Apocryphal Academy

Автор Тема: Създателите на човешкото тяло,т.нар. човешки 'БОГОВЕ' и всичко свързано с тях  (Прочетена 4857 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Psyhea

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил

Mosaic of Tethys, from Philipopolis  (Shahba, Syria) fourth-century AD, Shahba Museum.
Ахил определено също е спряган за червенокос,а и как иначе,като е син на мелюзината Тетида.

Psyhea

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
Темата ще бъде редактирана

Мила

• Гост
   Psyhea,

Всяка тема е работна по своему. На един етап виждаме един детайл, после допълваме. Не знам дали не е добре поне едно място да остане сурово, откъм материали, за да може отделно да се структурира информацията, на чисто. Винаги ще излизат нови и нови детайли, особено ако няма носещ скелет на цялата история. Това да се обобщи напълно ми се вижда невъзможно, понеже много от данните из митове и сказания са съотнесени към несъответстващи събития. Т.е някои от данните не отговарят буквално към това, което се твърди, че представляват. Получава се, че две или повече предания по една тема, каквато примерно е Сътворението отговарят като описание - веднъж на вътрешния смисъл, на езотеричния прочит на случилото се, а може да бъдат интерпретирани и от гледна точка на фактическото случване (както ставалс приказките). Но композицията на това случване, представено като действащи богове и места и взаимоотношения биват компресирана информация на много големи периоди, дори и извън "човешката история", каквато я познаваме и лично ни засяга като вид, от пълт и кръв. Т.е много от легендите, в които се описват етапите от човешката история и участниците, и техните имена, това не са един чавек и неговото име, а наследниците на един род, преноса, миграцията и прочие събития, описани като решаващи за една личност, но тя е сборна личност, лице на един народ и неговия исторически момент. Каквото намираме в бягящята Европа, Прикования Прометей и други богове, полу-богове, които извадени от контекста на обобщения образ не биха представлявали нищо. Така в 'Европа' можем да съзрем мигриращите племена, подгонени и в техния бяг стигнали и населили Египет. Дали това не е старата история за преселените Царе-Пастири... - примерно. Съотнесено към цялата история и Прометей, в сравнение пък с подгонените каенити... попаднали неизвестно къде, можем да заключим (и да потърсим разбира се доказателства е ли е обосновима една такава хипотеза) - тези каенити да са населили Кавказките територии... И така в този дух бихме могли да проследим тези "хибридни" богове, смесица чежду човеци и божества, дали не отразяват именно миграцията и смесването на определени племена, описани според тяхната функционална принадлежност (жреци, войни, занаятчии и прочие). Те може да са тръгнали от двама родители, но след поколения родовете се обособяват в по-големи групи, всяка носейки със себе си своите знаци, своите ценности, опит и родова памет.

Ето един цитат на Форум (λ):

Цитат
Аз си мисля, че щом в алхимията сярата се приравнява на човешкия дух... това съвпада с пра-старата идея, че духът е огън, светлина, искра...И ако Бог запраща Сатана да бъде окован в море от сяра и огън и тн... Може ли Сатана да е окован в човешките души? Тази форма, която сега въплъщавам... твърди се, че е затвор. Но ако не съм аз затворникът? Ами ако аз съм тъмничаря на тъмницата? Ами ако моят дух, моето море от огън и сяра, е мястото, където Сатана е заточен от Бог? И ако човекът е надзирателя?Може ли "под земята" да се прочете като "под калта"? "Под" калта на тялото, тоест вътре в тялото от кал?

Неминуемо изниква визията за прикования Прометей. Обаче не в "прочит" кой стой като лице или родово лице, или личност, определяща характера на някаква общност, каквато са каенитите, а просто един принцип - "Прикованата в материя светлина". Т.е съвсем друг прочит.
От друга страна 'каенитите' се описват като 'личностите' извели мъжкия творчески принцип напред, като водещ, в сравниние с чисто 'ин' състоянието на отдаденост, и следовност, съответстващи на Авел. Тази история би могла да се разглежда и като момента, при който е 'убит' Авел - символ на прехода на властта на матерния елемент, - епохата на Матриархата. Т.е замяната на водещия принцип  е възможно да е представен именно като убийство на единия елемент, т.е залез и пренос на културата на т.н каенити към области в Кавказ и на север. Това е само пример за възможна гледна точка, на база на разни сравнения, нищо повече. Искам да подчертая, че тези истории е нужно да се прекарат през ситото на няколко основни гледища, не просто да се представят като същества-богове, и да се търсят точно кои са, а точните епохи, времена и народи, които те онагледяват успоредно с принципите, качествата в развитие на цялото човечество, което тези групи от хора/божества отразяват.

Psyhea

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
Ще изведа само повторенията,а и ти казах,че на този етап не ме вълнува отражението на архетипите,а повторенията в легендите и историите,както и родовете,кръвните линии
Ако успея,добре.
Ако не успея,здраве да е.
Поне ще знам,че съм опитала

Psyhea

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил

От друга страна 'каенитите' се описват като 'личностите' извели мъжкия творчески принцип напред, като водещ, в сравниние с чисто 'ин' състоянието на отдаденост, и следовност, съответстващи на Авел. Тази история би могла да се разглежда и като момента, при който е 'убит' Авел - символ на прехода на властта на матерния елемент, - епохата на Матриархата. Т.е замяната на водещия принцип  е възможно да е представен именно като убийство на единия елемент, т.е залез и пренос на културата на т.н каенити към области в Кавказ и на север. Това е само пример за възможна гледна точка, на база на разни сравнения, нищо повече. Искам да подчертая, че тези истории е нужно да се прекарат през ситото на няколко основни гледища, не просто да се представят като същества-богове, и да се търсят точно кои са, а точните епохи, времена и народи, които те онагледяват успоредно с принципите, качествата в развитие на цялото човечество, което тези групи от хора/божества отразяват.
А не ти ли се струва странно
Каени-тите,кханове,каени,кучета,вълци....Сириус,патриархалното общество..Направо..Егати съвпадението на думи и образи..

Psyhea

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
Резултат с изображение за syrian lions             Ð езултат с изображение за произход и история на империите орион и сириус

Защо сирииците от Сирия,са избрали именно този символ,който случайно свързваме и с образа на сирианските  крале от Сириус?

И тези ще да са чели Р.М.Скай.. 8)

п.п.Харесва ми нюанса на рижото от корицата..
« Последна редакция: Май 08, 2018, 09:45:24 pm от Psyhea »

λ

• Administrator
  • Sr. Member
    • Профил

Психея, хрумвало ли ти е някога да се запознаеш с критиката на Робърт Морнинг Скай в интернет? Или просто повтаряме стереотипа, да считаме за добра информация първото и единствено нещо, което чуваме по даден въпрос? Способна ли си да разкритикуваш материала на този индианец, опитвала ли си се да вербализираш нещата, които той е оставил неизказани?

Доста самоуверено стъпваш на тази основа от сведения. Аз не мисля, че някой в Сирия е чел Морнинг Скай. Съмнавям се и седесарите от българския преход да са чели Морнинг Скай. Мисля че Морнинг Скай използва един от най-разпространените символи по света, за да си напише материала.
« Последна редакция: Май 10, 2018, 07:23:57 am от λ »

Psyhea

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил

Психея, хрумвало ли ти е някога да се запознаеш с критиката на Робърт Морнинг Скай в интернет? Или просто повтаряме стереотипа, да считаме за добра информация първото и единствено нещо, което чуваме по даден въпрос? Способна ли си да разкритикуваш материала на този индианец, опитвала ли си се да вербализираш нещата, които той е оставил неизказани?

Доста самоуверено стъпваш на тази основа от сведения. Аз не мисля, че някой в Сирия е чел Морнинг Скай. Съмнавям се и седесарите от българския преход да са чели Морнинг Скай. Мисля че Морнинг Скай използва един от най-разпространените символи по света, за да си напише материала.

Ти бъзик не разбираш ли,че схвана изречението буквално? ;D

Не ми пука кво казва Скай,пука ми,че това което той говори,го виждам разказано и преразказано навсякъде из всички митове и легенди..
За това и направих онази тема за митовете,защото събирам митология за да направя аналог и паралел между събития и образи.Но инфото е огромно,не искам да публикувам,после да трия..лека -полека ще вървят нещата.

Цитат
Силите на пазителите на сирийските сили - Хюсеинските лъвове (Quwat Humat Souriya - Usud al-Hussein), известни по-рано като Лива на Хюсеинската бригада (Liwa Usud al-Hussein) и често съкратени до Лъвовете на Хюсеин, са милиция Алавит, Бааисткото правителство по време на Сирийската гражданска война. [2] Звеното произхожда от Шабиха и престъпна организация, която е функционирала в Латокия от 80-те години на миналия век, а само през 2015 г. е приела своето настоящо име и външен вид. Оттогава насам Лъвовете на Хюсеин продължават своята "престъпна дейност отстрани"

« Последна редакция: Май 10, 2018, 09:22:42 am от Psyhea »

Мила

• Гост
Резултат с изображение за syrian lions             Ð езултат с изображение за произход и история на империите орион и сириус

Защо сирииците от Сирия,са избрали именно този символ,който случайно свързваме и с образа на сирианските  крале от Сириус?

п.п.Харесва ми нюанса на рижото от корицата..

Привет, Psyhea!

Аз пък се присетих за символа на племето на Юда - лъва.

{Виж и сравни знамената, [червено, бяло, черно] и трибагреника ни [бяло, зелено, червено], съответно вложения в цветовете символ, в съответващ ред}

... дължим трибагреника си (бяло, зелено, червено), нашия национален флаг на Г. Сава Раковски *.

български революционер, публицист и възрожденец
Роден 2 април 1821 г. Котел, Османска империя
Починал 9 октомври 1867 (на 46 г.) Буkурещ, Румъния

Георги Стойков Раковски (по рождение Съби Стойков Попович, известен и като Георги Сава Раковски) е български революционер и възрожденец. Раковски е основоположник на организираната националнореволюционна борба за освобождаването на България, революционен демократ, публицист, журналист, историк и етнограф.
- Wikipedia

Тези три цвята (бяло, зелено, червено) били използвани от богомилите в техните пос­вещения (Consolamentum) по време на пролетното равноденствие.

Сравни сега със знамето на картинката. Ясно на кои е знамето.

Само за сведение:

Каква би могла да бъде "трансформираща сила на т.нар. „светлини на саламандъра**“ - бялата, зелената и червената" ? - цветовете ползвани от богомилите.

Някои бележки относно светлината:

... крилата са изобразени в бяло, зелено, червено?

Ето какво пише Елица Димова (историк):
 Черният цвят заедно с червеният присъстват във всички тракийски тробници и комплекси. Те са свещени изразители на връзката между душата и отвъдния свят, живота и смъртта, кръвта божия и безсмъртието, както и на връзката с паралелните светове.* Червеното е познато добре в египетската култура и се знае, че и двата цвята са свързани с Изида или с българското й име Аста. Астите са тракийското племе охранявали магичните територии на нейното присъствие в Странджа. Червеното е цвят и на Ищар, а на едно керамично изображение крилата на Ищар са в бяло зелено и червено.
* това с паралелните светове няма да го коментирам. Поставям цитата, заради основните факти.

Черно и червено - аспекта на Богинята.
Червено, бяло, черно - цветове на защитата. Астрални битки.
Изображението - "демоничния" аспект, астралната същност, Лилит.
Светлината и крилете имат една същност/символно изображение - Бяло - Зелено - Червено = синтеза на спектъра в низходящ ред. Горе - долу.
 Мария Магдалена е изобразявана винаги в зелено и червено:

Символизма на Богинята в Масонството

http://www.womanthouartgod.com/wmbondfreemasonry.php

Както казва автора Уилям Бонд - "Учудващо е да намериш символизъм на Богинята в изображенията на Масоните, след като се предполага, че Свободното Масонство е тайно общество с преобладаваща мъжка доминанта..." 

___________________________________________________________________________________________________________

Може би 'информацията за Богинята' е, което бива подадена и втъкана косвено от Р.М.Скай, в митологизма му по отношение на Орион/ Сириус и символа на лъва?

Възможно е да не е разполагал с необходимите данни, та да обоснове  научно този а-синхронизъм на етапа от написване на Документите Тера. В резултат е описал това, което частично му е 'подадено', според твърденията му, и успоредно пишейки и събирайки сведения около тези твърдения, и изучавайки световната митология не е довел изследването си до финалния извод. И е ползвал старата 'индианска традиция' - да пре-разкаже историята като приказка.

Psyhea

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
Оф,то хубаво Р.М.Скай си е съчинил историята и е си е напасвал както му е угодно

Ама хората преди 2000 години примерно, откъде са били наясно с "митологията" на Орион и Сириус,че да я втъкат в земната митология и да изпъстрят битието си със символи засягащи други цивилизации!?!

λ

• Administrator
  • Sr. Member
    • Профил
Кой казва, че хората преди 2000г са втъкавали чужди митологии в земната? Те самите ли го казват? Доколкото на мен ми е известно, за древните Орион и Сириус са съзвездия и не съм чувал да са считали символите си за идващи от други цивилизации. На първо време, съмнявам се концепцията за цивилизация да е съществувала в древността. Тогава са гледали на нещата по друг начин.

λ

• Administrator
  • Sr. Member
    • Профил
Психо, всичко това идва от двама души - бащата на цялата така наречена теория за "древните космонавти" е Ерик фон Деникен (Erich von Däniken). Роден е през 1935г и няма никакво научно образование, има католическо образование и през живота си няколко пъти е арестуван за кражба на бижута. Единственото друго нещо, с което е известен, е че е запалянко по летящите чинии и още докато бил в католическото училище не бил съгласен с тълкуванията на Библията и тогава за първи път започнал да оформя хрумването си, че човешката поява се дължи на извънземни посещения в древността (уикипедия).

От самото си начало това е хрумка на един запалянко по летящи чинии за времето, които тогава тъкмо са се появявали в общественото внимание (Розуел е 48ма, тогава той е бил на 13 години).

Следващия по важност в теорията за древните космонавти е Захарая Сичин. Защо? Защото това е първия учен човек, който е привърженик на измислената от Деникен теория. Само че Захарая няма никакви приятели в научните среди.

Сичин е роден през 1920г. Отдели време да се запознаеш с критиката на тези двама човека.

Оттам насетне теорията за древните космонавти служи за раздумка в ню-ейдж средите и на практика е тема, която просто пишман езотериците по света си подават от човек на човек и просто цикли в безсмислени обороти, добивайки все повече популярност, но откакто е създадена до ден днешен не се е сдобила с повече веществени доказателства и достоверност. Единствено с повече слава (което е просто функция на развитието и разпространението на средствата за комуникация, а не на разследването в посока доказателства).

Робърт Морнинг Скай е последния, при който аз бих отишъл за информация, знаейки че теорията за древните космонавти на Деникен и Сичин просто е преразказана от неговата уста в своята индианска (псевдо-индианска) интерпретация. Да, аз самият години наред обмислям цялата тази информация и постоянно я имам на заден план в мислите си, докато увеличавам знанията си. На ден днешен съм се отказал от това. Приближавайки се към 30-та си годишнина, осъзнавам, че трябва да съм все по отговорен за мненията и думите си. Нямам представа какво се случва с хората в Паралелна Реалност, защото вече не поддържаме контакт, но всички ние бяхме много млади, когато чрез тях тази информация навлезе най-силно на българска почва.

Не мога да говоря от ничие име, но на ден днешен, след тези години, прекарани в тези среди, аз за себе си мога да кажа, че имам съвършено различна позиция от разказа на Морнинг Скай, която може да не е много обемна и подробна, но за сметка на това почива на доста солидни факти, подкрепяни от науката. Нито Деникен, нито Сичин, нито Морнинг Скай могат да се похвалят с това и никога не са го твърдели впрочем. Ако те е грижа, можеш сама да попиташ Паралелна Реалност за тяхното съвременно мнение.

Psyhea

• High Priority Members
  • Newbie
    • Профил
Кой казва, че хората преди 2000г са втъкавали чужди митологии в земната? Те самите ли го казват? Доколкото на мен ми е известно, за древните Орион и Сириус са съзвездия и не съм чувал да са считали символите си за идващи от други цивилизации. На първо време, съмнявам се концепцията за цивилизация да е съществувала в древността. Тогава са гледали на нещата по друг начин.

Имах предвид артефакти и монументи,като пирамидите в Гиза ориентирани към Орион,Сфинкса,изобщо лъва като символ,факта,че от древността сме осеяни с истории за дракони/змии и лъвове/вълци

Например,тук на тази ваза Енки е изобразен като някакво крилато, коткоподно същество

Резултат с изображение за GUDEA VASE

Statues of Gudea

Тези например,са 2000 г. преди Христа

П.п.Не само ми е хрумвало,но и съм търсила пропуските в разказа на индианеца и да,разбира се,че има такива.
Знам,за Сичия и Фон Деникен,та те са си класиката,макар Сичин не можах да го чета,отблъскваше ме,точно както и Блаватска и просто трудно ги чета,за това и не се насилвам.

Виж,аз и по-напред в темата казах,че ги приемам като синтез на митологията ни,но твърдо съм решила да си довърша темата за митовете,после тук в тази искам да намеря връзките в някои от човешките родове,не мога да обясня,просто искам да го направя.
Дето се вика..Като си начешам крастата с митовете и родовете,ще направя една тема/или ти пусни такава, контра на тази,да опровергаем  индианеца,да извадим пропуските,да сравним всички налични версии и да намерим общото,защото то трябва да е вярното
Нали тва е идеята,да се стигне до същината и да видим кое е вярно и кое не е.

п.п.И не се хващай толкова буквално за думите ся..Може да са имали концепция за цивилизация,може и да не,все тая..
Аз няма как да знам кви думи са ползвали преди 2000 години и си ползвам съвременния речеви набор :P

Тагове към темата: