Apocryphal Academy

Автор Тема: Живота е реален  (Прочетена 1282 пъти)

Psyhea и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мила

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
Re: Живота е реален
« Отговор #15 -: Юни 04, 2018, 09:42:04 pm »

What you need to know about CERN and why you need to be AWAKE

Мила

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #16 -: Юни 04, 2018, 10:11:15 pm »
Earth/Geo Storm/CERN/Hawaii Getting Worse.

Мила

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #17 -: Юни 07, 2018, 03:09:14 pm »
   Psyhea:

Викам си, как може до сега да подминавам арамейската молитва, но си давам сметка, че не е бил моментът, и ,че всяко нещо с времето. Ама малко ме хваща срам от моята дебилност, чак на 9тата година от лутанията си, стигнах до тази молитва!
Хах..и сега си погледнах датата на регистрация във форума - 13.05.2009..Днес е 31.05.2018..  Аз се регистрирах там горе-долу 2-3 месеца, след като ме тресна халеевата комета по главата и разбрах, че совите не са това което са..

Да ти споделя Уважението си към теб, и  "лутанията" ти, които са част от пробуждането, което просто се упражнява по свой си път, твоя Път. Благодаря ти:

Владимир Высоцкий - Утренняя гимнастика

Мила

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #18 -: Юни 09, 2018, 11:56:11 pm »
Тери Пратчет - Цветът на магията част първа

Цветът на магията част втора

Мила

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #19 -: Юни 13, 2018, 12:32:05 am »
Един мъдър равин каза: ето затова Вагнер и Хитлер мразеха ...

Мила

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #20 -: Юни 29, 2018, 11:08:36 am »
39'

Queen

Queen - '39 (Official Lyric Video)

Queen Official
Taken from A Night At The Opera, 1975 and Forever, 2014.

Твърди се, че текста може да е вдъхновен от работата на Херман Хесе. Също така се предполага, че текстовете на песента могат да бъдат свързани с началото на Втората световна война и заминаването на войниците.

Въпреки това, неговият автор ще обяви, че песента "е за някой, който напуска и изоставя семейството си и когато се завръща, за него е изминала една година, но семейството му е преживяло сто години",  във връзка с теорията на относителността и ефекта от дилатацията във времето.

Starmus Festival 2014: Brian May singing "'39"

Тук, Брайън Мей, соло китарист на групата Queen и автор на песента 39' се увлича в обясниения  на смисъла на песента... Леко комично се получава, публиката не и се слушат лекции.
Брайан казва, че през 76 идеята да се достигне космическото пространство е била нещо, което го е вдъхновявало, но в последие разбира, че планирането на тази идея е нещо по скоро ужасно. После пояснява, че в тази песен се пее за прекосяване на пространството и за космически кораб, (въпреки, че се пее за води).
Опитва се да им обясни парадокса на часовника, споменава релативистичната идея... явно забравя, че не изнася лекция, а е на концерт, което е забавно, защото публиката едва издържа и на въпроса на Брайан Мей - "знаят ли за какво говори" - публиката отговаря - "не".
Обичам интусиазма на този човек!
Обяснява, че ако се движиш в пространството със светлинна скорост, ще се случат много странни неща. И че времето ще е различно за пътуващия и за тези у дома. Опитва се да приведе публиката в атмосферата на песента като пояснява, да се опитат да си представят подобно пътуване и когато се връщаме, ние може да се чувстваме само с година по-стари, но на планетата Земя, може би ще са минали сто години.
...
Така че това 'пътуване във времето' в известна степен не би ни донесло удовлетворение.

Брайън Мей е специалист по астрофизика и не е преставал да работи по специалността си, независимо от кариерата си на китарист, рок изпълнител, соло - китарист на групата Queen...

____________________________________<<<<

Брайън Харолд Мей (на английски: Brian Harold May) е британски музикант, композитор и астрофизик, роден на 19 юли 1947 г. в квартал Хамптън на Лондон. Член е на рок-групата „Куийн“ като неин китарист. Композира много от хитовете на групата като например We Will Rock You, Hammer to Fall, The Prophet Song, Who Wants to Live Forever и I Want it All. След смъртта на Фреди Меркюри Мей продължава своята музикална кариера, като не забравя и „Куийн“ (изнася концерти заедно с Пол Роджърс и Роджър Тейлър под името Queen + Paul Rodgers).Той има диплома по физика от лондонския университет. През 2007 г. завършва своята докторска дисертация по астрономия на тема "Radial Velocities in the Zodiacal Dust Cloud", започната през 1971 г. [1] - Wikipedia

Херман Хесе
https://es.wikipedia.org/wiki/Hermann_Hesse

Eфекта от дилатацията във времето
https://es.wikipedia.org/wiki/Dilataci%C3%B3n_del_tiempo

теорията на относителностт
аhttps://es.wikipedia.org/wiki/Teor%C3%ADa_de_la_relatividadYou Tube live

Любопитно:

5:33

Brian May Wants Donald Trump To Stop Using Queen Songs | Good Morning Britain

Good Morning Britain

Това тук е превод на текста:
[Благодаря ти за превода, Ян!]

39'

In the year of thirty-nine assembled here the volunteers           В годината 39' се събраха тук доброволците
In the days when lands were few                                                    В дните, когато имаше малко земи       
Here the ship sailed out into the blue and sunny morn              Тук  корабът плаваше в синьото и слънчево утро
The sweetest sight ever seen                                                          Най-сладката гледка, която сте виждали

And the night followed day                                                               И нощта последва деня
And the story tellers say                                                                   И разказвачите на истории казват
That the score brave souls inside                                                   Че двайсет смели души вътре
For many a lonely day sailed across the milky seas                   За много самотен ден плаваха през млечните морета
Ne'er looked back, never feared, never cried                                 Никога не погледнаха назад, никога не се страхуваха,
                                                                                                                                                                        никога не плакаха
Don't you hear my call though you're many years away             Не чувате ли обаждането ми, макар и толкова години
                                                                                                                                                                                                           далеч 

Don't you hear me calling you                                                          Не чувате ли моя зов
Write your letters in the sand                                                            Напишете писмата си в пясъка
For the day I take your hand                                                             За деня,  в който ще хваня ръката ти
In the land that our grandchildren knew                                         В земята, която нашите правнуци знаят

In the year of thirty-nine came a ship in from the blue*               В годината 39' пристигна кораб от синевата*           
The volunteers came home that day                                               В този ден доброволците се прибраха у дома
And they bring good news of a world so newly born                    И те носят  добри новини за свят  по този начин   
                                                                                                                                                                                       новороден

* гръм от ясно небе a bolt from the blue                                                                                                                                                                                   

Though their hearts so heavily weigh                                               Макар и сърцата им да тежат толкова силно
For the earth is old and grey, little darling went away                    Защото земята е стара и сива, малко момиче 
                                                                                                                                                                                               отмина
But my love this cannot be                                                                  Но моята любов не може да я бъде
For so many years have gone though I'm older but a year            За толкова изминали години аз съм остарял, но с
                                                                                                                                                                                                  година
Your mother's eyes, from your eyes, cry to me                                Очите на майка ти, от твоите очи, плачат за мен

Don't you hear my call though you're many years away                 Не чувате ли моя зов през всичките изминали 
                                                                                                                                                                                                години
Don't you hear me calling you                                                               Не чувате ли, че ви викам
Write your letters in the sand for the day I take your hand               Напишете писмата си на пясъка за деня, в който   
                                                                                                                                                                              ще хваня ръката ви

In the land that our grandchildren knew                                              В земите, които нашите внуци познават
Don't you hear my call though you're many years away                  Не чувате ли моя вик през всичките изминали     
                                                                                                                                                                                    за вас години

Don't you hear me calling you                                                                Не чувате ли обаждането ми
All your letters in the sand cannot heal me like your hand                Всички твои писма в пясъка не могат да ме   
                                                                                                                                                           излекуват  както твоята ръка

For my life                                                                                                   За моя живот                                                                 
Still ahead                                                                                                   Продължаващ напред
Pity Me                                                                                                         Жалко за мен

Автори на песента: Brian May
Текст на „'39“ © Sony/ATV Music Publishing LLC

« Последна редакция: Юни 29, 2018, 11:24:14 am от Мила »

Мила

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #21 -: Юли 02, 2018, 02:43:55 am »

The Sound of Silence (Original Version from 1964)

Sound of silence (Звука на тишината)

Здравей, тъма, мой стар другар
Дошъл съм пак за разговор
Защото видение промъкна се кат' прах
Пусна семената си докато спях
И видението
Посадено в моя ум
Още стои
Вътре в звука на тишината

В неспокоен сън вървях си сам
През улички от калдаръм
Под ореола на една улична лампа
Обърнах яка към студа и влагата
Когато очите ми бяха прободени
От блясъка на неонова светлина
Разкъса нощта
И докосна звука на тишината 

И на голата светлина видях
Хора -
десетки хиляди от тях
Хора разговарящи без да говорят
Хора чуващи без да слушат
Хора пишещи песни, които гласовете никога не споделят...
И никой не смееДа смути звука на тишината.

"Глупаци", казах аз "вие не знаете"
Тишината като рак расте."
"Чуйте думите, ми с които мога да ви поуча,
Поемете ръцете ми, за да мога да ви стигна."
Но мойте думи като тихи капки паднаха,
И проехтяха в кладенци от тишина. 

И хората се поклониха и помолиха
На неоновия бог , който създадоха.
И знака светна предупреждението си
В думите, които образуваше.
И знака казваше:
"Думите на пророците
Са написани по стените на подлезите
И халета,
И прошепнати в звука на тишината."

_______________________________________________________________________________________________
Това е оригиналната версия от 1964 г. от албума "Wednesday Morning, 3 AM". Само китарата на Саймън и вокалите. Известната версия бе пусната през 1966 г. След като "Сряда сутрин, 3 AM" претърпя провал, те се разделиха. Без каквото и да било техническо познание, бяха добавени електрически китари и барабани и тази версия на The Sound of Silence стана много популярна, достигайки # 1 в класациите в Америка за Нова година 1966. Поради това Саймън и Гарфънкел се събраха отново и създадоха още три студийни албума, единия от които спечели награда "Грами" за албум на годината и песен на годината (Bridge over Troubled Water).

Мила

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #22 -: Юли 08, 2018, 04:31:08 pm »

.... 11/9

AHK: app.52 - BONO fide LIE - part 1/2

DS AHK

AHK: app.52 - BONO fide LIE - part 2/2

DS AHK

_________
http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=359.0
Преди и след Розуел

« Последна редакция: Юли 08, 2018, 04:52:32 pm от Мила »

Мила

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #23 -: Юли 09, 2018, 04:39:01 pm »
This is Actually Happening World Wide!

Amplex 

________

galaxsis:

"Абе, Мила как може да допускаш такива груби грешки в темата си за боговете, при положение, че познаваш добре Библията, за разлика от глупостите, които е писала Психея, че Мърдук и Йехова са един бог - как търпиш подобна малоумнщина, без да я коригираш, така се заблуждават и много хора.

Ето какво имам предвид: цитат на Психеа. И следва завръщане на Мърдук,синът на Еа и този всъщност го спрягат за Яхвето дето дава стелата на Мойсей.Той е този който заличава артефактите сочещи богинята и матриархата,и налага патриархалния режим и мъжкия бог.Той се провъзгласява за самия Бог Ра,не просто за негов заместник.

п.п.Мърдук завзема планетата с помощта на малките сиви.

И ЕА,и Мърдук се противопоставят на Режима

Ами обясни и тия неща, щот няма от къде да ги научи, а теб не те смятам, че си на нейното ниво и то най-вече по библейските въпроси. Първо Мърдук на еврейски е Меродах и се споменава неколкократно в Библията, като главно Вавилонско божество. Не си ли спомняш, когато Навуходонсор разграбва храма в Йерусалим, и занася съдовете в Земята Сенаар, при своя Бог Мардук или Меродах. Данаил 1;2 Виж и Йеремиа 50:2 - Вавилон е превзет.Вил е посрамен. Меродах (Мърдук) е уплашен.Изображенията на Вавилон са посрамени.Отвратителните му идоли са уплашен" *************** Е, къде виждаш че са един Бог? Обясни ги тези неща, защото явно и индианеца на Скайп не е чел Библията и така подвежда цели народи. Виж и Данаил 5:1-4. '''Исая 39:1 -( все за Меродах се говори) – Потърси и повече информация и за Меродах-халдейско низше божество."

- ' абв. поща '

- ... :

Entrer en scène

Queen - Coming Soon

Yan Mihailov

Мила

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #24 -: Юли 09, 2018, 07:22:48 pm »
What you need to know about TIME TRAVEL and the hidden technology

Psyhea

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #25 -: Юли 10, 2018, 11:48:27 am »
Чудя се,Галка като е толкова загрижена за просветата на "цели народи",що не се изявява на трибуната,ми ползва Мила за посредник?

А,вярно бе,сетих се...Яхве и се кара,когато каже нещо което не е лъжица за устата на раята..

Мила

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #26 -: Юли 11, 2018, 10:47:50 pm »
Psy,

Всеки действително е свободен да се включи в дискусия тук, в темите. Нямаше и да видя писмото й. Щях да пропусна просветлението.
Защо от мен точно галаксис реши да иска да говоря, след като в Алтернативен Форум За Конспирация и Мистика дружно ме подиграха, редом с бог Птах. Била съм блудствала с Птах [ ¿ ! ? ¡ ··· ... ··· ] - И от блудницата на бог Птах ли поиска точно подкрепа, галаксис? - Недей.
 Аз споделям верую, че всеки човек сам има съзнание и достъп до възможността за връзка с Небесния Отец и съответно да бъде осветен, просветлен каквото му достигат силите да поеме. Което не се опредля от никой, а от връзката на душата с Духа за всеки един човек без изключение. Няма нужда да осветявам пред 'стадато', защото за мен това са отделни души, отделни вселени, всяка със своето време и богове. Това, което трябва да бъде сторено, Христос Иисус Го е сторил. Кой разбрал разбрал. Аз мога само да напомня, че всеки е свят син на Бога и, който скверни ближния си, следва да се засрами, в Името на Отеца и Христа!

Кой Мардук, кой Мардухей, кой Меровий, кой от тях, всички ставаме на прах, остава Духа, ако не е станал на прах и той като свободна птица да е отлетял от клетката - душата на някой скодоумен.

Чудя се,Галка като е толкова загрижена за просветата на "цели народи",що не се изявява на трибуната,ми ползва Мила за посредник?

А,вярно бе,сетих се...Яхве и се кара,когато каже нещо което не е лъжица за устата на раята..

Мила

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #27 -: Юли 11, 2018, 10:57:16 pm »
                                                                           етикети:Дейвид Линч; Туин Пийкс;

The World Spins
(светът се върти)

Джъли Круйс – Тема

Публикуван на 23.01.2017 г.
Provided to YouTube by Warner Music Group

The World Spins

Джули Круйс

Moving near the edge at night  ¥
Dust is dancing in the space  ¥ Прах танцува в пространството   
A dog and bird are far away ¥ Куче и птица са далеч
The sun comes up and down each day ¥ Слънцето се възкачва и слиза всеки ден

Light and shadow change the walls ¥ Светлина и сянка променят стените
Halley's comet's come and gone ¥ Кометата на Халей идва и си отива
The things I touch are made of stone ¥ Нещата, които докосвам, са направени от камък
Falling through this night alone ¥ Пропадам в тази нощ сам

Love ¥ Любов
Don't go away ¥ Не си отивай
Come back this way ¥ Върни се насам
Come back and stay ¥ Върни се и остани
Forever and ever ¥ Завинаги

Please stay ¥ Моля те остани

Dust is dancing in the space ¥ Прах танцува в пространството 
A dog and bird are far away ¥ Куче и птица са далеч
The sun comes up and down each day ¥ Слънцето се възкачва и слиза
The river flows out to the sea ¥ Реката изтича към морето

Love  ¥ Любов
Don't go away ¥ Не си отивай
Come back this way ¥ Върни се насам
Come back and stay ¥ Върни се и остани

Forever and ever ¥ Завинаги

The world spins. ¥ Светът се завърта.

Автори на песента: Angelo Badalamenti / David K. Lynch
Текст на „The World Spins“ © Universal Music Publishing Group

· Julee Cruise *
Floating Into The Night ¥℗ Плаващ в нощта
 1989 Warner Bros. Records.
 Clarinet, Saxophone: Albert Regni
 Electric Guitar: Eddie Dixon
 Electric Guitar: Vincent Bell
 Engineer: Art Pohlemus
 Masterer: Stephen Marcussen
 Mixer: Jay Healy
 Mixer: Tim Leitner
 Piano, Synthesizer: Angelo Badalamenti
 Producer: David Lynch Synthesizer: Kinny Landrum
 Composer: Angelo Badalamenti
 Lyricist: David Lynch

* Преводи на cruise

Съществително

екскурзия с кораб
cruise
пътуване по море
cruise

Глагол

пътувам по море
cruise, voyage

кръстосвам
cross, intercross, crossbreed, hybridize, intersect, range over

JULEE CRUISE

FLOATING INTO THE NIGHT

1LPINFloating Into The Night is the debut album by the American dream pop musician Julee Cruise, released in 1989. The album was produced, and all songs were written by, composer Angelo Badalamenti and film director David Lynch. Two singles were released from the album: "Falling" and "Rockin' Back Inside My Heart", both of which are featured in Lynch's television series, Twin Peaks. An instrumental version of "Falling" is used as the theme song to the series.

https://www.musiconvinyl.com/catalog/julee-cruise/floating-into-the-night#.W0Zzw31-7MI

1LPINПлаващ в нощта е дебютният албум на американския сънуващ поп музикант Julee Cruise, издаден през 1989 г. Албумът е продуциран и всички песни са написани от композитора Анджело Бадаламенти и режисьора Дейвид Линч. Два сингъла бяха реализирани извън албума: "Falling"* и "Rockin 'Back Inside My Heart", и двете от които са включени в телевизионния сериал на Lynch, Twin Peaks. Инструментална версия на "Falling" се използва като тематична песен на поредицата.

*
Julee Cruise - Falling (lyrics) | Twin Peaks theme

Julee Cruise - The Nightingale HD

Музиката, песента е омагьосваща, каквато е светлината за пеперуда. Странна синхроничност. Докато слушах песните към филма Туийн Пикс, си мислех за Луната. Мислех си, че в тези песни има нещо като лунно преживяване, един матов отенък на нещо хромирано, по скоро консервирано като спомен в кутия. И натрапчива каменна повърхност. Толкова магнетично, колкото е лунната светлина за сомнамбулия. И тъкмо докато мислех всичко това, хлапето, малкия ми син отвори хладилника и една пеперуда, привлечена от по-силната светлина, влетя стремително вътре... Сетих се за вшдението на Хермес, където душите падали обратно, достигайки луната... Сетих се за Астралния кръг, който държи душите, този който е основа на Митовете за Подвизите на Херкулес, спасителя на Прометей... Спасителя на разпнатата Светлина, вкопчена в пръстена на времето.

Много интересен е факта, че на всички тези представители на светлината, - светлинни носители, какъвто е символа на Прометей,съдбата е неблагодарна, от друга страна те силно напомнят прехода към използване на огъня и метала. Самото превръщане и последвало освобождаване. Всички те са носители на познанието за обработка на металите. Каквито са дактилите, какъвто е и Кайн, прогнен от Бога..., какъвто е покровителя на занаятите Птах... Защо говоря за това, а започнах за Луната. Защото струва ми се Луната има някаква връзка при устройването на плътността. Има някакво матрично съотношение  помежду наличието на метали в и на луната и на земята. Съотношение, което играе роля в магнитното взаимоотношение на телата и на инкарнационните процеси.  И струва ми се може да бъде манипулирано и е манипулирано. Този процес на прераждане ми изглежда начева, след като настъпва отделянето на двете небесни тела. Тази отделеност е като един Ноев ковчег, плуващ до земята... ( това са само лични предположения)...

http://www.sirius1-bg.net/sirius/goodevil/prometei.htm
ПРОМЕТЕЙ – ЛУЦИФЕР ?
« Последна редакция: Юли 11, 2018, 11:49:10 pm от Мила »

Psyhea

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #28 -: Юли 12, 2018, 07:38:40 am »
Нашата Луна е твърде голяма за да бъде естествено образувание...

Мила

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #29 -: Юли 12, 2018, 11:28:50 am »
Twin Peaks: Fire Walk With Me

Kermode Uncut: Film Club - Twin Peaks: Fire Walk With Me

Всъщност не съм гледала Twin Peaks. Филма е от 'моето време', но навремето ми се видя толкова тягав и натрапчив, че още с първите епизоди спрях да го следя. Към днешна дата обаче намирам, че това е пропуск. В онези времена не разполагахме с интернет... Нямаше начин да върна кадър и да го прегледам. До голяма степен споделям мнение, което не е мое, а на известен актьор - " Публиката също режисира филма" (М. Брандо), тогава, когато режисьора го е поднесъл, когато е казал своята последна дума... Тази дума продължава да твори, през прочита на зрителите.
Изречението, заглавното изречение - Twin Peaks: Fire Walk With Me извиква у мен една единствена асоциация - 'кулите близнаци' - огън - 9/11... Това е разбира се отново някакво лично усещане, по всяка вероятност нямащо общо с реалността. Но усещането си стои и аз ви го споделям, в случай че някой има свое критично мнение и е готов да го сподели.

Аз имам смътен спомен, че λ навемето по повод разискване на тема, спомена интересни данни за Дейвид Линч. Въпросът, доколкото имам спомен се въртеше около филма "Човекът Слон". Аз моля λ да сподели с две думи, (ако се сеща и има възможност), тъй като знам, че е твърде зает.
 λ, Тогава ти спомена интересен ритуал, свързан със слона... Не помня повече за съжаление. Дейвид Линч е режисьор и на филма
" Човекът Слон "

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BA%D1%8A%D1%82_%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%BD
Wikipedia (" Човекът Слон " )

„Човекът слон“ (на английски: The Elephant Man) е американски драматичен филм от 1980 година, режисиран от Дейвид Линч. Сюжетът е базиран на биографията на Джоузеф Мерик, човек с тежки физически увреждания, живял в Англия в края на 19 век. Главните роли се изпълняват от Антъни Хопкинс, Джон Хърт, Ан Банкрофт, Джон Гилгуд и Уенди Хилър. Филмът постига голям успех сред критиката и публиката и е номиниран за осем награди Оскар, включително за най-добър филм.

Mark Kermode reviews David Lynch's Inland Empire

Вижте. Имам огромното желание да преведа всяко видео, което поставям и, което нямам възможност да преведа към момента. Но щом е в темата, рано или късно ще потърся начин да го преведа ако насетне сметна, че носи информация по основната линия, която изследвам. Извинявам се на четящите, които не разполагат с възможността да вникнат в това, което се говори, когато е на чужд език. За мен самата също е невъзможно да разбера всяка дума. Още повече пиша за Туиин Пикс, цитирам данни за филм, чийто сюжет не познавам... Но символите са красноречиво крещящи в този филм. Аз лично пре-преглеждам не-еднократно един и същи материал. Така че в един момент ще обобщя данните, дори към момента да са хаотично нахвърляни.

http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=329.0
ИНТЕРВЮ: Циско Уийлър разказва за себе си и майндконтрола на илюминати
----

Julee Cruise - The Nightingale HD

« Последна редакция: Юли 12, 2018, 11:37:08 am от Мила »

Тагове към темата: видения майндконтрол съзнание