнание, но "пратен"/изстрелян като със лък извън "себе си" се движи дъгово, криви и спирали... вече троично 2 вътрепребиваващи в 1 цяло (безвидно)+1(отражение на (1+1). Религиозно/доктрина това следва да се определя като Бог - Дух и Син... Пребиваване в Единство, Намерение-Логос изпратено като стрела/електрична стрела (ето я идеята за вода, заради което поставих линка със статията), и матерна субстанция, която изведена извън застива във форми, според отдалечеността от своя първичен център - "разпъната кръстно светлина/съзнание (фрактално)" - координатна матрична система = време/пространство - анима/анимус... Делене на Адам Кадмон (Андрогин, говоря за космшческото понятие, пренесено, съотнесено в микросистемите "Каквото горе, това и долу, и обратното")

Формата е пясъчен часовник (правя асоциация с Черна/Бяла дупки и "смилането" на субстанция.

Мелачката в "по-реално" изображение

Тези дъги са проекции на "съзнанието", опъна на вътрешното присъствие, надвишило интензитета на системата и пробило извън. (намерих пждобна идея тези дни в Бхагават Гита, но още не съм го превела, случайно попаднах в текст към някаква музика)

Една и съща субстанция се проявява като светлина, звук след като излезе извън себе си, след което и веднага след пресичани стената (прилична на огледало!) се ражда време/пространственото кривене, което не спира, докато тази дъга не заеме присъствие във всяка светлина и форма.

Ще се опитам тези дни да го "събера" в по-точни думи!

П.П: За Анимус и Анима. За мен това е същия вид взаимодействие каквото е и помежду движещата се отделеност и първичната цялост.
Това, което знам е, че обичайно дефектите, кото отчитаме у другите, вече сме припознали у себе си (при някои това е осъзнато може би или на някакъв етап  безсъзнателно.). Т.е това, което аз не харесвам у някой, по всяка вероятност е част от нещо, в мен, коеко аз не разбирам, не осветявам и т.н. и сега то се появява насреща ми в отговор на моята сянка, като една външна възможност, проектирано, за да го провидя, а не за да се вкопча в самооправдания или бягство от себе си.

Не го разбрах много това аз собствено какъв тип съм, според теб, но добре, ти така си ме видял, няма лошо, дано провидя. Аз чета и премислям. Това, което е ценното, че всичко, което казваме някому е част, възприета в картата на нашия опит. Мислех да ти кажа това, но имам притеснение, че ще ме разбереш относително точно. Този тип жена, която описа някак си се явява вид  невъзможен, но за твоя тип характеристика, т.е има нещо дразнещо, което е най-вероятно разпознато от твоя светоусет (приемам да речем, че аз съм този тип, "обсебен" от анимус или както и да е, не го разбрах добре), този тип обаче не сработва с теб(то ясно, че ако не е адекватен в себе си някой, то трудно ще сработи с друг, но в случая говоря конкретно за този типаж). Аз мисля, че освободени от тези игри анима-анимус, ние като човешки същества бихме могли да общуваме цялостно, не като отделеност на две болности, а като две интегрирани ин-ян душевни цялости, възприемащи насрещното послание с чисти очи. Чисто съзнание, във всеки съответстващ момент. (Тогава нивата на магнетично взаимодействие се пренасят равномерно, а не като откос в две крайни позиции). Т.е днес, когато аз пиша с теб, аз приемам, че все едно ти си нов човек. Аз знам, че ти си kipenzov от предишната ни дискусия и ние сме имали  неточно съвпадане на импулси/неразбирателство", довело до известен душевен дискомфорт, но днес, когато ти пиша, аз пиша на kipenzov, какъвто той е днес, защото ти може тази сутрин да си се събудил със съвсем нов поглед, това се отнася за всеки и за мен също. И затова, да, аз ще се съобразя и ще прегледам това, което ми пишеш за мен. Едновременно с това аз няма да изпитвам никаква тягост от това, защото аз избирам да не пренасям моите несмлени вътрешни конфликти в днешния ден и да обрамча разговора ни с тях. Приемам те като нов човек, защото всеки миг ние се обновяваме, и ми е невъзможно да изпитвам каквото и да е чувство на неприязан или конфликт спрямо теб. Разбираш ли? Това ново-раждане всеки ден ме освобождава от интригата, породена от моята ограниченост на възприятията! Аз не искам да те вмествам в рамките на моята ограниченост. Вместо това аз избирам да преоткривам всеки ден нещо в теб, което е ново, и може би хвърля вече светлина върху онзи момент на неразбиратилство, който се е бил породил в "миналото"/"несъзнаваното (фракталната осъзнатост, светлина/сянка). Как да видя промяната ако сложа капаци като ущипана мома?!

П.П1: Имам не добра интернет връзка тези дни! kipenzov, Казвам това, защото не искам да останеш с впечатление, че нямам отношение към отговорите ти, напротив! Имам какво да науча. Чета, когато ми се отдаде възможност, може би съм твърде бавна, но препрочитам и
търся да изправя кривиците, които съм усетила, че допускам!

Psyhea

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
Психея, току що видях, че си постнала!

Дадох линк към статията за Анимата-Анимуса в wikipedia.
Но ако те интересува имам статия на Юнг, отпреди да се издигне хитлеризмът, която може и да ти е интересна
https://drive.google.com/open?id=0BwcveiwoIxepQWFkajBCbXQ2ZDA

Дам..Само,че аз не те питам какво значат думичките Анима и Анимус, а те попитах какво значи жена обзета от Анимус?
Ти използваш словосъчетанието,значи знаеш каква е жената която е обзета от Анимуса.
Просто обяснение с две изречения,не линове към статии плс..

kipenzov

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
Психея, ,,думичките'' Анима и Анимус са понятия охарактеризиращи АРХЕТИПИ.  Можеш да провериш какво се има предвид под архетип. Юнг в статията,която ти шернах е дефинирал смисъла, който е вложил в това понятие. Ако не ти се чете ще го обобщя накратко. Архетипът е ,,потенциал'' или може да се каже ,,форма'' на първична идея, която съществува в най-дълбокото поле на несъзнаваната част от психиката ни - колективното несъзнавано. Там, където са идеите, чийто ,,навлизания'' в чувствения ни свят под формата на АРХЕТИПНИ ПОТОЦИ, предизвикват модели на поведение, които ние или осъзнаваме или както е по-често срещано НЕ го осъзнаваме. Смея да твърдя, че вие с Мила не ,,си позволявате'' да го осъзнаете. Най-малкото щом това са ,,думички'', предпочитам да приема за себе си, че не сте обърнали нужното внимание, за да разберете смисъла на понятията, а не че не можете да го разберете.
Вложи малко личен труд за вникване или както Мила се изразява -,,провиждане'', преди да ,,изискаш'' някой друг да го обясни и ти да го коментираш.
Опосредстваното НАМЕРЕНИЕ в Битието се изразява като Действия. Ако мислите ти отразяваха искрено намерение ,,да разбереш'', действията щяха да са насочени към внимателен ,,прочит'', а не към желание за ,,поднасяне наготово''. Освен, ако молбата за повече инфо не е продукт на други намерения!

kipenzov

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
Мила, донякъде ,,говорим'' за едно и също ,,нещо'' и от известна перспектива, това което споделяш в частта за ,,импулсът, който излиза от сферата'' на разстояние три пи, горе-долу обиколка и половина в права линия от центъра на първата сфера, може да се приеме допълнително разширяване на идеята, под формата за ,,раждане на нови Вселени''. Можеш да намериш аналогия в произлязлата от Струнната теория - Теория за мултивселените.
Принципно, в ,,образът'' на Вселената като сфера съм ,,вложил'' гледната ми точка от 4-мерната перспектива. Триизмерният свят на материята, такъв какъвто го познаваме, е отразен в двумерната повърхност на сферата, само за да мога да дам визуална представа за 4-тото измерение на Времето, което в някои езотерични тълкувания е Измерението на проявлението. А физическото значение на триизмерното ни материално пространство в двумерната повърхнина на сферата е Моментът от време, в който наблюдаваме. Сещаш се, че радиусът на сферата в настоящия момент съответства на да речем 14млрд. год. / по Реципрочната с-ма на Дюи Ларсън, която е качил Ламбда в Библиотеката е различно, но това е друг въпрос/.
Наадявам се да има някаква представа вече какво имам предвид под ,,модел на статично време-пространство'', който започнах да споделям още в темата ,,Мисъл формите'' и продължих и в Екзистенциалните гледни точки, та и във Времето е енергия. Пък ако успееш да ,,откриеш'' апокрифното евангелие, в което е заложена подобна идея, ще ,,преживееш'' смирението ми пред факта, че не ,,откривам топлата вода'', когато разбрах, че не казвам нищо ново - просто преживявам по мой си начин неща ,,отдавна споменати''.
Харесва ми, че сама си стигнала да извода ,,да облечеш'' в по-разбираема форма идеите, до които си достигнала, защото щях да ти го препоръчам. Както и да ,,откриеш'' физическото им значение в Битието, което споделяме и което наричам ,,консенсусна реалност'', поради аргументи които съм споменавал вече и тук във форума. Ще предложа допълнително само една ,,връзка'' : червеева дупка - тунелен преход - квантово нелокално взаимодействие - ERP корелация- всичките понятия са синоними.
Пак ще повторя по друг начин, че по никое право не произтича ,,задължението ми'' да подържам обща комуникация, още повече пък да ,,приемам'' проекции като дефиниции за собствената ми същност от външни източници. Правя го за ,,да се огледаш'', защото смятам и виждам, че доста си ,,напреднала'', но циклиш в мислите, а не предприемаш съществени действия ,,да откриеш в действителността''.
Повтарям го, защото пак правиш повторен опит да ,,вкараш'' поведението ми в рамките на твоята оценка, чрез добронамерено-снизходителното отношение на лицемерно приемане на свободата ми да бъда себе си с мойте си недостатъци.
 Научи се наистина да ПРИЕМАШ чуждата индивидуалност, отвъд илюзията че си разбрала напълно човека.
Всички имаме ,,кривини'', но определянето на ,,моите'' не бих приел от теб и Психея- разбирайте ме както си искате.
А когато надмогнеш Егото си, процес, който интензивно се развива, доколкото наблюдавам, можеш да пристъпиш и към запознаването с книгата за Даото при жените, която Ламбда гледам, че синхронично /това е и термин/ спрямо теб е качил в Библиотеката.

« Последна редакция: Март 25, 2018, 03:02:33 pm от kipenzov »

Psyhea

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
Психея, ,,думичките'' Анима и Анимус са понятия охарактеризиращи АРХЕТИПИ.  Можеш да провериш какво се има предвид под архетип. Юнг в статията,която ти шернах е дефинирал смисъла, който е вложил в това понятие. Ако не ти се чете ще го обобщя накратко. Архетипът е ,,потенциал'' или може да се каже ,,форма'' на първична идея, която съществува в най-дълбокото поле на несъзнаваната част от психиката ни - колективното несъзнавано. Там, където са идеите, чийто ,,навлизания'' в чувствения ни свят под формата на АРХЕТИПНИ ПОТОЦИ, предизвикват модели на поведение, които ние или осъзнаваме или както е по-често срещано НЕ го осъзнаваме. Смея да твърдя, че вие с Мила не ,,си позволявате'' да го осъзнаете. Най-малкото щом това са ,,думички'', предпочитам да приема за себе си, че не сте обърнали нужното внимание, за да разберете смисъла на понятията, а не че не можете да го разберете.
Вложи малко личен труд за вникване или както Мила се изразява -,,провиждане'', преди да ,,изискаш'' някой друг да го обясни и ти да го коментираш.
Опосредстваното НАМЕРЕНИЕ в Битието се изразява като Действия. Ако мислите ти отразяваха искрено намерение ,,да разбереш'', действията щяха да са насочени към внимателен ,,прочит'', а не към желание за ,,поднасяне наготово''. Освен, ако молбата за повече инфо не е продукт на други намерения!

Ти малоумен ли си, кипнезов ,или си въобразяваш,че можеш да ползваш такива прийоми тук?!?Да се правиш на неразбиращ и да говориш за ланшния сняг?!?
Казах,че не те питам за смисъла на "анимус" и "анима"!!!

За последно уточнявам въпроса си(приемам,че наистина не си го разбрал,макар,че два пъти ти бе поставен!)
Питам те "ТИ какво имаш предвид с израза 'Жена обзета от анимус"?"

Щото израза не е нищо повече от една тафтология,но понеже ти си този който го употреби,за това те питам и за неговия смисъл.

Моля,не ми обяснявай какво значи анимус и анима.

обясни какво значи "жена обзета от своя Анимус"?

kipenzov

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
За последно уточнявам въпроса си(приемам,че наистина не си го разбрал,макар,че два пъти ти бе поставен!)
Питам те "ТИ какво имаш предвид с израза 'Жена обзета от анимус"?"

Психея, ако бях използвал "Жена с неинтегриран Анимус" или пък "Жена, която НЕ е постигнала съзнателно приемане на атрибутите на своя анимус" дали щеще да ти е по-разбираемо и нямаше да ми хабиш от времето да ти се обяснявам?

Кое не разбра от това

"Жената, която е постигнала съзнателно приемане на атрибутите на своя анимус, е способна да използва силите на своя Логос в справянето с външния свят. Тя е способна да прави разграничения обективно, нейните способности за наблюдение и разсъждение са засилени и може умело да възприема смисъла. Без такова използване на мъжката си страна като диференциран източник жената може да попадне в безсъзнателна идентификация с образа на „висшестоящия мъж“, прокламирайки преценки така, сякаш са факт, правейки безпочвени допускания и безапелационно и догматично провъзгласявайки мненията си."
или от това
... чийто ,,навлизания'' в чувствения ни свят под формата на АРХЕТИПНИ ПОТОЦИ, предизвикват модели на поведение, които ние или осъзнаваме или както е по-често срещано НЕ го осъзнаваме.
?

Ясно е вече, че не блестиш с некво логическо мислене, а с простащина, което е типично за жените с неинтегриран анимус.

И най-вече като се абстрахирам от дразнението, ЕДИНСТВЕНОТО ми обяснение за твоите действия е, че НАЙ-ВЕРОЯТНО объркването ти идва от това, че за теб "жена" и "анимус" в едно изречение е тавтология, което говори за тотална "каша" в понятията, защото явно разбираш нещо друго под "анимус".
Също е и доказателство за "безсъзнателна идентификация с образа на „висшестоящия мъж", от което последствие не ми е трудно да си обясня язвителността ти.

kipenzov

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
Последната ми реакция е "затваряне" на епизода от темата, съответстващ на практически пример за пребиваване в ЕГО-нивото на съзнателното ни съществуване.
Извинявам се на Мила и на Психея, че "взеха, най-вероятно несъзнателно, участие" в презентирането на някой показателни типове взаимоотношения между хората, с характерни и преобладаващи модели на поведение за Его-нивото, в което доста често съм и аз.
Лично на мен си прощавам, защото целта да има и нагледен пример за цитираните в темата "Нива на личностно развитие" за по пълно разбиране на понятието, според мен оправдава да голяма степен действията ми. Също така е що-годе лесно да се направи аналогия с твърдението ми, че НЕЩОТО, което ни ограничава да почувстваме истинската ни същност са вътрешните ни страхове
Користната ми цел да пиша във форум е да си имам дневник, описващ поведението ми във времевия диапазон откакто пиша. Препоръчвам на всеки да си води такъв, защото понякога си мислим, че следим какво се случва с нас, но често пропускаме доста и то съществени събития и реакции, които обаче са имали определящо значение за развитието на вътрешния ни свят. Аз поне като преглеждам участието си от профила, виждам как от "напористо опитващ се да наложи мнението си" съм се променил до "приемащ до известна степен"
Конкретно в тази тема, благодаря на Ламбда за окуражаването да модерирам, идеята ми беше да дам някакви пояснения, относно използването ми на понятието "дуалност" и ЕГО в темите за Екзистенциалните гледни точки/ http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=273.0/, Мисъл формите /http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=267.0 и Дигиталното програмиране http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=161.0.
Също така и се надявам да съм внесъл някаква яснота, относно твърденията ми, макар че ясно съзнавам колко ми е трудно да предам в смислен и разбираем вид идеите, които са ме "спохождали".
Независимо от контекста, мисля че темата придоби някакъв цялостен вид и завършеност и я затварям.

Истрено се надявам да е било полезно!

Тагове към темата: